Spustili jsme MARKETPLACE! Vyberte si investiční platformu, ptejte se, hodnoťte.
05.01.2020 4 minuty čtení

Barack Obama radí, jak se stát skvělým leaderem: Najděte silné stránky ostatních a nechte je rozhodovat

Bývalý prezident USA apeluje na důležitost rozmanitosti a kolektivních hodnot v leadershipu a při překonávání obav z dnešní technologiemi řízené doby.

Leadership není o tom být vidět, dělat proslovy nebo úzkostlivě akumulovat moc. Podle Baracka obamy jde o nalezení síly v ostatních lidech a jejich podporu.

Inspirativní politik a zakladatel Obama Foundation hovořil na téma leadershipu s Marcem Benioffem ve společnosti Dreamforce.

Obama vyprávěl, že už od svých začátků jako komunitní organizátor až po Oválnou pracovnu, se vždy soustředil na hledání talentů druhých a jejich využití, čehož podle něj dosahoval pomocí svých hodnot.

Spolu s jeho manželkou Michelle nyní pracují na podpoře a propojování mladých leaderů po celém světě prostřednictvím Obama Foundation.

„Pokud dokážete najít silné stránky druhých, budete mít vliv, protože s vámi hodně lidí bude chtít spolupracovat. Vybudujete kulturu, která jde po svém poslání a které se daří plnit cíle.“

Mezi mladými vůdci, se kterými se v rámci Obama Foundation setkává, je podle něj citelná podpora, empatie, jednota a ochota povzbuzovat ostatní. A to jsou podle Obamy hodnoty, které nám mohou pomoci řešit nejpalčivější problémy současnosti. Specifikuje, že mezi ně patří: 

  • klimatická změna,
  • extrémní nerovnost způsobená globalizací a technologiemi,
  • krize kulturní důvěry
  • a potenciálně nebezpečná polarizace společnosti.

Leadership založený na hodnotách

Obama také při diskusi probíral dobu, kterou strávil v Bílém domě a zdůrazňuje důležitost hodnot, jež by měly stát ve středu silného moderního leadershipu a svou vlastní schopnost sestavit výjimečně schopný tým.

„To jsou důvody, proč jsme po dobu mého vedení neměli žádný velký skandál. Pár věcí se nepovedlo, ale jen pár, protože jsme tam všichni byli ze správných důvodů.“

Kolektivní vedení (skupina lidí, kteří spolupracují na jednotném cíli), ve kterém má na úspěchu každý svůj podíl a uznání pro odborné znalosti a silné stránky druhých jsou podle bývalého amerického prezidenta hlavní klíče k úspěchu.

„Prostředí, které jsem se snažil vytvořit a které fungovalo, spočívalo hlavně v nalezení úžasných lidí. Jsem si sebou dostatečně jistý na to, abych dokázal organizovat diskusi tak, abychom neodbíhali od tématu. Mám svou vizi a dokážu analyzovat a řešit problémy, ale nikdy netrvám na tom, aby odpověď přišla z mých úst.“

Jako příklad Obama uvedl největší zamoření pobřežních vod ropnou skvrnou v historii Spojených států, havárii plošiny Deepwater Horizon. Ten, kdo přišel s řešením unikající ropy do Mexického zálivu, byl Steven Chu, ministr energetiky v Obamově vládě.

Nemůžu tvrdit, že to, že se nám podařilo katastrofu vyřešit, je moje zásluha, ale rozhodně je mou zásluhou, že jsem si Stevena zvolil jako ministra energetiky. Když mám kolem sebe podobné lidi, je to uklidňující,“ říká Obama.

„Velkou chybou mnoha CEO a leaderů je, že nenechávají rozhodovat ostatní. Výsledkem toho je, že se nikdy nestanou leadery leaderů. Také vytváří kulturu, v níž je všechna síla akumulována nahoře.“

Ačkoliv se Obamovi podařilo v úřadu překonat mnoho problémů, říká, že sám by to v žádném případě nezvládl.

„Když dokážete vytvořit prostředí, ve kterém je se všemi zaměstnanci zacházeno s respektem a ve kterém je diverzita, jste na správné cestě. Musíte si být jisti, že jsou zastoupeny všechny perspektivy a že se na problém díváte ze všech možných úhlů. Díky tomu můžu v noci klidně spát, ačkoliv dělám těžká rozhodnutí. I když naše řešení třeba nebude hned fungovat.

Musím si být jistý, že díky procesu, který jsem vytvořil, není za daných okolností a s dostupnými informacemi nikdo, kdo by mohl udělat lepší rozhodnutí než my.

Diverzita není charita. Není to něco, co děláte, aby se neřeklo. Pokud vedete firmu a nemáte kolem sebe tým různých lidí, něco vám chybí. Nerozumíte tomu, jak různorodá společnost pochopí vaše poselství. Pokud nemáte u stolu ženy, neuspějete.

Všechny musíte povzbuzovat, respektovat a musíte vytvořit kolektiv, který bude moci nahlížet na problém z různých perspektiv, aby vaše rozhodování bylo efektivní. “

#obama #ispirace #rady #tipy #leader #leadership #vůdce

Hodnocení: +15
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
6 minut
5 minut
5 minut
5 minut
5 minut
5 minut
5 minut
5 minut
6 minut
5 minut
5 minut
8 minut