06.01.2020 4 minuty čtení

Expert radí: Jak vybrat pojištění pro zimní dovolenou

Ať už milujete hory a nekonečné sjezdovky nebo raději během zimního počasí jedete nabrat síly do tropických destinací, vždy je důležité zvolit správné pojištění. Jak ho vybrat a na co si dát pozor? Poradí Aleš Žárský, CEO pojišťovací služby RIXO.

Expert radí: Jak vybrat pojištění pro zimní dovolenou

Ať už milujete hory a nekonečné sjezdovky nebo raději během zimního počasí jedete nabrat síly do tropických destinací, vždy je důležité zvolit správné pojištění. Jak ho vybrat a na co si dát pozor? Poradí Aleš Žárský, CEO pojišťovací služby RIXO.

Pokud se chystáte na dovolenou nebo si chcete dopřát odpočinek během prodlouženého víkendu, volba správného pojištění je důležitá nejen pro váš klid, ale také proto, aby drobné nepříjemnosti nezkazily celý pobyt.

„Našim zákazníkům vždy doporučujeme, aby mysleli především na svůj komfort a odpočinek během cest. I drobné nepříjemnosti mohou otrávit celou dovolenou, a o to horší může být situace, kdy se v zahraničí přihodí vážný úraz či nemoc,“ říká Aleš Žárský z online pojišťovací služby RIXO, která řeší vše kolem pojištění.

Vzhůru na hory

„Zákazník musí vybírat pojištění primárně podle aktivit, kterým se chce při svých cestách věnovat. Pokud jde o sport, při němž jsou i vážnější úrazy na denním pořádku, je nutné mít pojištění na sport, běžné cestovní nemusí úrazy při sportovních aktivitách vůbec krýt. Doporučujeme také asistenční služby, které mohou zjednodušit řešení problémů. Je dobré mít na paměti, že pokud zraníte cizince, odškodnění se hradí dle zvyklostí dané země, bývá tedy výrazně dražší než u  nás, “ dodává Žárský.

Za exotiku si raději připlaťte

„Obecně by mělo být pravidlem, že cena by neměla být jediným kritériem výběru pojištění. V případě, že jste se rozhodli pro exotiku, je vhodné si za pojištění připlatit, neboť i cena za ošetření bývá v těchto zemích vyšší. Může se stát, že budete nutně potřebovat například ošetření u zubaře na cestě v USA, v Indonésii nebo na Bali, kde patří tyto zákroky k nejdražším. Pro cesty mimo Evropu proto doporučujeme limit min. 10 milionů korun, v rámci Evropy většinou stačí 3 miliony korun,“  doplňuje Žárský. 

„Navíc v zemích jako je Thajsko se nejdříve ptají, kdo bude léčbu platit. Pokud nemáte uzavřené pojištění, které jde ihned využít, musíte vše uhradit v hotovosti na místě. Jestliže u sebe nemáte dostatek financí, je tu velké riziko, že vás nikdo neošetří,“ komentuje situaci Žárský.

Nepodceňujte eurovíkendy

„I když vyrazíte do některé z evropských metropolí, třeba jen k našim sousedům, a neplánujete podnikat žádný adrenalinový sport, okolnosti mohou způsobit, že se dostanete do nepříjemností. Pojištění odpovědnosti za škodu a asistenční služby už umí vyřešit i takové problémy, které by vám za normálních podmínek zničily nejenom dovolenou, ale i dny po návratu domů. Ceny pojištění jsou většinou nízké a vyplatí se už jen pro ten pocit, že jste za všech okolností chráněni, uzavírá Žárský. 

Slovo na závěr: ,,Využíváte-li dlouhodobé pojištění, nechte si před cestou zkontrolovat vaše pojistné smlouvy, ať víte, na co se v rámci něj můžete spolehnout. Zabere Vám to pár minut a můžete tak ušetřit spoustu peněz a času v případě budoucí kolize," vzkazuje expert na pojištění a ředitel služby RIXO Aleš Žárský. Nechte si zkontrolovat vaše pojistné smlouvy na www.rixo.cz.

 

Hodnocení: +7
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.