Chcete pořádnou investiční show? Sledujte nás na Instagramu!
22.11.2020 4 minuty čtení

Proč se chytří lidé tak často cítí mizerně a nešťastně? Může za to jejich výše nastavená laťka?

Je paradoxní, že ta stejná věc, o které všichni říkají, že vás účinní šťastnými, je nakonec důvodem, proč se i přes svou inteligenci a schopnost konat správná rozhodnutí cítíte mizerně a nespokojeně.

Bohužel pro všechny inteligentní jedince existuje celá řada studií, které ukazují, že intelekt nejde s pocitem štěstí zrovna dvakrát dohromady.

Lepší vzdělání, větší bohatství ani široká paleta užitečných schopností vás bohužel nijak nepředurčují k nekonečnému pocitu štěstí. Skutečnost je většinou spíš přesným opakem - tedy čím komplexnější osobností jste, tím menší je pravděpodobnost, že se svým životem budete spokojeni.

Profesor Raj Raghunathan působící na University of Texas v Austinu na toto téma vydal v roce 2016 knihu s názvem

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +43
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • Woody Allen je bůh. Na tuhle scénu už jsem úplně zapomněla. Článkem jsi mi taky připomněl toto https://www.youtube.com/watch?v=z9pD_UK6vGU.

    +4
  • Ne že bych sám sebe přeceňoval, ale jo, je to tak, neustálá snaha o dosahování čím dál ambicióznějších cílů s sebou nese občasné pocity frustrace...ale někdo ten kapitalismus budovat musí, no ne? :))

    +2
  • Doporučuju tuto knihu, tento psycholog se zabýval tím co je opravdové štěstí a jak funguje v mozku lidí, co jej způsobuje atd. Problém je ten že často lidi dosahují úspěchů a touží po věcech které jim štěstí nepřinesou. Inteligence se projeví jen v případě že jejich cílem je štěstí. https://www.kosmas.cz/knihy/254673/opravdove-stesti/?gclid=CjwKCAjwrcH3BRApEiwAxjdPTc6Nq-m0sKNM_w286sjSj_V4dfDDrwWakaWCFhDpWaxnbYsz3ARB0xoCEaoQAvD_BwE#pos=400

    +1
Doporučené příspěvky
6 minut
5 minut
7 minut
6 minut
6 minut
4 minuty
8 minut
4 minuty
6 minut
9 minut
4 minuty
7 minut