Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
22.01.2020 2 minuty čtení

BODY EXPRESS – Komplexní svalová elektrostimulace proti potížím se zády

Pozitivní účinky EMS procedury na naše zdraví jsou známé a prokazatelné nejen z pohledu stávajících klientů.

Před tím, než technologie pro EMS trénink vstoupila do komerčního využití, byla významně testována a převážně využívána ve zdravotnictví v elektroléčbě. Cílem jedné z mnoha zdravotnických studií, které probíhaly ve 40 letém vývoji, bylo zjistit účinky komplexního EMS tréninku na potíže se zády.

Studie se dobrovolně zúčastnilo 49 zaměstnanců Univerzity Bayreuth trpících obtížemi se zády - 31 žen, 18 mužů s průměrným věkem 47 let. Četnost a intenzita problémů se zády a obecný stav obtíží, nálada, vitalita, tělesná stabilita a tvarování postavy byly zjišťovány pomocí vstupních a závěrečných dotazníků a bylo provedeno 10 EMS tréninkových jednotek.

A jaké výsledky byly zaznamenány?

Snížení bolesti zad uvedlo 88,7 % probandů, přičemž u 38,8 % došlo ke značnému zmírnění obtíží. U 41,9 % nastalo mírné zlepšení potíží. Také četnost a intenzita obtíží se v období tréninku výrazně snížily.

EMS trénink navíc vedl k následujícím obecným efektům: 61,4 % osob uvedlo zlepšení svých obecných problémů, u 75,5 % se zlepšila nálada, 69,4 % účastníků zaregistrovalo zvýšenou vitalitu, 57,1 % mužů a 85,7 % žen pocítilo zlepšenou stabilitu těla. 50 % probandů zjistilo pozitivní účinky na tvarování postavy a 75,5 % osob se po tréninku cítilo uvolněnější.

Komplexní EMS trénink bojuje velmi efektivním způsobem s civilizační chorobou, kterou jsou potíže se zády. Elektrický impulz aktivuje očividně také hluboké svaly, které lze konvenčními metodami jen velmi stěží posilovat. EMS procedura představuje časově úsporný, velmi efektivní komplexní trénink, který dosahuje dalekosáhle pozitivních účinků na zdraví. Jsou při tom dosaženy terapeutické i preventivní cíle.

Ještě jste nezažili EMS trénink? Navštivte www.bodyexpress.cz a najděte si své BODY EXPRESS studio.

Chybí vám BODY EXPRESS ve vašem regionu? Máte dobrý tip na provoz? Ozvěte se nám. Rádi s vámi budeme na toto téma hovořit

Hodnocení: +5
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím