01.01.2020 3 minuty čtení

Kreativní reklamní videa, která patřila v roce 2019 mezi ty nejvirálnější

Na server Thedrum.com jsou do soutěže Creative Works každý rok nahrány tisíce  reklam, což značí obrovskou míru soutěživosti a úsilí, které značky dnes musí vynaložit, aby zaujaly. Co tedy táhne davy? 

Ať už se firmy snaží zaujmout strategicky vybranými influencery, etickými hodnotami firmy nebo spoluprací se předními značkami zábavního průmyslu jako například Game of Thrones, některé reklamy zkrátka fungují lépe ne jiné. 

Ze žebříčku dvaceti nejsledovanějších reklamních videí roku 2019 jsem vybrala deset nejzajímavějších, které vám rozhodně nesmí uniknout. Inspirace není nikdy dost!

Society of Professional Journalists: „Ochranná známka na fake news“

 

Tento informativní spot, v jehož hlavní roli se nám představí žurnalista, který vysvětluje pojem fake news, má skvělý nápad i provedení. Video láká lidi na stránku FakeNewsTM.com, která nabízí tipy na rozpoznání fake news a novinářský kodex.

Burger King: „Den bez Whopperu“

 

10. listopadu měl McDonals's v Argentině charitativní akci. Peníze ze všech prodaných burgerů šly na výzkum rakoviny. (Paradoxnost tohoto faktu nechávám stranou) ABurger King se rozhodl, že jim pomůže dosáhnout větších tržeb. Podívejte se jak.

Doritos: „Jiný level“

 

Jak má vypadat kreativní reklama, která zaujme generaci Z? Podle mě nějak takhle. Doritos změnili svůj claim „For the bold“ na „Another level“, který má motivovat lidi k tomu, aby dělali to, co mají rádi.

IKEA: „Umlčte kritiky“

 

IKEA je svými vtipnými a nápaditými reklamami proslulá. Ani letošní vánoční spot není žádnou výjimkou. Rapující dekorace jsou opravdu neotřelé.

Gillette: „Nejlepší, jaký muž může být“

 

Jedna z nejkontroverznějších reklam letoška. Gillette si v ní bere na paškál toxickou maskulinitu. Z nějakého důvodu reklama většinu mužů pobouřila a Gillette připravila o mnoho zákazníků. Rozhodně se jí tedy podařilo rozproudit debatu. Já na spotu nic špatného nevidím. Jeho poselství i zpracování mě baví. Co vás?

Aviation Gin: „Slogany“

 

Ryan Reynolds a humor? Neporazitelná kombinace. Reynolds se ve videu snaží přijít se spontánními slogany a jeden je absurdnější než druhý.

Tetley: „Now We’re Talking“

 

Nemůžu říct, že by reklama byla nějak přelomová, ale určitě diváka pobaví. Tetley údajně prodává tak dobré čaje, že rozmluví i pejska s kočičkou.

Burger King: „Utečte klaunovi“

 

Už druhá reklama Burger Kingu, kde si firma vybrala do hlavní role svého konkurenta. Tentokrát si z něj ale dělá legraci. Díky Aplikaci Burger Kingu mohli zákazníci získat jídlo skoro zadarmo, když „ulovili“ reklamu od McDonald's.

Nike: „Sněte více“

 

Reklama Nike na ženský světový pohár vsadila na známé tváře jako je Sam Kerr nebo Lieke Martens spolu s desetiletou mladou nadějnou fotbalistkou, Makenou Cook. Po shlédnutí tříminutového videa se cítíme skoro jako kdybychom viděli film.

Samsung: ‘QLED + 6 Underground + Ryan Reynolds

 

Reklama v reklamě v reklamě? S Ryanem Reynoldsem není nic nemožné. Mimo něj ve spotu oceňuji i humor a ženu v roli režisérky.

A jaká reklama se líbila nejvíce vám?

#reklama #marketing #byznys #top #zebricek #inspirace #reynolds

Hodnocení: +15
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.