Vystřelte své investice ke hvězdám!

Staňte se členem komunity Warengo a naučte se pracovat se svými financemi jako Warren Buffett. Je nás už 17 280.

Zaregistrovat se

11.01.2020 5 minut čtení

10 ranních rituálů slavných osobností, které si můžete osvojit i vy

Slavní a úspěšní lidé mají jednu věc společnou – většinou jsou velmi organizovaní a mají den naplánovaný počínaje momentem, kdy se probudí. Mrkněte na ranní rituály těchto 10 osobností a třeba se necháte inspirovat!

1. Oprah Winfrey medituje

Výhody meditace jsou obecně známé. Pomáhá omezit stres, zlepšuje produktivitu, stimuluje kreativitu a obecně přispívá ke zdraví člověka. Právě proto ji do svého programu zařazuje i Oprah. A to dokonce dvakrát denně!

Každý den začne dvacetiminutovou meditací. Nevynechává ani o víkendech nebo na dovolené. Říká, že když klidně sedí, naplňuje ji to nadějí, spokojeností a hlubokou radostí. Ale přiznává, že když je ve spěchu, zkracuje meditaci na 10-12 minut.

2. Jennifer Aniston vstává brzy

Asi je vám jasné, že úspěšní lidé nemohou vyspávat do poledne. Jennifer Aniston není žádnou výjimkou. Každý pracovní den vstává už ve 4:30 a začne se svým ranním rituálem.

Umyje si obličej, vypije sklenici teplé vody s citrónem, dvacet minut medituje. Říká, že jí brzké ranní vstávání dovoluje udělat si čas pro sebe, než se vypraví do práce.

3. Tim Ferriss nikdy neodejde z pokoje bez ustlané postele

Ferris ví o úspěchu hodně, protože za svou kariéru už dělal rozhovor s bezpočtem opravdu úspěšných lidí. „Vyhraj ráno, vyhraješ den.“ Tak zní moto v jedné z jeho knih. A jak toho docílit?

Ferriss žačne každý den tím, že si ustele postel. Je to jen malý úkol, ale také je za něj odměněn malým pocitem, že už ten den něco dokázal.

4. Lea Michele si dá horkou sprchu

Každé ráno po rychlém šálku kávy jde Lea Michele do horké sprchy. Zůstává v ní dlouho i když má nabitý program. Tvrdí, že jí to pomáhá vypotit z těla toxiny. 

 

5. Richard Branson tráví čas s rodinou

Ukazuje se, že Branson není jediné ranní ptáče v rodině. Ať už ho čeká v průběhu dne cokoliv, ráno se budí okolo páté hodiny, zacvičí si a dá si snídani. Nejdůležitější částí rána je pro něj ale čas strávený s rodinou.

Branson se nechal slyšet, že když je ráno s rodinou, krásně mu to  projasní den než začne s byznysem. Podle některých studií to také zmírňuje stres, zlepšuje zdraví a prodlužuje délku života.

6. Jessica Alba si jde zacvičit s kamarádkami

Všichni víme, jak je důležitý pohyb. A pokud si nezacvičíme hned po ránu, šance, že to uděláme později, rapidně klesá. Ale přivstat si, abyste se mohli trápit v posilovně, není nic lehkého, že?

Jessica Alba našla způsob, jak si ranní vstávání ulehčit. Díky tomu, že ráno posiluje s kamarádkami, má vůči nim závazek a nehrozí, že by zamáčkla budík a na cvičení nedorazila. Herečka přiznává, že cvičení není její nejoblíbenější kratochvíle, ale že jí pomáhá omezit stres a její kamarádky jsou pro ní motivací.

7. David Karp zásadně nechodí na e-mail

Zakladatel a CEO Tumblru, David Karp, si je jistý, že kontrolování e-mailů po ránu nevede k ničemu dobrému. Všechny e-maily si nechá na chvíli, kdy dorazí do kanceláře, což je mezi 9:30 a 10:00. 

8. Mark Zuckerberg eliminuje nutná rozhodnutí

Hodně možností na výběr je luxus, který si chceme dopřát všichni. No... Ukazuje se, že všichni ne. Mnoho úspěšných a bohatých lidí si záměrně eliminuje možnosti, protože jim to šetří čas a odvrací to rozhodovací paralýzu.

Než se rozhodnete, co si oblečete na sebe, nebo co si dáte k snídani, může vám to ubírat drahocenné minuty poklidného rána. Proto má Mark Zuckerberg 20 identických šedých triček. Říká, že se díky tomu může soustředit na to, co je opravdu důležté.

 

9. Steve Jobs si každé ráno pokládal tu samou otázku

Kdysi měl Steve Jobs proslov k absolventům Stanfordu. Řekl, že se každé ráno podívá do zrcadla a zeptá se sám sebe:

„Kdyby tohle byl poslední den mého života, chtěl bych ho strávit tak, jak se chystám?“

Kdykoliv si na ní odvětil ne, věděl, že je s jeho životem něco špatně. Tento přístup mu dovolil následovat své sny, aniž by zapomínal užívat si života.

10. Julianne Hough vyjadřuje vděčnost

Tato slavná americká tanečnice začíná každý den dobře naladěna díky jejímu rituálu vděčnosti. Hned poté, co v 6:30 vstane, se posadí na postel a vyjmenuje 5 věcí, za které je vděčná. Na seznam podle ní patří jak věci, které už se staly, tak i ty, které ji čekají.

Julianne si také stanovuje duchovní cíle na následujících 24 hodin. Může to být něco jako „Přimět 10 lidí k úsměvu“. Poté se zvedne z postele, vyčistí si zuby a pokračuje k dalším ranním rituálům.

Jaký rituál vám dává největší smysl? A máte také nějaké vlastní ranní rituály?

#uspech #osobnirozvoj #seberozvoj #oprah #zuckerberg #jobs #branson #aniston #inspirace #tipy

Hodnocení: +14
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
8 minut
3 minuty
7 minut
7 minut
4 minuty
4 minuty
5 minut
4 minuty
4 minuty
5 minut
5 minut
6 minut