Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
22.01.2020 3 minuty čtení

Den zdraví

Střípky z našich akcí.

V první řadě si pojďme říct proč tyto dny pořádáme. Zaměstnavatel svým lidem poskytne na jeden den tým odborníků, aby provedl různé diagnostiky. Podle procentuální statistiky se pak dozví, kolik zaměstnanců hůře vidí, má zvýšený cholesterol, vysokou zásobu útrobního tuku atp. Je to jako starat se po zdravotní stránce o svoje hráče ve sportovním týmu. Ani v korporacích se nesmí zapomínat na zdraví a psychickou pohodu svých svěřenců.

Mohou si také oprášit základy první pomoci, jak správně volat záchranku, jak resuscitovat a spoustu dalších užitečných věcí. Na to mám mimochodem jedno krásné heslo. Dovolte abych se citoval :-D "Správné znalosti mohou zachránit život. A co když tu znalost nemáš?" Jednou mě požádali abych zorganizoval akci první pomoci pro jednu nejmenovanou společnost. Zjistil jsem, že je to jedna ze společností našeho pana premiéra a moc se mi do toho nechtělo. Jenže pak ve mě převládl pocit, že pokud se mi na silnici stane nehoda, bude mi úplně jedno jakou stranu volil můj zachránce, no nemám pravdu?

 

Mimochodem, v týmu máme i skvělou maskérku, která vám zranění velmi hezky přiblíží.

Co mě zaujalo? Nejvíc mě fascinovaly rozdíly mezi jednotlivými pobočkami gigantických korporací. Zatímco na centrále v Praze se rozhodně nedá říct, že by lidé strádali a i podle výsledků diagnostik, bylo zjištěno mnohem méně problémů. Tak v pobočkách jinde po republice, zejména v Severních Čechách a Slezsku byla situace tristní. Stejná společnost a takový rozdíl. Pozitivní na tom je, že se na ně taky mohli vyprdnout a vůbec nás tam neposílat. Takhle vědí co mohou zlepšit a věřím, že až se za rok setkáme, k posunu tam dojde.

Za tu dobu co dělám poradce výživy je krásné sledovat jak povědomí o lepším životním stylu roste. Nejsem zastánce nějakých zběsilých diet, hladovek, detoxikačních kůr a alternativního stravování po vzoru našich dávno vymřelých předků. Moje práce je, sejít se s člověkem otevřeně si popovídat o jeho situaci a poradit mu jak nenásilným způsobem směřovat k lepším výsledkům. Většina problémů s nadváhou začíná v hlavě a u našeho sebevědomí. Důležitá je zdravá sebeláska, pokud se máme rádi tak, jak jsme, tak splnění našeho cíle půjde snáze, protože budeme spokojení s každým kilem tuku dolů, nebo s každým kilem svalu nahoru. 

Měj se rád a přeji Ti skvělý den

Hodnocení: +7
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Akorát se koukám nějak nepovedlo vložit obrázky. Pokud vkládáte přímo do textu, je potřeba, aby byly nahrány někde online (např. na imgur.com) a pak stačí zkopírovat URL.
  0
  • jj taky na to koukám dělal jsem to přes imgur a nepovedlo se
   0
  • Tak už dobrý :-D google photos to taky zvládlo :-)
   0
  • Super. Na Imguru je potřeba po nahrání obrázků chvíli počkat, pár sekund trvá, než se URL vytvoří a "zprovozní". Když to zkopírujete hned, většinou to nefunguje.
   0