Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
17.01.2020 5 minut čtení

6 frází, které musí manažeři konečně přestat používat na meetingu. Říkáte je taky?

Týmové porady jsou pro manažery skvělou příležitostí sdílet s ostatními výsledky, diskutovat o problémech nebo dělat brainstorming. Nejenže pomáhají řešit problémy, ale zlepšují komunikaci v týmu. Pokud ovšem neříkáte těchto 6 vět.

Každý dobrý manažer ví, že meetingy jsou přínosné jen ve chvíli, kdy se jeho zaměstnanci zapojí do diskuse. Většina nadřízených se na týmové porady poctivě připravuje, ale pokud nedokáží své myšlenky dobře předat a motivovat zaměstnance k reakci, mohou být porady i velkou ztrátou času.

Jednou z nejjednodušších cest k odrazení zaměstnanců je používání následujících šesti vět. Každá z nich totiž vede k negativní odezvě, ačkoliv ji třeba manažer nemyslel špatně.

Pokud se přistihnete, jak některou z těchto frází říkáte, zkuste použít alternativní variantu. Díky ní totiž zabráníte tomu, abyste zaměstnance demotivovali a můžete si být jistí, že sdělíte přesně to, co máte v úmyslu.

1. „Nepřicházejte na poradu s problémy, ale s návrhy na jejich řešení.“

Adam Grant, profesor psychologie na Pensylvánské univerzitě tuto větu popsal jako jednu z nejhorších, které může manažer použít. Říká, že sice rozumí tomu, čeho se jejím použitím snaží manažeři dosáhnout, ale kvůli podobnému přístupu prý mají lidé strach mluvit o těch nejzapeklitějších a nejdůležitějších problémech.

Pokud budete zaměstnance odrazovat od toho, aby s vámi probírali problémy, jen málokdy se něco vyřeší. Pokud je podpoříte ve sdílení úspěchů i neúspěchů, budete vědět, na čem jste a k tomu – víc hlav víc ví.

Jak předejdete tomu, aby si zaměstnanci v jednom kuse stěžovali? Nastavte jasné hranice. Dejte zaměstnancům najevo, že stížnosti na jedno téma jste ochotni vyslechnout pouze jednou.

2. „Budu o tom přemýšlet.“ nebo „Ještě si o tom promluvíme.“

Většina zaměstnanců si myslí, že podobné fráze nadřízení používají v případě, že se jim nechce o dané věci diskutovat. Pokud jste manažer, je velká šance, že větu používáte spíš proto, abyste neztratili nit a aby se meeting zbytečně neprotahoval. A to je dobrý záměr. Jen forma není ideální.

Nejlepší řešení je dát najevo, že si ceníte názorů, otázek a připomínek všech členů týmu tím, že si uděláte na daného člověka čas mezi čtyřma očima. 

Zkuste raději:Oceňuji, že to se mnou sdílíte. Kdy si na to můžeme sednout a probrat to více dopodrobna?“

3. „Podle mého názoru...“

Když použijete tuto větu, působí to tak trochu jako když vyměníte názor ostatních za ten svůj. Ačkoliv je pro manažery důležité vyjádřit svůj názor a být leadery, jejich názory by měly především být podložené fakty.

Jako manažeři byste se měli řídit především čísly, výsledky, rešeršemi. Vy jste ti, kdo mění zpochybnitelné domněnky a názory na pravdy. 

Zkuste raději: „Na základě trendů, které zpozoroval náš operační tým...“ nebo „Vzhledem k tomu, jaké nám tento systém přinesl výsledky...“ a tak podobně.

4. „Jen tak dál.“ nebo „Zkuste to lépe.“

Společnost Gallup v nedávném průzkumu zjistila, že jen jeden ze čtyř zaměstnanců má neochvějný pocit, že mu jeho nadřízený poskytuje smysluplný feedback. „Jen tak dál.“ je věta příliš vágní, než aby se dala považovat za smysluplnou zpětnou vazbu.

Ať už promlouváte k jednotlivci nebo týmu, toto není ten druh zpětné vazby, kterou jim uděláte radost. Skutečně. Nejlepší zaměstnanci většinou bývají velmi ambiciózní. Většina z nich touží po výzvách. Proto je nějakým „Jen tak dál“ opravdu neuspokojíte. Musíte je chválit za konkrétní úspěchy. To samé platí i když potřebujete, aby si vedli lépe.

Zkuste raději: „Opravdu mě ohromily výsledky, kterých v tomto projektu dosahujete. Podařilo se vám...“

5. „O čem jsme to dnes chtěli mluvit?“

Ne. Prostě ne. Pokud vedete meeting, musíte na něj jít s jasným plánem. Jinak to bude jen drahé a zbytečné. Pokud nemáte předem připravené body, které chcete probrat, možná že meeting vůbec nepotřebujete. A je jen málo věcí, které lidi v práci naštvou nebo otráví stejně jako zbytečná porada.

Zkuste raději: „Dobrý den všem, snad jste se stihli podívat na body porady, které jsem vám včera zaslal/a. Pojďme se hned vrhnout na první z nich...“

6. „Podívejme se na to z jiného úhlu pohledu.“

Nejenže se jedná o klišé, ale nikdo přesně neví, co tato věta znamená. Existuje několik způsobů, kterými může manažer povzbudit zaměstnance, aby byli kreativní a při tom se této větě vyhnout.

Zkuste raději: „Jde o problém, se kterým jsme se ještě nesetkali. Pravděpodobně to bude chtít trochu kreativity. Já navrhuji...“

#tipy #rady #leadership #leader #management #inspirace

Hodnocení: +15
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
5 minut
6 minut
7 minut
7 minut
5 minut
5 minut
8 minut
4 minuty
5 minut
5 minut
5 minut
5 minut