Chcete pořádnou investiční show? Sledujte nás na Instagramu!
01.01.2020 4 minuty čtení

Jaká je budoucnost personalisovaného marketingu? Podle nové studie bledá

Výzkum společnosti Gartner naznačuje, že výzvy v oblasti personalizace reklam by mohly být klíčovým tématem marketingu v následujících letech. Kvůli množícímu se počtu problémů s personalizací ji podle něj 80 % podnikatelů do roku 2025 úplně zavrhne.

Snažit se vytvářet předpovědi toho, co nás čeká, je pro obchodníky a podnikatele obvyklá kratochvílie. 

Konec konců, pokud jste připraveni na trendy, výzvy a příležitosti, které by mohly definovat marketingový sektor v nadcházejícím roce, bude vaše společnost konkurenceschopnější a schopnější uspokojit potřeby a naplnit očekávání zákazníků.

Podle mnoha předpovědí bude v následujících pěti letech jedním z nejvýznamnějších témat v tomto odvětví stoupající míra problémů spojených s personalizací.

Výzkum společnosti Gartner naznačuje, že některé z obvyklých obtíží spojených s personalizací dokonce často ústí v to, že mnoho obchodníků zvažuje úplně od ní opustit.

Není pochyb o tom, že přizpůsobení se individuálním potřebám jednotlivců je komplexní proces, který podnikům přináší mnoho překážek. Je však také jasné, že navzdory těmto výzvám musí firmy hledat způsoby, jak předat zákazníkům informace, které je spojují a rezonují s nimi, zejména pokud cílí na různorodé nadnárodní publikum.

Porozumění výzvám personalizace

Průzkum, na kterém byla studie Gartner založena, poskytl řadu zjištění, která by mohla pomoci zefektivnit marketingové úsilí i vaší firmy.

Ze studie vyplývá, že:

  • Nedostatečná návratnost investic a náročnost získávání a spravování údajů o zákaznících jsou pro obchodníky dva hlavní problémy v oblasti personalizace.
  • 27 % respondentů průzkumu uvedlo ochranu osobních dat jako hlavní překážku personalizace.
  • Personalizace v současné době zahrnuje v průměru 14 procent typického marketingového rozpočtu.
  • Více než jeden ze čtyř leaderů v oblasti marketingu uvádí technologické faktory – například nástroje pro blokování sledování uživatelů zavedené velkými technologickými firmami – jako hlavní překážku personalizace.

Tato zjištění zdůrazňují skutečnost, že účinná personalizace dnes není snadná, ale existuje mnoho důkazů, které svědčí o tom, že pro spotřebitele je stále velmi důležitá.

Výzkum ukázal, že 31 % zákazníků si přeje, aby byl jejich nákupní zážitek personalisovanější, a dokonce 48 % lidí by bylo ochotných čekat na personalizovaný produkt nebo službu déle než na nepersonalisovaný.

Jednotlivé firmy mohou personalisovanou reklamou získat mnohé, například vytvoření silnějšího pouta a lepšího vztahu se zákazníky.

Firmy budou mít vlastní sociology a etnografy

Důležitost hlubokého porozumění zákazníkům a identifikování skutečností, které pro ně mají skutečný význam, byly další témata výzkumu.

Gartner předpověděl, že do roku roku 2022 bude mít čtvrtina všech marketingových oddělení všech firem v týmu vlastního sociologa nebo etnografa.

Etnografie je částí antropologie, která se snaží porozumět způsobu, jakým lidé vedu své životy, popisuje modely chování a sociální organizaci v kontextu současného světa. Může firmám pomoci porozumět potřebám jejich cílové skupiny a klíčovým faktorům, které ovlivňují jejich rozhodování.

Zjištění etnografických a behaviorálních analýz se dají zkombinovat se znalostí konkrétního trhu, aby vám nabídly co nejvíce vypovídající informace. Na nich potom můžete založit svou marketingovou strategii.

  • Do roku 2023 se má podle společnosti Gartner rozpočet firem na influencer marketing snížit až o třetinu. Příčinou toho bude klesající důvěra spotřebitelů ke značkám a lidem, které neznají osobně.
  • Do roku 2024 bude více než polovina online reklam ovlivněna zlepšující se schopností umělé inteligence rozpoznat emoce.

Nezapomeňte na základy

Nové nástroje a technologie budou sice v příštích letech hrát stále větší roli, ale to neznamená, že můžeme zapomenout na základy kvalitního marketingu.

Mezi klíčové trendy, které Gartner ve své studii popisuje patří zejména dlouhodobý úpadek zákaznické důvěry ve firmy.

Abyste si získali nebo posílili důvěru zákazníků, musíte být schopni s nimi efektivně a smysluplně komunikovat. Jedním z nejmocnějších nástrojů, které má každý obchodník k dispozici, je vytvoření spojení skrze psané slovo.

Pokud jste schopni vytvořit texty, které ve čtenářích zanechají pozitivní emocionální zážitek – ať už jsou to příspěvky na blogu, popisky produktů, e-mail newslettery nebo cokoliv dalšího – jste na dobré cestě.

#marketing #personalizace #byznys #reklama #inspirace #trendy

Hodnocení: +16
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
7 minut
5 minut
5 minut
4 minuty
5 minut
6 minut
3 minuty
4 minuty
6 minut
6 minut
4 minuty
5 minut