27.01.2020 2 minuty čtení

Ranta Barrandov: YIT dokončila hrubou stavbu první etapy

Projekt Ranta Barrandov od YIT má hotovou hrubou stavbu 1. etapy. Zájemci už zde koupili téměř 50 % bytů, k prodeji zbývá 78 jednotek. Na konec roku je naplánována kolaudace, obyvatelé se budou moci nastěhovat na jaře 2021.

V hrubé stavbě vyrostly železobetonové konstrukce čtyř budov první etapy a nyní se postupně osazují okna. Uvnitř domů se pracuje na příčkách, montují se rozvody a v brzké době se začnou nanášet omítky. Venkovní práce se aktuálně soustředí na střechy a fasády objektů.

Realizace první etapy byla zahájena loni v lednu, na trh přinese 141 nízkoenergetických bytů ve finském stylu. Developer je nabízí v dispozicích od 1+kk do 5+kk . K většině jednotek náleží balkon, terasa či předzahrádka. Zájemci si mohou vybrat podlahové krytiny, obklady, dlažby a interiérové dveře z několika variant standardního vybavení.  „V celém projektu počítáme s řadou komerčních prostor pro drobné obchody a služby, v nichž mohou vzniknout například lékárna či prodejna čerstvého pečiva. Navíc se rozvíjí i sousedství areálu, kde jiný investor plánuje supermarket, další nebytové jednotky a multifunkční sportoviště. Zdejší lokalita tak bude pro bydlení ještě atraktivnější,“ dodává Dana Bartoňová, obchodní ředitelka YIT Stavo.

Projekt roste v ulici Wassermannova v městské části Praha 5 a vzniká ve dvou etapách. Bude ho tvořit celkem 8 bytových domů s proměnlivou výškou mezi čtyřmi až osmi nadzemními podlažími. O architektonické řešení se postaral ateliér C.A.I.S. architekti, který respektoval rysy skandinávské architektury, jež je pro YIT typická. V okolí se nachází veškerá občanská vybavenost, výhodou je dobrá dopravní dostupnost do centra i blízkost přírody. Projekt nabídne rovněž bezpečný park ve vnitrobloku, kde se nacházejí předzahrádky příslušných bytů.

Hodnocení: +7
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.