Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
23.01.2020 2 minuty čtení

Lidé už do Zonky Rentiéra vložili přes 100 milionů korun

Zájem o investice stále roste. Potvrzuje to i investiční služba Rentiér, do které během prvních měsíců lidé vložili přes sto milionů korun. Každý týden tak Rentiéři investují průměrně přes 11 milionů, desítky zákazníků vložily více než milion korun.

Zonky Rentiér je unikátní investiční produkt, který s minimálním rizikem úročí nad úrovní inflace a nabízí solidní výnos 4,4 %. Rentiér poskytuje vysoce diverzifikované investice do nízkorizikových spotřebitelských úvěrů, je ideální na dlouhodobý investiční horizont.

Rentiér byl vytvořen na základě požadavků stávajících i potenciálních investorů na Zonky. „Lidé investují vyšší částky, což značí, že naší službě důvěřují. Průměrně k nám každý den pošlou milion a půl korun a tato částka roste,” komentuje výsledky CEO Zonky Pavel Novák.

Zonky Rentiér využívá speciálně vytvořeného algoritmu - ten zhodnotí vložené finance prostřednictvím investic do nízkorizikových spotřebitelských úvěrů. Riziko je minimalizováno automatickým rozložením vysoké částky do několika stovek úvěrů napříč celým portfoliem Zonky. Algoritmus tak investorům zaručí optimální míru zhodnocení s minimálním rizikem založeném na vysoké diverzifikaci.

Proč diverzifikovat?

Cílem diverzifikovaného portfolia není nutně zvýšení jeho výnosnosti. Je to spíše přístup, který má zabránit velkým neočekávaným ztrátám. Když znáte váš výsledný investiční cíl a víte, kolik a jak často jste schopni investovat, můžete si snadno spočítat, jakých výnosů potřebujete průměrně dosahovat. U Rentiéra se čistý roční výnos pohybuje kolem 4,4 %. 

Když se rozhodnete investovat, hledejte tedy takové investiční nástroje, jejichž výkonnost se pohybuje v okolí vámi vytyčené výnosnosti a zároveň nepřekročí míru rizika, kterou jste schopni podstoupit. Tohoto pravidla se držte za jakýchkoliv okolností.

Správným rozhodnutím hned na začátku investice můžete zmírnit dopady nepříznivých vnějších vlivů, které mohou nečekaně nastat. Ekonomická recese je běžný stav, přichází pravidelně a je ve své podstatě nezbytná a potřebná. Bohužel pro investory však často nastává neočekávaně. Pokud však budete připraveni a budete mít portfolio diverzifikované, krize vás nezaskočí.

#investovani #zonky

Hodnocení: +10
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.