Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
09.01.2020 3 minuty čtení

Hodnota akcií rostlinného masa Beyond Meat v roce 2020 stoupne

Bill Gates jednou řekl, že lidé přeceňují, co se dá udělat za měsíc a podceňují, co se dá udělat za rok. Pro firmu s veganskými alternativami masa Beyond Meat to platí dvojnásob.

Samozřejmě, že Beyond Meat a rostlinné alternativy masných výrobků obecně nemohly udělat díru do světa v prvním roce své existence. Ale s 250 dolary za akcii v polovině roku 2019 na to měla firma Beyond Meat slušně našlápnuto... Nakonec se to ale nestalo. Její akcie se od té doby propadly.

Ale je téměř jisté, že rostlinný trh bude v roce 2020 slavit úspěchy. Teď na to Beyond Meat s 87 dolary za akcii možná nevypadá, ale v příštím desetiletí by se firma měla stát jedním z největších hráčů na poli rostlinných alternativ masa.

Jinými slovy, zpátky k citátu Billa Gatese, investoři nadhodnotili, jak se bude Beyond Meat na burze dařit v roce 2019 a teď podceňují, jak si firma povede v novém desetiletí, alespoň podle serveru Investorplace.

V následujících 12 měsících by toto podcenění mělo být očividné a Beyond Meat by si mělo udržet trajektorii růstu skrze maloobchodní expanzi a stoupající počet zákazníků, kteří se zajímají o zdravé a rostlinné produkty. Proto je velmi realistické, že hodnota akcií Beyond Meat opět poskočí nad 100 dolarů.

Rostlinné maso je budoucnost

V dnešní době už si jako vegetarián vyberete jídlo v drtivě většině podniků a čím dál tím častější jsou i veganské varianty jídel. A co víc, zdravotní přínos, etický a ekologický aspekt přesvědčují stále větší množství konvenčně se stravujících zákazníků, aby dali náhražkám šanci.

Co se týká zdraví, rostlinné výrobky bývají méně kalorické než maso a také mají zpravidla méně cholesterolu a tuku. Jistě, to sice nemusí automaticky znamenat, že jsou zdravější, vzhledem k tomu, že mnoho z nich se snaží dohnat chuť různými ne úplně ideálními „éčky“. Na druhou stranu ale na trhu vznikají i takové rostlinné alternativy masa, které se prohlašují za čistě zdravé, jako například nový Mana burger.

Veganské maso má tedy hned několik výhod.

  1. Dá se vyrábět ve velkém množství aniž by spotřebovalo moc přírodních zdrojů,
  2. šetří životy zvířat,
  3. redukuje uhlíkové emise,
  4. celkově šetří životní prostředí.

 

Vzhledem k jasnému posunu mentalit států, firem i spotřebitelů směrem k více ekologicky šetrným možnostem můžeme očekávat, že rostlinné maso bude nabírat na čím dál tím větší popularitě.

A další skvělou zprávou je vidina levnějších rostlinných alternativ živočišných produktů. Vzhledem k tomu, že nejsou při výrobě zapotřebí velkochovy, by podnikání v tomto byznysu při dostatečném objemu výroby mělo být mnohem méně nákladné. To povede k úsporám na straně výrobců, což by se nakonec mělo přenést i na samotné zákazníky. Je to ekonomické win-win.

 

Beyond Meat si udrží svůj růst

Je pravděpodobné, že se Beyond Meat stane takovou Teslou průmyslu s rostlinnými alternativami masa.

Tím chci říct, že když se řekne elektromobil, vybavíte si Teslu. Tesle se také daří udržet růst a budovat hodnoty s důrazem na inovaci a ekologii. Dnes Tesla udává směr, kterým se bude budoucnost automobilů ubírat a začíná šlapat na paty výrobcům standardních aut.

Něco podobného můžeme čekat od Beyond Meat a masného průmyslu. Go green!

#inspirace #akcie #investice #beyondmeat #beyondburger #eko #vegan

Hodnocení: +17
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
3 minuty
4 minuty
5 minut
6 minut
5 minut
2 minuty
3 minuty
2 minuty
5 minut
3 minuty
5 minut
5 minut