14.09.2021 7 minut čtení

Mark Cuban: Všichni na sociálních sítích děláte jednu zásadní chybu a vůbec o tom nevíte

Dlouhodobě tvrdím, že společnosti, jež budou v blízké budoucnosti, až nás elektronika ještě víc obepne a většina lidí si uvědomí, jak je právě skrz digitální svět zranitelná, schopny garantovat 100% soukromí, budou placeny zlatem. Co na to Mark?

Mark Cuban své první miliardy vydělal podnikáním online a dodnes se této branži aktivně věnuje, snaží se sledovat její trendy a být před nimi se svými investicemi vždy o krok popředu. Proto dnes upozorňuje na největší chybu, kterou při používání sociálních sítích všichni děláme, zatímco on sám už rozjíždí projekty a služby, které budeme potřebovat a chtít, až si tuto chybu jednoho dne uvědomíme.

O jakou chybu má jít? "Lidé nechávají své posty žít navždy. Myslím si, že co nevidět projdeme ve světě digitálních medií obrovskou změnou. K této…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +140
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Otázka je, či klikanie na weby, nakupovanie a ďalšie online aktivity je pre HR skutočne relevantné preukázanie osobných skills?
  -1
  • Nejde o zjištění vašich osobních skills, ale o psychologický profil vaší osobnosti. Tzn. možná máte schopnosti i praxi pro danou pozici, ale nakonec ji nedostanete, protože analýza vašich sociálních sítí ukáže, že máte příliš mnoho nevhodných osobnostních rysů, nebo sklony k chování/činnostem, které nejsou v souladu s danou firemní kulturou. Čistokrevné škatulkování.
   +6
  • @tomasdurcak doplnila bych, že taková analýza trpí spoustou nedostatků. Je povrchní a proto nemůže být brána jako berná mince toho kdo doopravdy jste. Navíc, člověk a jeho osobnost je v neustálém vývoji, takže ani dlouhodobě nemá zvláštní hodnotu.

   +4
  • @Allaye jakoky běžná HR analýza ucházečů netrpělá žádnými nedostatky - vůbec nestaví na osobnách sympatiích (například založených na přiložené fotografii), povrchnímu hodnocení CV v pár vteřinách, subjektivním "referencím" od podobných HR "odborníků" z předchozích působišť, velmi relevantním testům jako kreslení stromu a prodávání pera, které uchazeči vůbec neznají a podobně...

   +3
  • 0