Tato manažerka Googlu tvrdí, že největší vliv na její kariéru měla jedna jediná kniha

Čas od času se stává, že nás někdo svým výrokem ovlivní a ani o tom neví. Podobné to bývá u knih. Určitá kniha nebo jen její část nám doslova otevře oči a to to ani nebyl autorův záměr.

Žádní dva lidé nejsou stejní, a proto na každého bude fungovat něco jiného. Stejná kniha může jednoho člověka nadchnout a jiného unudit k smrti. Z toho důvodu je zajímavé sledovat, jak různí lidé reagují na různé věci. A časem můžete vypozorovat určité podobnosti mezi jednotlivými typy lidí. Pokud jste otevření novým čtenářským tipům, rozhodně zvažte tuto knihu, kterou doporučuje Annie Jean-Baptiste.

Annie Jean-Baptiste

Studium na univerzitě v Pensylvánii dokončila v roce 2010. Už během studia absolvovala stáže a získala pracovní zkušenosti. Zlomový bod její kariéry ale přišel po dostudování univerzity, protože plným časem začala pracovat ve společnosti Google.

Vystřídala zde mnoho pozic od telekomunikačního po technologický tým nebo B2B či agenturní tým. Důležitý přestup přišel, když se zapojila do týmu pro prodej velkým zákazníkům, kde měla možnost pomáhat tvořit holistické strategie digitálního marketingu.

Prozatím poslední změna přišla se zapojením do týmu Global Diversity & Inclusion, kde Annie využívá svou vášeň a smysl pro spravedlnost při boji za rozdílnost lidí. V současné době se snaží zajistit, aby služby a produkty, které společnost Google nabízí, dokázaly uspokojit rozmanité publikum, které Google oslovuje.

Vzhledem k tomu, že na pozici manažera v Googlu nepracuje jen tak někdo, můžeme Annie považovat za úspěšnou. V úvaze, co její kariéru ovlivnilo nejvíce, vzpomíná knihu "Originals: How Non-Conformists Move the World" od Adama Granta.

Originals: How Non-Conformists Move the World (Adam Grant)

 

Nejdříve krátce o autorovi. Adam Grant je americký psycholog a autor knih. Působí jako profesor na prestižní Whartonské obchodní škole při Pensylvánské univerzitě. Kromě toho dělá konzultanta pro mnoho významných firem a organizací včetně Googlu, OSN a dalších. Pravidelně přispívá do listu New York Times.

Už z tohoto krátkého popisu autora bude zřejmě naprosto jasné, že nepůjde o nějaký laciný román. Kniha "Originals: How Non-Conformists Move the World" poprvé vyšla 2. února 2016 a stal se z ní bestseller. To pravděpodobně přispělo k tomu, že ještě v témže roce byla přeložena do češtiny a vydána pod názvem "Originály: Jak nonkonformisté hýbou světem". Do jakého žánru ji zařadit? Osobní rozvoj, psychologie, naučná, odborná,… Vyberte si, od každého je v ní něco.

O čem kniha je? Adam Grant přišel s tvrzením, že každý s nás může změnit svět. Nebo alespoň jeho kousek. Kniha tak má za cíl pomoci lidem uskutečňovat jejich malé i velké nápady. Na příkladech z praxe se Grant snaží dokazovat pravdivost svých slov. Uznává, že obavy z rizika jsou přirozené, ale neměly by vás odradit. Grant v knize radí, jak pro váš projekt získat spojence a jak věci správně načasovat i jak podporovat kreativitu kolektivu. V příkladech používá i známé osobnosti ze světa sportu, obchodu, zábavy, politiky i technologií.

Ukázka z knihy:

Tlak na to, abychom se přizpůsobili systému, na nás začíná působit dřív, než si to vůbec jsme s to uvědomit. Pokud se zamyslíme nad tím, jací jsou to lidé, kteří po sobě zanechají pomyslný důlek ve vesmíru, napadnou nás zřejmě nejdřív zázračné děti. Tihle géniové se ve dvou letech naučí číst, ve čtyřech hrají Bacha, v šesti letech zvládnou diferenciální počet a v osmi mluví plynně sedmi jazyky. Jejich spolužáci se klepou závistí, jejich rodiče mají pocit, že vyhráli v loterii. Ale abych parafrázoval T. S. Eliota, jejich kariéra nekončí zvučnou ranou, ale ubohým fňukáním.

(strana 23, zdroj: klubknihomolu.cz)

Co se v knize líbilo Annie Jean-Baptiste?

Annie oceňuje, že ačkoli se může zdát, že jde o knihu zaměřenou na podnikání, mohla ji vztáhnout i k myšlence budování něčeho úplně nového od samotných základů, čímž připomíná to, že její současná role, kterou v Googlu zastává, ještě před několika lety neexistovala.

Šly by o této knize psát dlouhé slohy a úvahy, ale nejlepší bude, když svůj čas věnujete přímo přečtení samotné knihy. Na Amazonu má hodnocení 4,3 z pěti možných. V českých knihkupectvích zatím mnoho hodnocení nenasbírala, ale obecně lze říci, že se setkává s úspěchem.

#osobnirozvoj #Google #kariera #motivace #inspirace #prace #byznys

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.

Začínáte s investováním?

Staňte se členem komunity Warengo a získejte přehled na trzích a možnost konzultace s profesionály. Je nás už 12 246.

Zaregistrovat se