Spustili jsme MARKETPLACE! Vyberte si investiční platformu, ptejte se, hodnoťte.
18.01.2020 4 minuty čtení

Jedno jídlo denně a ledové vany? Rituály CEO Twitteru Jacka Dorseyho vás šokují

Aby se z vás stal jeden z nejúspěšnějších podnikatelů světa, musíte být připraveni své vizi něco obětovat. Ale Jack Dorsey pravděpodobně obětuje víc než většina.

Dorsey (43) se svěřil se svými podivnými návyky, které podle něj zlepšují duševní i fyzické zdraví, když byl v podcastu Bena Greenfielda „Fitness: Diet, Fat Loss and Performance“.

Dorsey Greenfieldovi řekl, že přerušovaný půst, chůze do práce a vodoléčba mu umožňují efektivně vést obě technologické firmy a být každý den maximálně výkonný.

Prvním krokem ke zvýšení efektivity je podle Dorseyho zbavit se jídla.

Podnikatel tvrdí, že jí jen jedno jídlo denně – večeři. Namísto klasického počtu tří až šestí malých jídel za den, které odborníci běžně doporučují, jí pouze mezi 18:30 a 21:00. Jeho večeře se obvykle skládá z bílkovin (kuře, steak nebo ryba) se zeleninou (salát, špenát, chřest, růžičková kapusta).

Generální ředitel Twitteru si sice dopřává deserty, ale svůj denní přísun cukru limituje, takže takový zákusek v jeho podání znamená maximálně maliny, ostružiny, borůvky, černou čokoládu nebo sklenici červeného vína.

„Během dne se cítím mnohem soustředěněji... Máte soustředěnější mysl z hlediska výkonu,“ řekl Dorsey Greenfieldovi. Dodal také, že spolu s psychickou změnou zaznamenal i změnu týkající se jeho spánku. 

„Čas, který ušetřím díky tomu, že nesnídám a neobědvám, mi dovolil více se soustředit na průběh dne.“

Pravidelné přeskakování jídel a jedení pouze během vyhrazeného časového úseku se nazývá přerušovaný půst. Ačkoliv může v určitých případech pomoci při hubnutí a zlepšit zdraví, experti se v podstatě shodují na tom, že není o mnoho přínosnější než klasická strava.

Mysleli byste si, že o víkendu si Dorsey udělá „cheat day“? Chyba. To naopak vyřazuje ze svého denního programu jídlo úplně.

„Když jsem to udělal poprvé, třetí den už jsem měl pocit, že halucinuji. Byl to zvláštní stav. Ale udělal jsem to ještě dvakrát a najednou mi došlo, jak moc se soustředíme na jídlo. Zkušenost, kterou jsem si z toho odnesl, je, že když dlouho držíte půst, zpomalí se čas.“

Šílené denní rituály

Co se týká denních rituálů, Dorsey si obvykle dopřává dvakrát denně hodinovou meditaci a svá rána začíná ledovými koupelemi. Oproti tomu večer si zase dává saunu.

 

Ale ani Dorseyho saunový rituál se neobejde bez extrémů. Spočívá v patnáctiminutovém sezení v sauně, která je zahřátá na teplotu přes 100 stupňů a hned po ní skočí do bazénku s ledovou vodou, který má asi 3 stupně. Tam vydrží celé tři minuty. Tento cyklus opakuje třikrát.

„Nic mi nedalo tolik důvěry ve svou sebekontrolu jako schopnost skočit do té studené vody. Zejména ráno, když si jdu dát vanu s kostkami ledu přímo z vyhřáté postele. Prostě to ve mně něco otevře a já mám pocit, že když zvládnu tuhle činnost, která se zdá tak malá, přesto tak bolí, zvládnu téměř cokoliv.“

Během pracovního týdnu používá Dorsey stůl pro práci ve stoje a k sobě si staví infračervené světlo, o kterém se říká, že pomáhá regeneraci buněk, předchází stárnutí, zranění a nemocem. Také denně bere multivitaminové doplňky a dělá sedmiminutová posilovací cvičení.

V posledních dvou letech každé ráno chodí osmikilometrovou cestu do práce a z práce pěšky. Když se konečně dostane domů, což mu většinou zabere něco málo přes hodinu, udělá si záznam do deníku a pro sledování kvality svého spánku používá technologickou vychytávku Oura ring.

Miliardář prohlašuje, že v budoucnu možná svůj denní režim pozmění a zkusí jít ještě do větších extrémů.

„Velkou část z mých denních rituálů jsem si stanovil proto, že jsem měl pocit, že je potřebuji nejen k přežití, ale také abych i nadále dokázal maximalizovat svou výkonnost a byl čistý. Některé zvyky se vyplatily, u jiných si tím zatím nejsem jistý. Jsou mi ku prospěchu jen když mám pocit, že jsou to výzvy.“

#dorsey #twitter #ritualy #uspech #extrem #inspirace

Hodnocení: +17
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
5 minut
6 minut
6 minut
4 minuty
7 minut
6 minut
5 minut
4 minuty
6 minut
7 minut
3 minuty
4 minuty