Spustili jsme MARKETPLACE! Vyberte si investiční platformu, ptejte se, hodnoťte.
01.01.2020 7 minut čtení

Dosáhněte v roce 2020 svých finančních cílů. Self-made milionáři dávají 9 osvědčených tipů

Rok 2019 je minulostí a s rokem 2020 přicházejí nové výzvy a cíle. Máte už plán, jak svých cílů dosáhnout? Následující tipy od self-made milionářů by vám mohly pomoci splnit vaše finanční předsevzetí.

Mnoho lidí si se začátkem roku dává nové finanční cíle. Kolik ušetřit, kolik investovat, kolik vydělat a podobně. Ať už máte stanovené nové cíle nebo pokračujete v těch původních z předešlého roku, potřebujete mít dobrý plán a musíte vědět, jak jich dosáhnout. Jako dobrý způsob se zdá napodobování úspěšných jedinců, kterým se podařilo své cíle naplnit. Následující doporučení od self-made milionářů by vám v tom mohly pomoci, protože když uspěli oni, můžete i vy.

Vzhledem k tomu, že jednotlivá doporučení budou pocházet od různých lidí, je možné, že mezi sebou mohou být v rozporu. To ale nevadí, protože by nikdo neměl bezhlavě někoho napodobovat. Důležité je poučit se z úspěchu druhých, ale pamatovat na to, že k cíli může vést více cest a nelze jít po všech najednou. Vyberte si jednu a po té jděte. Nesnažte se za každou cenu napodobit všechna doporučení, ale raději si vyberte ta, která jsou v souladu s vašimi plány a možnostmi.

1) Investujte do sebe

Každý rok mám stejné finanční řešení - investovat do sebe. Zisk z první zakázky jsem utratila za luxusní kožený kabát. V okamžiku, kdy jsem si ho oblékla, jsem věděla, že to byly nejlépe investované peníze.

Mohla jsem investovat do rostoucího podnikání, ale cítila jsem, že potřebuji investovat do sebe, abych mohla dosáhnout dalších pokroků. Díky tomu kabátu jsem se cítila jako královna New Yorské burzy a ostatní ve mě díky tomu začali věřit.

Nikdy nelitujte investice do sebe. Ať už je to nový kabát, masáž nebo volné odpoledne s rodinou, tak toho nikdy nesmíte litovat.

(Barbara Corcoran, zakladatelka Corcoran Group)

2) Nechte pracovat peníze

Nenechte znehodnocovat své peníze jejich odložením do banky. Raději je nechte pracovat v investicích, které mají potenciál poskytnout vám konzistentní příjem.

Nemluvím o koupi domu. Sám jsem investoval do nemovitostí, ale ne všechny investice do nemovitostí jsou dobrý nápad. Udělejte rok 2020 rokem, kdy rozumně investujete své peníze. A rozumná investice je často do vás samotných. Například do budování vašich dovedností.

(Grant Cardone, zakladatel společnosti Cardone Capital)

3) Dávejte druhým

"Tajemství toho, jak žít svůj život naplno je dávat druhým," říká Kuda Biza. V ohledu finančního zabezpečení sice existuje mír a pohodlí, ale reálně to nic neznamená, když nebudete pomáhat druhým a když nebudete vděční.

„Mým finančním cílem je dávat druhým. Vytvořil jsem samostatný bankovní účet, kam se posílá procento mého příjmu a to se automaticky daruje na dobročinné účely.“ Kromě toho dává prostřednictvím své společnosti. Prodává totiž sušenky a za každých tucet prodaných sušenek daruje dvě jídla chudým lidem. Mnoho zákazníků u něj nakupuje právě kvůli jeho štědrosti vůči druhým.

(Kuda Biza, spoluzakladatel a CMO Nunbelievable, spoluzakladatel #ThisIsMyEra, zakladatel a člen správní rady nadace Amani Hope Foundation)

4) Utraťte jen procento svého příjmu

Parkinsonův zákon ukazuje, že se práce rozšiřuje podle toho, aby vyplnila čas, který máme na její dokončení. A to vysvětluje, proč máme tendenci utrácet to, co vyděláme a někdy i více. Do roku 2020 si Lin Sun a její firma dali za cíl žít z 20 procent příjmů a zbytek vyčlenit na úspory, charitativní akce a investice. I když jejich příjmy rostou, stále se chtějí držet svého vzorce.

