Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
23.01.2020 1 minuta čtení

Kategorizace prací a problémy, které zaměstnavatelům působí

Nejsem přesvědčený, že kategorizace prací, tak, jak je dnes postavena, je postavena správně. 👮‍♀👮‍♂👩‍🚒👩‍🚀👩‍✈👩‍🎨👨‍🎤👩‍💻👩‍🔬👨‍💻👨‍🔬👩‍💼👨‍🏭👩‍🔧👩‍🍳👩‍🌾👨‍🌾👩‍🏫👩‍⚕👨‍⚕

Každý zaměstnavatel má zákonnou povinnost kategorizovat práce svých zaměstnanců. Naplnit požadavek zákona v praxi však často není vůbec snadné. Tento článek si klade za cíl upozornit nejen zaměstnavatele, ale i veřejnost na možné problémy, které se ke kategorizaci prací váží a vyvolat diskusi nad jejím smyslem a přísností.

Vnímám značné komplikace, které kategorizace působí zaměstnavatelům a jejich podnikání a naopak nevnímám její dostatečný přínos na úkor všech negativ.

Osobně jsem za kompletní transformaci předpisů a povinností v ochraně zdraví.Zejména tedy právě kategorizace prací a navazujících pracovnělékařských služeb, které jsou dnes odtrženy od reality.

Budu rád za každý názor k tomuto tématu, ať již od odborníků, kteří se na zařazení prací přímo podílejí nebo přímo od zaměstnavatelů.

 

Více podrobností k problematice jsem sepsal zde: https://bozpforum.cz/2020/01/22/kategorizace-praci-aneb-proc-ji-nikdo-nema-rad/

Díky, Vít Hofman.

Hodnocení: +6
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky