Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
15.01.2020 2 minuty čtení

Suomi Hloubětín: hotova hrubá stavba další etapy Pori s osmdesátkou bytů

Rezidenční čtvrť Suomi Hloubětín čítající téměř 900 nízkoenergetických bytů ve finském stylu se rozrostla o hrubou stavbu 8. etapy nazvané Pori. Z jejích 82 bytů je již prodáno 40 %. Kolaudaci této etapy plánuje developer YIT na letošní listopad.

U všech tří bytových domů etapy Pori YIT dokončila železobetonovou konstrukci a osazení oken. Exteriér dále čekají práce na fasádě a střechách a také terénní úpravy, včetně drobných konstrukcí. V interiérech se pracuje na vnitřních omítkách. Probíhají i montáže rozvodů vody a kanalizace, vytápění, vzduchotechniky a elektroinstalací.

Dva domy z etapy Pori dosahují výše pěti a jeden šesti nadzemních podlaží. Všechny nabízejí byty v dispozicích 1+kk až 5+kk o velikostech 33 m2 až 144 m2 s vlastním balkonem, předzahrádkou či terasou. Ve společném suterénním prostoru jsou umístěna parkovací stání. Samozřejmostí jsou také sklepní kóje a kočárkárna či místnost na mytí kol a psů.

Jednotlivé domy v etapě Pori budou vzájemně propojeny polosoukromým patiem se zelení. Nová čtvrť Suomi Hloubětín nabídne širokou škálu možností pro trávení volného času. K odpočinku či procházkám v přírodě přímo vybízí zrevitalizované okolí říčky Rokytky, ke sportování třeba zase cyklostezka v sousedství. O dobrou občanskou vybavenost se postará mateřská školka a komerční prostory, které mohou posloužit jako obchody nebo provozovny služeb.

Podle obchodní ředitelky YIT Stavo Dany Bartoňové je o bydlení ve čtvrti Suomi Hloubětín vysoký zájem. První čtyři etapy jsou zcela vyprodané. Z páté fáze Salo a sedmé Porvoo, u nichž YIT plánuje kolaudaci na říjen 2020, zbývá již jen několik volných bytů. V nabídce má YIT ještě i devátou etapu Vantaa, která byla spuštěna koncem minulého roku.

#aktuality

Hodnocení: +7
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím