Začínáte s investováním?

Staňte se členem komunity Warengo a získejte přehled na trzích a možnost konzultace s profesionály. Je nás už 11 598.

Zaregistrovat se

Kamarád Elona Muska z vysoké školy už tehdy poznal, v čem se Musk odlišuje od zbytku populace

I Elon Musk byl v minulosti dítě a dospívající mladý muž a také měl své kamarády. Dnes se od běžné populace značně liší, a to nejen svým majetkem. Nabízí se tedy otázka, zda se takto, anebo něčím jiným, lišil už ve svém mládí.

Svůj domov v Jižní Africe Elon Musk opustil už v 17 letech, kdy se přestěhoval do Kanady. Nastoupil na Queen’s University v Kingstonu v Ontariu. Ashlee Vance ve své knize Elon Musk: Tesla, SpaceX, and the Quest for a Fantastic Future píše, že asi v roce 1990 se Musk seznámil v Navaidem Farooqem.

Navaid Farooq je Kanaďan, který vyrostl v Ženevě. Podle výše uvedené knihy se spojil s Muskem kvůli tomu, že oba byli v zahraničí, zajímali se o strategické hry a žili na stejné koleji. Farooq nějakou dobu žil s Muskem a pohyboval se v jeho okolí a tak se o něm mnoho dozvěděl. I to, co označuje za rys, který Muska definuje a odlišuje od ostatních.

Elon Musk a Navaid Farooq

Farooq v knize přímo říká: "Když se Elon k něčemu dostane, rozvine se v něm jiná úroveň zájmu, než u ostatních lidí. Tím se Elon odlišuje od zbytku populace."

Musk i Farooq byli trochu podivíni. V knize Farooq vzpomíná, že mohli být na večírku sami, ale necítili se trapně. Mohli myslet na sebe a své věci a společensky trapní se rozhodně necítili.

Jak je uvedeno výše, zásadní věc, ve které se Musk odlišoval (a stále odlišuje) je intenzita a zapálení pro věc. Kniha dokonce uvádí, že to byla jakási konstanta v jeho přátelství s Farooqem, a to ve všech oblastech včetně videoher, které spolu hráli.

Později na vysoké škole vzal Musk vážněji své vzdělávání. Studoval obchod, ale nezůstal jen u pouhého studia, to by nebyl Elon. Kromě toho se účastnil různých soutěží a se spolužáky si porovnával skóre z testů.

Například po ekonomické zkoušce si Musk, Farooq a další spolužáci porovnávali své poznámky a odpovědi, aby se pokusili odhadnout hodnocení své zkoušky. Ukázalo se, že Musk má mnohem lepší výsledky než ostatní, a to se jednalo o poměrně úspěšné spolužáky.

Rysu, který u Muska vyzdvihuje Farooq si všimla i Elonova první manželka Justina. Vzpomíná: "Vždy, když volal Elon, věděla jsem to, protože telefon nikdy nepřestal zvonit. On nebere "ne" jako odpověď. Nemůžete ho vyhodit nebo přerušit, je v tom jako Terminátor. Zaměří se na něco, upoutá k tomu své úsilí a řekne: "Bude to moje.""

Povšimněte si, že ačkoli jsou použita jiná slova, význam je prakticky totožný s tím, co o Muskovi říkal Farooq. A to není vše. Justina také vzpomíná, že s Elonem chodila do stejné třídy na psychologii. Jednou dostala ze zkoušky 97 bodů a Elon 98. To mu ale nestačilo. Vrátil se za profesorem, promluvili si o tom, kde ty dva body ztratil a nakonec dostal plný počet bodů. Justina dodává: „Připadalo mi, že jsme neustále soutěžili.“

Vypadá to, že Musk má schopnost doslova se ztratit v jakémkoli projektu, do kterého se pustí. Úplně mu propadne a obětuje mu všechno, co může. To je vidět i z jeho vyjádření, které dal zhruba před rokem, když řekl, že pracuje asi 120 hodin týdně, a to ve snaze navýšit produkci Tesla Modelu 3.

A nakonec i vyjádření samotného Muska: "Přesně jsem nepočítal jak dlouho, ale byly chvíle, kdy jsem spal jen pár hodin. Práce, pár hodin spánku, práce, pár hodin spánku a tak dále sedm dní v týdnu." To sice není ideální příklad zdravého životního stylu, ale je z toho vidět Muskovo zapálení pro věc.

Ačkoli můžeme dnes Muska označit za opravdu úspěšného, jeho postup není zárukou úspěchu. I když budete pracovat 20 hodin denně, nemáte nic jistého. Když to ale nezkusíte, tak to nezjistíte, nicméně je asi každému jasné, že to není dlouhodobě udržitelný stav a je potřeba se starat o své zdraví.

Díky intenzitě a zápalu, který Musk věnuje všem svým projektům, jde lidstvo technologicky kupředu. Kde by byla Tesla, SpaceX nebo Neuralink, kdyby Musk nebyl takový, jaký je? A to, v čem jeho úspěch spočívá, z něj evidentně čiší, protože to poznal jeho kamarád z mládí i jeho manželka. Umíte se pro svou věc zapálit stejně jako Elon Musk?

#podnikani #osobnirozvoj #elonmusk #musk #odlisnost #Tesla #SpaceX #intenzita

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.

Vytvořte svůj investiční mozkový trust!

Staňte se členem komunity Warengo a diskutujte s ostatními investory v článcích a tématických skupinách. Je nás už 11 598.

Zaregistrovat se