Neznamená to žít v nedostatku. Znamená to užívat si se stanoveným rozpočtem.

(Lin Sun, CEO Tiny Devotions a partner ve společnosti Crimcheck)

5) Buďte si věrní

Ujasněte si své obchodní cíle a osobní hodnoty. Musí mezi nimi být soulad. Při kontaktu se zákazníky musíte být autentičtí. Spotřebitelé na to reagují a často už dokážou rozpoznat falešné sliby od těch upřímných.

Buďte věrní sami sobě a tím získáte úctu druhých, což je jedno z nejsilnějších aktiv, jaké firma může mít. Samozřejmě nebudete dokonalí, ale autentičnost je dnes mnohem cennější. Nenechte se vlastnit od své společnosti, ale vlastněte svou osobnost a svou společnost. Do té promítněte svou osobnost a k pracovnímu stolu přeneste své skutečné JÁ.

(Itzik Levy, spoluzakladatel a CEO vCita)

6) Vytvořte si finanční systém

Naplánujte systém, který bude určovat zacházení s penězi na následujících 12 měsíců. Veškeré kontroly financí většinou stojí mnoho času a úsilí, ale když máte systém, je sledování vývoje mnohem snazší.

Určete orientační příjmy a vytvořte rozpočet, který bude zahrnovat informace o teoretických investicích, abyste využili vydělané peníze. Nastavte si týdenní nebo měsíční intervaly, kdy budete kontrolovat, zda plníte plán. Zkuste také naplánovat kroky, jak postupovat, když budete dosahovat podstatně odlišných výsledků od původního plánu a to ať už v pozitivním nebo negativním ohledu. Nemělo by jít o raketovou vědu, ale o návrh, jak zacházet s financemi.

(Dennis Najjar, spoluzakladatel AccountingDepartment.com)

7) Pochopte důležité finanční metriky

"Naším rozhodnutím pro nový rok je zajistit, aby celý náš tým plně rozumně různým metrikám, které mají největší dopad na naše finanční cíle, a jak spolu tyto metriky navzájem souvisejí." Je totiž jednoduché dívat se na stále rostoucí graf prodejů, ale zvažte hodnoty jako okamžité opuštění stránky, míru udržení zákazníků, procento konverze, marketingové výdaje a další metriky.

"Chceme zajistit, aby všichni členové týmu věděli, co musí udělat, aby přispívali k našim finančním cílům."

(Emma Watkinson, spoluzakladatelka a CEO SilkFred)

8) Připravte se na nejhorší

Pro zajištění finanční svobody musíte být chytří a připravit se na největší možné hrozby, které vás mohou potkat: dluhy, smrt, rozvod a špatná rozhodnutí (pořadí je čistě náhodné).

Vyčleňte peníze na budoucí investice i do svého rezervního fondu na nutné zajištění chodu domácnosti v případě potřeby. Snažte se předvídat očekávané i neočekávané situace. Stranou si peníze odkládejte automaticky, aby vám vůbec nechyběly.

Čím jste úspěšnější, tím je důležitější sledovat každou korunu, protože čím méně jste finančně omezení, tím snazší je propadnout přílišnému a zbytečnému utrácení. Také si dejte pozor na nenápadné hromadící se poplatky.

(Gail Corder Fischer, spoluzakladatel a výkonný místopředseda společnosti Fischer & Company)

9) Investujte do nemovitostí

Hledejte ty správné investice a počítejte návratnost v dlouhodobém horizontu. Rozdíl mezi 10 a 15 procenty se z krátkodobého pohledu nemusí zdát tak velký, ale například z pohledu třicetileté investice už jde o násobně velký rozdíl.

(Dieliel Lesniak, zakladatel společnosti Orange Line Living)

#osobnirozvoj #byznys #penize #finance #investice #uspory #bohatstvi #uspech

Hodnocení: +17
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
5 minut
4 minuty
5 minut
6 minut
5 minut
6 minut
6 minut
6 minut
7 minut
8 minut
7 minut
4 minuty