Chcete pořádnou investiční show? Sledujte nás na Instagramu!
28.12.2019 4 minuty čtení

5 self-made milionářů se podělilo o rady, jak se správně obléknout, abyste udělali dobrý dojem

Když se s někým setkáte poprvé, máte asi 30 sekund, než si na vás vytvoří názor. Je to vaše jediná šance udělat dobrý první dojem. CNBC se ptalo na názor na oblékání úspěšných milionářů a já jsem pro vás vybrala 5 nejzajímavějších odpovědí.

1.Najděte svůj kostým superhrdiny

„Pokud nejste zapamatovatelní, budete zapomenuti. Musíte lidem prodat sami sebe ještě předtím, než vám uvěří, nakoupí od vás nebo s vámi půjdou do investice. Pokud vás ostatní respektují a mají pocit, že jste nejlepší a nejvíce logickou volbou pro danou spolupráci, koupi produktu nebo služby, zasloužíte se o místo v jejich paměti.

Moje obleky jsou doslova moje kostýmy superhrdiny. Ale možná, že jste jíní než já. Měli byste se zeptat sami sebe, jestli jste zapamatovatelní. Pokud v lidech nevzbuzujete zvědavost a nechtějí o vás vědět více, neděláte to správně.“

 – Mike Calhoun, zakladatel a CEO Board of Advisors

2. Když nosíte každý den to samé, šetříte čas a energii

„Mám jedno tričko. Je černé a je od mé oblíbené oděvní značky, Unbound Merino. Někteří lidé módu milují, ale já mezi ně nepatřím. Když si vybírám oblečení, mám dva požadavky: Chci, aby to bylo pohodlné a abych měl pocit, že vypadám dobře.

Namísto širokého výběru v šatníku jsem se spokojil s jedním kusem oblečení, který splňuje oba dva mé požadavky. Cokoliv dalšího by bylo zbytečné a přidalo by mi to po ránu další rozhodnutí, které musím udělat.

Někdo tomu říká minimalismus, ale já tomu říkám maximalizování. Tím, že jsem omezil svůj šatník na minimum, můžu maximalizovat svou kreativní a kognitivní kapacitu, takže šetřím čas a energii na důležitější věci jako byznys a rodina.

– Jonathan Goodman, zakladatel Personal Trainer Development Center

3. Oblékněte se do vědomostí, sebevědomí a transparentnosti

„Zastaralý přístup k prvnímu dojmu už neplatí. Protože všechno je dnes díky internetu jen komodita, správný oblek, hodinky nebo boty už lidi neohromí tolik jako dříve. Dnes i miliardáři chodí v tričkách a džínách. Na některých místech vám dokonce oblek uškodí.

Ale například Latinské Americe preferují formality a obleky. Když jsem tam dělal prezentaci v tričku a teniskách, nejdřív mi nevěřili, že tam zvládnu expandovat. Ale byl jsem transparentní a sebevědomý a jejich názor jsem změnil.

Ačkoliv pomůže, když víte, ke komu budete mluvit, nejdůležitější je mít vědomosti, sebevědomí a transparentnost. Namísto přemýšlení nad oufitem se zaměřte na svou přípravu, nabídněte jim reálnou hodnotu. Když budete vědět, o čem mluvíte, budete se cítit dobře, ať už na sobě máte cokoliv.“

– Marcello Arrambide, zakladatel Day Trading Academy a spoluzakladatel SpeedUpTrader

4. Modrý blazer nebo černé šaty jsou základ

„Ať se vám to líbí nebo ne, lidé vás budou soudit ještě než promluvíte. A tyto soudy budou mít přímý dopad na to, jak jsou přijímány vaše činy a slova. Jak se oblékáte ovlivňuje také to, jak vnímáte sami sebe a vaše sebevědomí (nebo jeho nedostatek). I to ovlivňuje názory ostatních. Takže se nezanedbávejte.

Nemusíte utrácet spoustu peněz, abyste vypadali dobře, ale musí být vidět, že vám na vašem vzhledu záleží. To neznamená, že potřebujete Gucci opasek, ale potřebujete kvalitní modrý blazer nebo elegantní černé šaty.

Jak říká hráč NFL Deion Sanders: Pokud vypadáte dobře, cítíte se dobře. Pokud se cítíte dobře, hrajete dobře. Pokud hrajete dobře, dobře vám zaplatí.“

—Mark Bloom, ředitel NetWorth Realty

5. Dobře se upravte

„Nejlepší tip, který vám můžu dát, je: Dobře se upravte. Ujistěte se, že máte umyté vlasy a upravené nehty, ať nevypadáte zanedbaně.

Co se týká outfitu, je hlavní investovat do kvalitního páru bot a kabelky, dlouho vám vydrží. Potom můžete tyto dražší doplňky sladit s dostupným, ale dobře vypadajícím oblečením.“

– Tamara Mellon, spoluzakladatelka značky luxusní obuvi Tamara Mellon a firmy Jimmy Choo, která bojuje za rovné platy a práva žen

#inspirace #uspech #styl #rady #tipy #osobnirozvoj #moda #obleceni #fashion #psychologie #sociologie

Hodnocení: +12
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • 2 a 3 :ok_hand: Pár let nazpět jsem si taky naivně myslel, že oblek či oblečení všemožných druhů a barev vyřeší všechno...tohle povrchní přemýšlení už jsem však naštěstí opustil :))

    0
Doporučené příspěvky
7 minut
5 minut
5 minut
4 minuty
5 minut
6 minut
5 minut
4 minuty
6 minut
3 minuty
7 minut
6 minut