Chcete pořádnou investiční show? Sledujte nás na Instagramu!
30.12.2019 5 minut čtení

Které akcie budou v roce 2020 nejúspěšnější? Na těchto 7 sází nejlepší analytici z Wall Street

Rok 2019 byl všeobecně pro akcie veleúspěšným a přední analytické společnosti z Wall Street některým společnostem věští v následujícím roce úspěch ještě větší. Nechybí třeba Nike, Coca-Cola nebo Zynga.

Je již zavedenou tradicí, že velké analytické společnosti z Wall Street před koncem roku zveřejňují akciové tituly, které se jim pro nadcházejících 12 měsíců zdají jako nejzajímavější investice. Které společnosti se do výběru pro rok 2020 dostaly?

The Trade Desk

Společnost Needham, respektive její analytička Laura Martin, vybrala jako svého favorita společnost The Trade Desk, jejíž vlajkovou lodí je samoobslužná platforma, na níž mohou inzerenti pohodlně spravovat své digitální reklamní kampaně. Příchod prezidentských voleb by pro společnost mohl znamenat unikátní příležitost, jelikož současní reklamní velikáni jako Facebook, Google a Amazon budou mít pravděpodobně plné ruce práce s regulačními úřady. To by mohlo část reklamních budgetů přesunout na "otevřený internet", kde je The Trade Desk největším hráčem. Akcie společnosti letos přidaly 135 % a Needham je vidí jako jasného favorita i pro příští rok.

Vývoj příjmů společnosti The Trade Desk od roku 2014 do letošního Q3 

Apple

To jedna z nejstarších společností světa v oboru finančních služeb, banka J.P. Morgan, si jako svého koně pro příští rok vybrala akciovou stálici v podobě Apple. Ten má dle jejich analytiků oproti konkurenci velmi výhodnou pozici, aby dokázal první várkou telefonů podporujících 5G sítě ovládnout trh a zajistil si tak výborné prodeje svých iPhonů. Ty letos navzdory limitovaným hardwarovým zlepšením překvapily velmi silnými globálními prodeji, což zvyšuje naději, že představení prvního smartphonu s podporou 5G by mohlo chuť zákazníků obměnit své iPhony příští rok ještě zvýšit. Dalším faktorem by měla být akcelerace růstu letos představených služeb společnosti.

Prestižní analytická společnost Strategy Analytics předpovídá, že Apple v příštím roce představí hned 3 modely iPhone podporující 5G sítě a do konce roku se na tomto trhu stane jasným lídrem

Nike

Na konci července příštího roku budou v japonském Tokiu zahájeny Letní olympijské hry a analytická společnost Guggenheim vidí jednu společnost, která by na tomto velkém sportovním svátku mohla výrazně vydělat. Kdo jiný než Nike, jehož tempo inovací a aktuální pozice je zcela ideální, aby v příštím roce využila zvýšené poptávky po aktivnějším a zdravějším životním stylu, kterou s sebou zpravidla olympiády přinášejí. Společnost má dle analýzy výjimečnou pozici i díky tomu, že se jí velmi dobře daří obcházet geopolitické tlaky napříč celým světem a zalíbit se všude a všem. Předčasnou ochutnávku zájmu, kterého by se Nike příští rok mohl dočkat, nám už nyní ukazují obrovské ohlasy okolo nových běžeckých bot značky s názvem ZoomX Vaporfly Next%. Akcie Nike letos vzrostly o 35 %.

Nová generace běžeckých bot od Nike s názvem ZoomX Vaporfly Next% se stala absolutním hitem poté, co v nich letos Eliud Kipchoge jako první člověk v historii zaběhl maraton pod 2 hodiny

AT&T

Telekomunikačního giganta AT&T si jako svého favorita vybrala Bank of America. Analytici tento akciový titul vidí vzhledem ke zbytku trhu jako silně podhodnocený. Ve srovnání s ostatními tituly indexu S&P 500 dnes akcie AT&T rovněž vlastní rekordně nízký poměr investorů a v roce 2020 by jim měly pomoci také nové nadějné trendy v byznysu s bezdrátovými technologiemi. Hodnota cenných papírů společnosti letos vzrostla o bezmála 40 %.

AT&T v příštím roce rovněž chystá zrychlený zpětný odkup akcií v hodnotě 4 miliard dolarů

NVIDIA

Banka Wells Fargo si v polovodičovém sektoru pro příští rok jako nejnadějnější akcii vybrala společnost NVIDIA. Ta má aktuálně tři hlavní byznysy - herní průmysl, automobilový průmysl a datová centra - a všechny tři zažívají růst. Zejména datová centra by v příštím roce dle analytiků měla začít růst jako houby po dešti, z čehož by NVIDIA především díky svému rostoucímu důrazu na vývoj umělé inteligence mohla těžit. Akcie společnosti za poslední rok přidaly už téměř 80 %.

Jensen Huang, CEO společnosti NVIDIA; foto: NVIDIA News

Coca-Cola

Koho si pro rok 2020 zvolil Morgan Stanley? Americký výrobce nápojů Coca-Cola má prý před sebou solidní rok, ve kterém by mohl vyrůst o 4-6 %. Analýza cituje jako důvody lepší cenovou politiku, zrychlení produkce nových inovací a pozitivní změny ve firemní strategii v kombinaci s příznivým momentem na nových trzích. Nápojový gigant letos na burze porostl o 17 %.

James Quincey, CEO společnosti Coca-Cola

Zynga

Analytická společnost Cowen našla zajímavý akciový titul ve světě herních vývojářů. Pro rok 2020 se jí zalíbila společnost Zynga, která v posledních letech patří k nejkonzistentnějším firmám v sektoru mobilních her. Vzhledem k tomu, co Zynga v rámci svých produktů na příští rok chystá a jaké příjmy očekává, vidí Cowen aktuální valuaci společnosti jako podhodnocenou a atraktivní. Akcie společnosti v letošním roce dokázaly povyrůst o 60 %.

Zynga patří k nejúspěšnějším vývojářům mobilních her, které v posledních letech zažívají obrovský globální boom

#investovani #akcie #2020 #thetradedesk #apple #nike #att #nvidia #cocacola #zynga #analyza #portfolio

Hodnocení: +19
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
6 minut
9 minut
5 minut
5 minut
6 minut
6 minut
5 minut
3 minuty
5 minut
5 minut
6 minut
4 minuty