27.07.2018 2 minuty čtení

Amazon mě děsí, říká investiční guru

Aswath Damodaran je profesorem financí na Stern School of Business na univerzitě v New Yorku a jeho hlavním zaměřením je oceňování podniků. Díky mnoha publikacím a také odborným článkům, které poskytuje zdarma veřejnosti, je často nazýván "Děkanem oceňování".

Dvojnásobný zisk na akcii oproti očekávání ($5.07 vs $2.50), meziroční nárůst obratu o 39 procent, růst cloudových služeb dokonce o 49 procent, tržní kapitalizace úctyhodných 908 miliard dolarů. Americký Amazon překonává rekordy, přesto už se ozvývají hlasy, aby se investoři měli v tomto případě na pozoru.

Jedním z varovných hlasů je právě Aswath Damodaran, který v nedávném rozhovoru pro CNBC řekl, že ho Amazon jako společnost děsí.

„Víte, že to je nadhodnocené, ale nemůžete se proti tomu postavit, protože tohle je disruptivní stroj. Už ani nevím, v jakém byznysu se přesně pohybují. Je to platforma, která může způsobit disrupci v jakékoli tržní oblasti, to je to, co je na tom hodnoceno,“ vysvětlil Damodaran.

Samotný Amazon mu dává za pravdu, nedávno například překazil plány Walmartu a doslova těsně pod nosem mu sebral společnost PillPack, moderní internetovou lékárnu. Bezosovu firmu to stálo kolem jedné miliardy dolarů.

Investujte do Facebooku

A co se týká aktuálního propadu Facebooku? „Po problémech, které měli v rovině PR kvůli tématu ochrany osobních údajů, se spíše divím, že jim za druhé čtvrtletí vůbec přibyli uživatelé (o cca 20mil., pozn. red.). Už se zdálo, že na to všichni zapomněli, ale tohle bylo nakonec překvapení, které si zasloužili,“ říká k tomu Damodaran.

A právě tento propad je podle uznávaného profesora ideální příležitostí k investici do akcií Facebooku, které jsou podle jeho názoru aktuálně podhodnocené.

Aswatha Damodarana můžete sledovat například na Twitteru nebo si můžete přečíst jeho blog.

Hodnocení: 0
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
Doporučené příspěvky