Vystřelte své investice ke hvězdám!

Staňte se členem komunity Warengo a naučte se pracovat se svými financemi jako Warren Buffett. Je nás už 11 572.

Zaregistrovat se

Kdo je nejbohatším člověkem kryptosvěta?

Ripple Labs je společnost, která založila blockchain Ripple, jenž je považován za jeden z nejrychlejších blockchainů pro provádění platebních transakcí. Token společnosti Ripple Labs – XRP – zaznamenal v loňském roce podobně jako ostatní kryptoměny velký nárůst své ceny. V minulém měsíci si hlavně díky úspěchům v bankovním sektoru XRP opět získal pozornost investorů. Již od loňského podzimu je pak jednou z nejdůležitějších osobností v průmyslu spoluzakladatel Ripple Labs Chris Larsen.

Začátkem letošního roku informoval Forbes, že je výše Larsenova majetku odhadována na více než 37,3 miliardy dolarů. Jednalo se o dobu předtím, než trhy zaznamenaly obrovský pokles a cena XRP spadla o více než 70 procent. Generální ředitel Ripple Labs Brad Garlinghouse si také příliš zoufat nemusel, jeho majetek díky veškerým vlastněným mincím XRP a dalším podílům v Ripple Labs dosahoval na necelých 10 miliard dolarů.

I přes výrazný pokles ceny kryptoměn se dokázal Larsen jako jediný dostat do žebříčku 400 nejbohatších Američanů, přičemž je jediným člověkem na seznamu, který se tam umístil díky svému působení v kryptosvětě. To dělá z Larsena pravděpodobně nejbohatšího člověka kryptoprostoru.

Larsen se v žebříčku umístil na 383. místě, na což mu stačilo odhadované jmění ve výši 2,1 miliardy dolarů. Ano, jedná se o dost výrazný propad oproti lednovým 37 miliardám. Číslo jedna obsadil celkem nepřekvapivě CEO Amazonu Jeff Bezos před matadorem tohoto žebříčku Billem Gatesem.

V návaznosti na slibný start dalšího projektu Ripple Labs – xRapidu – se předpokládá, že by mělo Larsenovo bohatství v nejbližší době významně růst. Ripple Labs již úspěšně navázal spolupráci s několika bankami po celém světě, ať už se jedná o japonskou SBI Group nebo největší banku eurozóny Banco Santander.

Konference z minulého týdne Ripple Swell dokonce přitáhla pozornost bývalého amerického prezidenta Billa Clintona, což představuje pro podobnou společnost vždy vítanou publicitu. V minulém měsíci se XRP dokonce podařilo na krátkou chvíli vystrnadit **Ethereum z druhé příčky v žebříčku největších kryptoměn.*

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.

Sdílejte své investiční zkušenosti!

Staňte se členem komunity Warengo a začněte tvořit obsah, který bude ostatním investorům pomáhat na jejich cestě. Je nás už 11 572.

Zaregistrovat se