Chcete pořádnou investiční show? Sledujte nás na Instagramu!
09.01.2020 4 minuty čtení

Jak řešíte dluhy svých odběratelů? Vymáháte si je sami, nebo využíváte inkasní agentury, popř. soudní cestu?

V současné době se stále více podnikatelů dostává do situace, kdy jim ze strany obchodních partnerů nejsou řádně a včas hrazeny vydané faktury. Tím se obvykle dostávají do prodlevy s placením i samotní podnikatelé, kterým obchodní partneři dluží.

Je poměrně logické, že když někdo dluží Vám, tak se může stát, že Vy dlužíte někomu jinému... A musíme potvrdit, že je to nejčastější argument, když voláme dlužným odběratelům - možná hned po tom, co "paní účetní tu fakturu určitě přehlédla" nebo "má dovolenou".

Věříme, že dožadovat se vlastních peněz prostě nemůže bavit nikoho a pokud je možnost, jak tuto nevděčnou práci předat kamkoli jinam, každý toho rád využije. Proto se obvykle ve firmě najde někdo na koho to padne. Tím si asi moc šťastných zaměstnanců ve firmě neuděláte :)

Chcete se zbavit otravných telefonátů a přestat psát maily, které stejně nikdo nečte?

Vyzkoušejte si pojištění faktur, jehož neocenitelnou součástí je i proces vymáhání, který pojištěným klientům Pojištěná Faktura poskytujeme zcela zdarma. Princip je jednoduchý:

1. Vystavíte FA (v rámci ČR - v rozmezí 10 000 Kč - 500 000 Kč)

2. On-line si sjednáte pojištění (cena 1-2 % z fakturované částky)

3. V den splatnosti splatnosti si ověříme, zda byla FA uhrazena. Pokud ne domluvíme se na postupu, jak a kdy budeme kontaktovat Vašeho dlužného odběratele s maximálních úsilím zachovat přátelské obchodní vazby.

4. V případě, že se ani do 3 měsíců nedomluvíme na úhradě přebírá štafetu ČSOB Pojišťovna, která po posouzení vyplácí 85 % z fakturované částky.

SPOČÍTAT CENU POJIŠTĚNÍ

 

Pojištění faktur je ideální prevencí proti neplatičům a skvěle funguje v případě ověření nových odběratelů, kterým se nemusíte bát prodat na fakturu, i když jde o nový obchod, což je ve finále příjemné oběma stranám a Vám to navíc poskytne konkurenční výhodu ;)

ZADAT KONKRÉTNÍHO ODBĚRATELE

 

Platí Vám obchodní partneři včas?

V podnikání se prostě čas od času stane, že to zrovna nevyjde úplně ideálně a nastává prodleva s úhradou svých závazků. Přiměřené riziko, že Vám bude v průběhu Vašeho podnikání někdo dlužit je prostě v ČR obvyklé. Otázkou je, jak blíže specifikovat dobu "přiměřeného rizika". Tento časový údaj je zpravidla individuální. U našich klientů vycházíme z toho, že hradit fakturu 14 dní po splatnosti (bez ohledu jak je dlouhá) je naprosto NORMÁLNÍ. Jsou i klienti, kteří vědí, že dostanou zaplaceno do půl roku a je to pro ně akceptovatelné. Našemu servisnímu oddělení, které se stará o vymáhání dlužných faktur se daří domluvit se na zaplacení v rozmezí 20 - 30 po splatnosti.

 

Máte občas problémy s cash flow?

Poměrně nestabilní platební morálka nahrává nebankovním společnostem nabízející podnikatelské úvěry. My pracujeme téměř 2 roky s aplikací Cashbot, která proplatí Vaše faktury do 24 hodin. Díky spolupráci s pojištěním faktur, oceňují podnikatelé primárně jednoduchý princip sjednání úvěru i pojištění na jednom místě a plně on-line.

CHCI VĚDĚT VÍCE

 

Představujeme revoluční službu pro podnikatele

Spojením aplikace Cashbot a on-line pojištěním jednotlivých faktur, vznikla komplexní služba, která je v ČR naprosto unikátní a dokáže podnikatelům řešit:

1. Překonat jednorázově problémy s cash flow.

2. Lépe plánovat a přijímat větší "rizikovější" zakázky.

3. Zajistit se proti nevůli nebo neschopnosti hradit závazky dlužných obchodních partnerů.

 

Jaký bude rok 2020 nevíme, ale víme, že měníme svět českého podnikání a prostě nás to baví a dává nám to smysl. Věříme, že i Vám ;)

 

Alex

Hodnocení: +6
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.