Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
02.01.2020 3 minuty čtení

Bojíte se, že nedokážete dodržet svá novoroční předsevzetí? Tento jednoduchý trik vám s tím pomůže

Tento článek je tak rychlý a jednoduchý, jako rada, kterou vám poskytne. Díky ní už nikdy nepodlehnete pokušení a nedodržená předsevzetí se stanou minulostí.

Znáte to, celý den si opakujete, že musíte jíst zdravě, abyste se cítili dobře a mohli být výkonní v práci. Je to přeci vaše novoroční předsevzetí, od kterého si tolik slibujete.

A pak najednou přijde pozdní lednové odpoledne v kanceláři a kolegyně přinese krabici plnou lahodných donutů…a aby toho nebylo málo, pobídne vás k ochutnávce.

Co se stane? Většinou si asi řeknete, že vám jeden nevinný donut neublíží a ochutnáte. Chuťové pohárky zbystří a po prvním soustu si začnou žádat další. A čím dál intenzivněji. Vaše sebeovládání se dostává na bod mrazu a postupně do sebe házíte jednu koblihu za druhou. Večer jste přejedení, bolí vás břicho a špatně se vám kvůli tomu spí, takže jste druhý den naprosto nepoužitelní.

Co následuje? Výčitky svědomí, nadávání sobě samému a deprese.

A to se nemusí jednat jen o porušení stravovacího režimu, který nepochybně bývá součástí novoročního předsevzetí většiny lidí. Člověk dokáže podlehnout mnohým na první pohled lákavým věcem, jako je projíždění Instagramu, sledování erotických videí, návštěva zahradní párty…zpětně si člověk vždycky říká, jak mohl být tak naivní a podlehnout. Ale v daný moment? Logika je pryč, převládnou pudy a emoce.

Pokud jste se v tomto příkladu našli, pak v budoucnu neváhejte využít tento jednoduchý trik, jak pokušení nepodlehnout a zachovat se správně za každé situace, nezávisle na tom, zda se jedná o předsevzetí či pouhé přání žít lépe.

Co by na to řeklo vaše budoucí já?

Zkuste si představit, jak by se v dané chvíli zachovalo vaše budoucí já, které už se dostalo tam, kde toužíte být. Zkuste si představit, jako byste tam v daný moment stáli „budoucí vy“.

Jak by se vaše budoucí já rozhodlo v případě donutů?

Pokud si představíte své budoucí já jako fit úspěšného člověka, který se dokáže vždy rozhodovat racionálně a nepodléhá pokušení, pak si také můžete představit, že toto budoucí já by si donutů v podstatě ani nevšimlo. Bralo by je spíše jako nějaký otravný hmyz, který se dá zahnat mávnutím ruky.

Vaše budoucí já takové rozptylující věci jednoduše nezajímají, protože je silné a zodpovědné a dosáhlo mnohých úspěchů díky svému sebeovládání.

Až se zase přistihnete, jak se chystáte propadnout pokušení, povolejte na pomoc své úspěšné budoucí já, aby zatáhlo za ruční brzdu.

#osobnirozvoj #inspirace #rady #tipy #uspech #zodpovednost #soustredeni

Hodnocení: +16
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
5 minut
4 minuty
6 minut
9 minut
6 minut
6 minut
2 minuty
3 minuty
6 minut
5 minut
8 minut
4 minuty