Začínáte s investováním?

Staňte se členem komunity Warengo a získejte přehled na trzích a možnost konzultace s profesionály. Je nás už 21 452.

Zaregistrovat se

04.01.2020 4 minuty čtení

Hledáte snadnou a rychlou investici? Mark Cuban radí nakoupit dvouroční zásobu zubní pasty

Když se máte rozhodnout, jak své pracně vydělané peníze investovat tak, aby vám přinesly aspoň nějaký zisk, může jít o slušné dilema. Akcie? Komodity? Jiné cenné papíry? Alkohol? Nebo dát hotovost do matrace? Mark Cuban navrhuje krabici zubní pasty.

Dostat se do situace, kdy vám každá utracená koruna zpětně přinese zajímavý výnos či úsporu, není nic snadného. Zvlášť pokud jste zvyklí dopřát si kdejakou hloupost, váš dům díky všem těm zbytečnostem praská ve švech a vy vlastně nevíte, kde začít.

Self-made milionář Chris Reining, který během své kariéry vždy ušetřil více než polovinu svého měsíčního platu a do "důchodu" odešel v 37 letech, radí v tomto případě na jakékoli velké změny zapomenout. Pokud by vám ostatně dnes někdo řekl, že byste se ideálně měli přestěhovat do menšího bydlení, prodat všechna svá auta a udělat asi 20 dalších drastických změn ve svém životním stylu, pravděpodobně byste ho poslali někam. Prostě to neuděláte.

Můžete ale začít malými krůčky a jejich prostřednictvím se dostat k velkým změnám. Vezměme si třeba takové nakupování. Chodíte nakupovat? A stává se vám, že každý týden/měsíc máte v košíku prakticky to samé stále dokola? Výborně, pak můžete teoreticky začít chytře investovat už při příštím nákupu... třeba do zubní pasty.

O té v jednom interview v roce 2017 mluvil i Mark Cuban, který čtenářům tehdy radil, že pokud mohou, měli by všechno, co jde, nakupovat ve velkém množství a ve slevě.

"Víte, na běžných investicích je někdy tak těžké vydělat... že se vám vlastně víc vyplatí nakoupit si dvouletou zásobu zubní pasty, až bude v 50% slevě. Návratnost takové investice je prakticky okamžitá." Tento přístup k nakupování by měl být úplným základem každého, koho láká investování, ale na burzu si zatím netroufá. Proč nezačít v nejbližším supermarketu se slevovým letákem v ruce?

Ano, pokud chcete z tohoto strategického nakupování vytěžit maximum, bylo by ideální mít Makro kartu a doma dostatek úložných prostor, kam se vám větší množství spotřebního zboží vejde (pokud máte rodinný dům, máte vyhráno). Pak už stačí jen mít jasný přehled (seznam) spotřebního zboží, které používáte neustále dokola a pohlídat si, kdy bude v akci.

V běžných supermarketech se vám může stát, že je některé zboží v akci omezeno množstvím na 1 nákup (ale nikdo vám nezakazuje udělat si k pokladně kolečko 3x za sebou. Ve velkoobchodě typu Makro je situace paradoxně mnohdy opačná - tedy pokud něčeho nakoupíte větší množství, dostanete se ještě na lepší cenu.

Tuto strategii logicky nelze aplikovat například na většinu potravin. Ale třeba zrovna u kosmetických a čistících prostředků či toaletního papíru není nad čím přemýšlet. Zvlášť, když se asi všichni můžeme shodnout na tom, že věci jako zubní pasta, toaletní papír, deodoranty, sprchové gely a vlastně cokoli jiného v nejbližších letech na ceně (minimálně díky inflaci) spíš porostou, než že by klesaly.

Když si tedy dnes koupíte v 50% slevě zubní pastu na dva roky dopředu, bude vám každé další zdražení tohoto produktu v následujících letech šetřit stále více a více peněz. Jak dodává Cuban: "Toto jsou reálné úspory, které si teď hned můžete schovat zpátky do kapsy."

Takže ještě jednou - nakupujte ve velkém a ve slevě.

#investovani #nakupovani #sleva #cuban #zbozi #makro #uspory

Hodnocení: +16
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
  • Smysl to dává, ne že ne :))

    1
  • Myslela jsem si, že je to clickbait, ale ne, opravdu je to článek o zubní pastě ve slevě. smile Ale přesto zajímavý!

    1
Doporučené příspěvky
2 minuty
3 minuty
4 minuty
5 minut
4 minuty
3 minuty
5 minut
3 minuty
5 minut
4 minuty
6 minut
4 minuty