20.01.2020 6 minut čtení

7 psychologických triků, díky kterým si vás lidé rychleji oblíbí

Je těžké definovat, proč někoho máte rádi. Možná, že za to může jejich úsměv, ostrovtip, inteligence nebo je vám v jejich společnosti jednoduše příjemně. Zkrátka je máte rádi. Ale vědcům jsou takové odpovědi málo, a proto sympatie roky zkoumají.

Z různých studií a průzkumů už vzešly desítky poznatků o tom, co lidi na ostatních přitahuje a co naopak ne. V tomto článku se podíváme na sedm nejzajímavějších (a také velmi snadno aplikovatelných) triků, které z vás v očích ostatních udělají sympatičtějšího člověka. Naučte se upevnit současná přátelství a vytvářejte si pozitivní vztahy s okolím rychleji.

1. Technika zrcadlení

Jde o psychologickou strategii, která zahrnuje jemné napodobování chování druhého člověka. Když s někým mluvíte, snažte se kopírovat jeho řeč těla, gesta a výrazy v obličeji.

V roce 1999 zdokumentovali „chameleoní efekt“, který je přímým důsledkem napodobování ostatních, vědečtí pracovníci Newyorské univerzity.

Výzkumníci požadovali po 72 ženách a mužích, aby pracovali na jistém úkolu ve dvojicích s cizími lidmi, kteří dostali za úkol buď napodobovat nebo nenapodobovat chování zkoumaných subjektů. Na konci každé interakce se výzkumní pracovníci subjektů ptali, jak sympatičtí jim byli jejich partneři. 

Ze studie jasně vyplynulo, že lidé mají tendenci oblíbit si lidi, kteří kopírují jejich chování.

2. Spontánní přenos vlastností

Lidé si přídavná jména, která používáte pro popis ostatních lidí, spojují s vaší osobností. Tento fenomén se nazývá spontánní přenos vlastností. 

Jedna studie publikovaná v Journal of Personality and Social Psychology říká, že tento efekt funguje i za předpokladu, že si lidé v okolí jsou vědomi toho, že vlastnosti, o nichž dotyčný mluví, mu ve skutečnosti nenáleží.

Pokud o někom mluvíte jako o milém a upřímném člověku, lidé si tyto kvality začnou automaticky projektovat i do vás. A úplně stejně to platí i pokud budete o ostatních mluvit negativně, takže pozor na jazyk.

3. Pratfall efekt

Podle Pratfall efektu vás za určitých okolností budou lidé mít radši, když uděláte chybu. Platí to v případě, že věříte, že jste kompetentní a dobří v tom, co děláte. Když odhalíte ostatním své slabiny, lidé se s vámi lépe ztotožní a budou mít tendenci vás podporovat a chránit.

Tento fascinující fenomén objevil vědec Elliot Aronson z Texaské univerzity při studiu vlivu drobných nedostatků na atraktivitu lidí. Požádal studenty mužského pohlaví z Minnesotské univerzity, aby poslouchali nahrávky lidí, kteří dělají kvíz.

Když si v kvízu vedli dobře, ale na konci rozhovoru rozlili kávu, studenti jim jednomyslně připisovali větší sympatie, než když si vedli dobře a kávu nerozlili nebo si nevedli až tak dobře a kávu rozlili.

4. Letmé doteky

Podprahové doteky jsou tak lehké a přirozené, že je člověk sotva zaregistruje. Běžným příkladem je například když někoho poplácáte po zádech nebo se při konverzaci dotknete jeho paže. Díky tomu si k vám člověk vybuduje vřelejší vztah.

V jedné francouzské studii stáli mladí muži na rohu ulice a měli za úkol mluvit na ženy, které procházeli kolem. Muži měli dvakrát větší úspěšnost při vedení konverzace, když letmo dotkli paží žen, než když se jich nedotknuti vůbec.

Podobných výsledků dosáhla i Mississippská univerzita při experimentu v restauraci. Servírky, které se letmo dotýkaly rukou zákazníků, dostávaly značně vyšší spropitné než ty, které tak nečinily.

5. Sdílená tajemství

Odhalení sebe sama je možná tou úplně nejlepší technikou budování vztahů.

Studie, na které se podílelo 5 amerických vysokých škol, spárovala vysokoškolské studenty a řekla jim, aby spolu strávili 45 minut.

Vědci předložili vybraným párům sérii otázek, které byly stále více hluboké a osobní. Například jednou z pokročilejších otázek bylo: „Jaký máš vztah se svou matkou?“ jiné páry se měly bavit o klasických tématech jako: „Jak nejraději trávíš dovolenou?“

Na konci experimentu studenti, kteří při rozhovorech zabředli do hloubky, vypověděli, že se mnohem více sblížili. Tuto techniku můžete vyzkoušet sami, když se budete seznamovat s někým novým.

Začněte s nějakou nenáročnou otázkou jako například jaký film daný člověk naposledy viděl v kině a postupně se propracujte k osobnějším tématům. Když s člověkem sdílíte intimní informace, je velká pravděpodobnost, že vás to rychle sblíží a že vás bude daná osoba chtít v budoucnu vidět.

6. Smysl pro humor

Výzkum Univerzity v Illinois a Californské univerzity v Los Angleles jasně dokazuje, že ať už lidé hledají přítele nebo známost, smysl pro humor je pro ně velmi důležitý. Ano, na tom není nic překvapivého, ale další studie říkají, že když použijete humor při prvním setkání s novým člověkem, je větší pravděpodobnost, že si vás oblíbí. 

Ve skutečnosti jedna studie naznačuje i to, že vtipné úkoly a situace (jako například když má jeden v páru zavázané oči a ten druhý ho učí tancovat) vedou k větší přitažlivosti mezi partnery.

7. Reciprocita sympatií

Psychologové už fenomén s názvem reciprocita sympatií znají roky. Když si myslíme, že jsme někomu sympatičtí, máme tendenci si ho také oblíbit.

Ve studii publikované roku 1959 v Human Relations je to jasně demonstrováno. Experiment spočíval ve skupinové diskusi. Subjekty byly upozorněny na to, že určití účastníci diskuse je shledávali sympatickými. 

Na konci experimentu měli subjekty označit lidi, kteří se nejvíce zamlouvali jim. Hádejte, koho si vybrali. Ano, byli to právě lidi, o nichž předpokládali, že se jim líbí.

Nedávná studie zase zjistila, že když o někom předpokládáme, že nás přijímá, máme tendenci se k němu chovat přátelštějším způsobem. A tím skutečně zvyšujeme pravděpodobnost, že nás přijme. Takže i když si nejsme jisti tím, jaký názor na nás druhý člověk má, když se budeme chovat jako kdyby nám byl sympatický, pravděpodobně si nás opravdu oblíbí.

#studie #inspirace #psychologie #sociologie #tipy #rady #osobnirozvoj #komunikace #vztahy #seberozvoj

Hodnocení: +25
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.