Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
19.01.2020 5 minut čtení

3 příležitosti, které se vám otevřou, když začnete vydělávat více peněz

Každý chce vydělávat více peněz. A vám se to nyní podařilo. Bravo! Možná vás hned napadlo, co s penězi navíc uděláte, ale možná jste trochu opatrnější a více uvažujete, co vy bylo nejlepší. Ať tak či tak, přečtěte si 3 věci, které byste mohli udělat.

Způsobů, jak se k více penězům dostat je mnoho. Možná jste uzavřeli nový výhodný obchod, možná jste otevřeli novou pobočku, která se hned dostala do zisků, možná vám přidal šéf, možná jste změnili práci a dostali více peněz. Způsobů je mnoho, ale těmi se my zabývat nebudeme. My se podíváme na to, co dělat, když získáte větší příjem.

1) Můžete utrácet stejně a ušetřit více

Spadnout do pasti "vydělat více, utratit více" je příliš snadné a často to vede k problémům, protože dříve nebo později výdaje převýší příjmy. Může to být kvůli jinému nečekanému výdaji nebo kvůli náhlému snížení příjmů, to je jedno.

Certifikovaný finanční poradce z Oklahomy, K. Campbell říká, že si často lidé představí, o kolik za rok vydělají více a mají tendenci tuto částku utratit. I když nakonec vydělají, kolik očekávají, tak vlastně celý rok žijí na dluh, protože plat dostávají postupně.

Pokud dostanete přidáno 20 procent, spočítejte si, kolik to v čistém udělá na vaší výplatě. Se spočítanou částkou můžete kalkulovat. Když ale dostanete informaci o přidání platu s předstihem, počkejte, až reálně peníze dostanete. Bylo by smutné peníze utratit a nakonec je z nějakých důvodů ani nedostat.

Nemělo by být vaším cílem všechny finance, které budete mít navíc hned považovat za samozřejmost. Zvyknout si na vyšší standard je velmi jednoduché, ale zvykat si později na nižší je náročné. Proto nezačínejte rozhazovat a raději se podívejte na druhý a třetí bod. Ačkoli bylo v úvodu uvedeno, že se podíváme na to, co udělat, tak přijmout okamžitě nový plat za svůj standard by bylo chybou, takže toho se naopak pokuste vyvarovat.

2) Zkontrolujte svůj finanční stav

Vyšší příjem nabízí zajímavé příležitosti. Nejdříve ale musíte zhodnotit své aktuální peněžní toky (příchozí a odchozí peníze), úspory, investice a dluhy. V závislosti na vaší aktuální situaci můžete přemýšlet o těchto krocích:

Základní potřeby

Máte pravidelně dostatek jídla, kde spát a co si obléknout? Platíte všechny své účty pravidelně a včas? Pokud je odpověď na kteroukoli z otázek "ne", tak by jakékoli finance, které vyděláte navíc, měly pokrývat tyto náklady.

Nouzové rezervy

Nouzová rezerva vám pomůže předcházet zbytečným půjčkám. Když budete čelit nečekaným výdajům, jednoduše sáhnete do nouzového fondu a nebudete si muset brát zbytečnou půjčku. Pokud nouzový font nemáte, je čas ho založit.

V ideálním případě by nouzový fond měl pokrýt veškeré životní náklady vaší domácnosti na několik měsíců. Pokud nouzový fond nemáte, tak takovou částku pochopitelně nedáte stranou hned, ale jistě vám nic nebrání už tento měsíc část peněz odložit.

Vysoké úroky

Jakékoli dluhy, které mají vysoké úroky, brzdí váš finanční rozjezd. Jestliže máte zajištěné základní potřeby a vytvořený nouzový fond, peníze navíc využijte na splacení půjček s vysokým úrokem. Neplánujte pro okamžité potěšení, ale pro úspěšnou budoucnost.

Vaše cíle

Jestliže máte obstarané všechny předchozí body, můžete příležitost navíc vydělaných peněz využít ke kontrole svých finančních cílů. Možná nechcete čekat na důchodový věk, takže by bylo vhodné začít šetřit, nebo máte jakýkoli jiný cíl, který vyžaduje finance. Než navíc vydělané peníze utratíte za zbytečnosti, myslete na své cíle.

3) Odměňte se

Zvýšení svých příjmů nezapomeňte oslavit, ale vyberte pro to vhodný způsob. Zvolte takový způsob, který ctí vaši tvrdou práci, posune vás v životě vpřed, bude bez stresu a nebude stát příliš peněz. Lazetta Rainey Braxton, CEO a zakladatelka Financial Fountains doporučuje dát si odměnu v podobě času, raději než zbytečně utratit příliš velké množství peněz. To může znamenat udělat si volné odpoledne na výlet do přírody nebo si přečíst nějakou zajímavou knihu.

Pokud "potřebujete" utratit nějaké peníze, Braxton doporučuje stanovit si hranici, která se může rovnat hodnotě navýšení vašeho platu v jednom nebo dvou měsících. A k tomu přidává další doporučení, a to počkat několik týdnů nebo měsíců. Do té doby budete mít nová čísla na výplatní pásce a přesně uvidíte, o kolik více vyděláte. A tento čas také může pomoci zahnat impulzivní utrácení. Campbell dodává, že není kam spěchat, peníze nezmizí.

#osobnirozvoj #penize #prijem #bohatstvi #byznys #investice

Hodnocení: +13
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
6 minut
8 minut
4 minuty
7 minut
5 minut
7 minut
6 minut
4 minuty
6 minut
7 minut
6 minut
6 minut