Přežil holokaust a po útěku do Kanady vybudoval miliardovou firmu. V 99 letech stále chodí do své kanceláře

Pokud někdo může mluvit o využití druhé šance, pak je to právě Marcel Adams, dnes devětadevadesátiletý kanadský podnikatel, jehož majetek je odhadován na 1,7 miliardy dolarů. Začátek jeho života totiž nebyl jako z pohádky, ba naopak.

Narodil se v roce 1920 jako Marcel Abramovich do rumunské židovské rodiny a když se k moci v Evropě dostalo nacistické Německo, přemístili mladého Marcela jako miliony dalších do pracovního tábora. Tam strávil celkem 3 roky, než se mu podařilo utéct a odletěl do Turecka.

Z Turecka se následně přemístil do Britského mandátu Palestina, kde se zúčastnil bojů za nezávislost Státu Izrael, aby tam na několik dalších let našel svůj nový domov. V roce 1951 se nakonec přestěhoval do Kanady, kde zůstal až do dnešních dní.

„Válka byla jako horor. Stovky tisíc lidí zemřelo zbytečně a Rumunsko se v podstatě rozložilo.“

Marcel Adams

V Kanadě začal nejdříve po vzoru svého otce pracovat jako koželuh, aby si po čtyřech letech vydělal na svou první nemovitost. Tu nakonec dokázal prodat se 70% ziskem a to mu jasně ukázalo budoucí cestu.

V roce 1958 tak založil realitní společnost Iberville Development, ze které postupně udělal jednu z největších realitních firem v oblasti Quebecu s portfoliem více než 100 komerčních nemovitostí o celkové ploše přesahující 3 miliony metrů čtverečních.

Ani dnes, po tak dlouhé a strastiplné cestě, však Marcel Adams nehodlá odpočívat. Ačkoli rodinný podnik už exekutivně řídí jeho syn Sylvan, pan Adams každé ráno dochází před osmou hodinou do své kanceláře v Montrealu.

„Pokud jste celý svůj život tvrdě pracovali, nevím, jestli se to dá nazývat zvykem nebo životním stylem, ale on to má prostě nastavené tak, že chodí do kanceláře,“ říká k tomu syn Sylvan.

Pan Adams tak jednoduše kopíruje životní pravidlo, jehož propagátorem byl známý japonský lékař Shigeaki Hinohara, který sám pracoval v podstatě až do své smrti, když mu bylo úctyhodných 105 let. Podle Hinohary je právě smysluplná pracovní činnost tím, co člověka udržuje vitálního až do velmi pozdního věku.

Kromě toho Marcel Adams stále ještě naplňuje poslání, které si předsevzal před mnoha lety – vrátit jednou Izraeli to, co pro něj udělal, když hledal nový domov. Je tak velmi aktivním filantropem a významně podporuje vědu v Izraeli, včetně příspěvků na školné pro mladé izraelské vědce.

#podnikani #inspirace #miliardari #motivace #osobnirozvoj 

Warengo vám pomáha uspět ve všech byznysových i životních výzvách

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější