12.10.2018 2 minuty čtení

Amazon chce nahradit práci skladníků roboty

Je dobře známo, že Amazon vždy vyhledával způsoby, jak snížit provozní náklady. V posledních několika letech, kdy se společnost stala skutečným obrem, dokazuje svým akcionářům schopnost přinášet zisky. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhl, je investování do automatizace.

Amazon implementoval roboty a další automatizační technologie různými způsoby zejména ve svých skladech. Společnost se snažila uklidňovat obavy veřejnosti tím, že roboti nepřevezmou veškerou lidskou práci. Například by lidé, kteří ve skladech manuálně pracují s jednotlivými předměty, neměli být technologickou revolucí ohroženi. Podle nové zprávy ve sdělovacích prostředcích však nemusí být ani tato místa bez ohrožení. Podle nejmenovaného zdroje z Amazonu, společnost hledá roboty, kteří by mohli tuto pracovní sílu také nahradit.

Společnost ve svém prohlášení připustila, že Amazon neustále hledá cesty, jak by mohl využít moderní technologie, nicméně v případě těchto úkolů lidští pracovníci stále podávají lepší výkony. Přesto mluvčí Amazonu doslova informoval: “Je to jednoduché, potřebujeme pokročilou technologii a automatizaci, abychom vyhověli poptávce zákazníků“

Toto prohlášení může vyvolat jisté obavy. Před několika týdny Amazon ohlásil plány na zvýšení minimální mzdy na 15 dolarů na hodinu. Mnoho pracovníků skladů však nemá zajištěný konstantní příjem. Jednou z věcí, kterou v Amazonu zaměstnanci garantovanou nemají, je počet měsíčně odpracovaných hodin. (Je třeba podotknout, že Amazon nabídl zaměstnancům zároveň opce na akcie a další benefity jako náhradu za ušlou mzdu). Pokud však bude Amazon pokračovat v investování do robotizace, zbude pak ještě méně hodin na lidské pracovníky.

Amazon neustále hledá cesty, jak využít moderní technologie.

Společnost si i nadále stojí za svými slovy, že perfektní automatizace celého skladovacího procesu je zatím v nedohlednu. Nicméně pro pracovníky, kteří si hledají stabilní pracovní místo, mohou být nové technologie minimálně zneklidňující.

Hodnocení: 0
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.