Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
25.01.2020 4 minuty čtení

Bill Gates slaví 10. let na Twitteru a rozhodl se podělit o svých 7 nejoblíbenějších tweetů

Ne každý slaví svá výročí používání sociálních sítí. Když jste na Twitteru 10 let, pravděpodobně necítíte potřebu to nějak prožívat. Jenže taky nejste Bill Gates.

Bill svůj historicky první tweet zveřejnil 19. ledna 2010. Od té doby jich už dal dohromady 3249, což dělá 0,9 tweetu denně. A při této příležitosti se rozhodl vybrat 7, které jsou za tu dobu jeho nejoblíbenější. Jde o poměrně zajímavý pohled nazpět na to, jak se Gates v uplynulých letech vyvíjel a posouval kupředu. Všechny vybrané tweety mají navíc jedno společné - schválně, jestli přijdete na to, co:

1. Jeden zcela neuvěřitelný fakt

 

A začínáme citací Gatesova přítele a oblíbeného autora Vaclava Smila. Ten totiž Gatesovi v roce 2014 poskytl "ten nejvíc ohromující fakt, který jsem se letos dozvěděl". Konkrétně šlo o skutečnost, že Čína v letech 2011-2013 použila na své budování víc cementu, než kolik ho Spojené státy použily za celé 20. století.

2. Ice Bucket Challenge

 

Je to už celých 6 let, co v letních měsících svět ovládla mánie zvaná Ice Bucket Challenge. Každý, kdo měl toho léta po ruce kameru a kbelík s ledovou vodou, má pravděpodobně někde na YouTube nebo svém Facebooku video, jak si na hlavu lije ledovou vodu. Cílem tehdy bylo šířit povědomí o nemoci zvané ALS (amyotrofická laterální skleróza - nemoc, na niž mimo jiné v pouhých 45 letech zemřel náš bývalý premiér Stanislav Gross) a přispívat peníze na hledání účinné léčby. Kyblík ledové vody si na hlavu vylil i Bill Gates, který tehdy ke stejnému kroku vyzval Elona Muska, Ryana Seacresta a Chrise Andersona z TEDu.

3. Vakcíny

 

"Často říkám, že vakcíny jsou jednou z nejlepších investic do zdraví," napsal Gates v prosinci 2014. Přidal zároveň svou predikci, že Gavi, The Vaccine Alliance do roku 2015 díky svým vakcínám zabrání 3,9 milionu úmrtí.

4. Záchody

 

Listopad 2018 a jeden poměrně známý tweet znějící: "Existuje pár věcí, o kterých mluvím raději než o záchodech." Výborný titulek, který donutil řadu lidí na přiložené video kliknout a poslechnout si, co má Gates na srdci. Bill tehdy například řekl, že 2,5 miliardy nejchudších lidí na světě nemá stabilní přístup k toaletám a nezpracované lidské výkaly pro ně představují obrovské zdravotní riziko.

5. Nesnáším komáry

 

Opět rok 2018, tentokrát ovšem srpen a jedno z Gatesových velkých témat - komáři. Jeho nadace se totiž ze světa snaží vymýtit malárii. A pokud to nevíte, Bill komáry ze srdce nesnáší. Nemoci, které přenášejí, mají totiž každoročně na svědomí více než půl milionu lidských životů. Gates k tomuto tweetu přidal i grafickou statistiku ukazující, že komáři za jediný den v průměru zabijí víc lidí, než kolik jich mají na svědomí žraloci za posledních sto let (1916-2016).

6. PR pro ženinu knihu

 

Když vaše žena napíše knihu a vy ji nezmíníte mezi svými sedmi nejoblíbenějšími tweety, slušně řečeno si zahráváte :). Bill Gates navíc pro představení knihy své ženy připravil vskutku stylové video, ve kterém se objevil Barack Obama. A nejen objevil.

7. Ten nejkrásnější graf na světě

 

Dětská úmrtí se na celém světě podařilo mezi lety 1990 až 2015 snížit z 12,1 milionu ročně na 5,8 milionů ročně, tedy o více než polovinu. Není žádným překvapením, že zrovna tento graf Gates považuje za nejkrásnější na světě. Moc pěkně totiž shrnuje pokrok v celé řadě oblastí, kterými (nebo o které) se Bill dlouhodobě aktivně zabývá.

Jedno pojítko

Když měl Bill Gates vyjmenovat dvě osoby, které nejvíc ovlivnily jeho myšlenky, uvedl svou ženu Melindu a Warrena Buffetta. Svůj výběr doplnil Buffettovým citátem o tom, co je podle něj měřítkem opravdového úspěchu: "Opětují lidé, na kterým vám záleží, vaši lásku?"

Při pohledu na tuto sedmici tweetů, které Bill vybral z více než 3000, jež za posledních 10 let napsal a publikoval, si nelze nevšimnout, že se všechny točí okolo dvou věcí: lidí, na nichž Gatesovi záleží, nebo problémů, jejichž řešení se rozhodl věnovat druhou polovinu svého života od chvíle, kdy opustil pozici CEO Microsoftu.

#osobnirozvoj #gates #twitter #zajimavosti #zivot #uspech

Hodnocení: +12
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
5 minut
4 minuty
5 minut
5 minut
5 minut
6 minut
4 minuty
5 minut
3 minuty
6 minut
4 minuty
5 minut