Sdílejte své investiční zkušenosti!

Staňte se členem komunity Warengo a začněte tvořit obsah, který bude ostatním investorům pomáhat na jejich cestě. Je nás už 11 446.

Zaregistrovat se

Podívejte se na byznysové příběhy 8 nejúspěšnějších startupů ve formě infografik

Ani začátky start-upů, které slaví celosvětový úspěch, nebyly snadné. Ve skutečnosti většina z nich dokonce původně vypadala úplně jinak a měla sloužit jinému účelu. Podívejte se na příběhy 8 nejúspěšnějších start-upů v obrázcích!

1. AirBnB

Za vznikem AirBnB stojí 3 kluci, kteří se během dekády podnikání posunuli od pronajímání matrací k řízení společnosti v hodnotě 10 miliard dolarů. V roce 2007 měli designéři Brian Chesky a Joe Gebbia problém s placením nájmu v jejich bytě v San Franciscu.

Ve městě se plánovala konference o designu a hotely byly plné. A tak je napadlo, že by mohli dát do obýváku tři nafukovací matrace a pronajmout je. Vytvořili si jednoduchý blog a získali tři „nájemníky“, z nichž jim každý zaplatil 80 dolarů. Po tomto dílčím úspěchu na palubu přizvali kamaráda Nathana Becharczyka, který jim pomohl vytvořit vylepšený web.

Zdroj: Funders and Founders

 

2. Instagram

Za Instagramem je příběh dvou mladíků, kteří vytvořili aplikaci doma během pouhých 8 týdnů. Kevin Systrom, absolvent Stanfordu, který pracoval pro Google, vytvářel po víkendech aplikaci, která by sloužila ke sdílení obrázků a myšlenek s určením polohy. Aplikace se jmenovala Burbn

Díky tomu se Kevin setkal s Mikem Kriegerem, jedním z prvních lidí, kteří aplikaci používali. Později byl Burbn omezen pouze na fotky a byl přejmenován na Instagram.

Zdroj: Funders and Founders

 

3. Pinterest

Ben Silbermann si myslel, že bude následovat ve stopách svých rodičů a stane se lékařem. Od roku 1999 chodil na Yale a brzy si uvědomil, že vlastně nechce být doktorem. Poté, co se snažil vydělat si ve Washingtonu jednotvárnou prací pro Google a po neúspěšném pokusu o spuštění aplikace Tote, přišel s daším nápadem. 

V roce 2009 Ben, jeho přítel z vysoké, Paul Sciarra a Evan Sharp začali pracovat na stránce, na které by si lidé mohli vytvářet kolekce věcí, které je zajímají. Šlo o takovou interaktivní nástěnku. Ben osobně zkontaktoval prvních 7000 uživatelů. Dal jim na sebe telefon a s některými se dokonce potkal osobně. Název Pinterest vymyslela Benova přítelkyně při večeři na Den díkuvzdání.

Zdroj: Funders and Founders

 

4. Angry Birds

51. To je celkový počet neúspěšných her, které vytvořil a spustil vývojář Angry Birds. Ale nevzdal se a velmi se mu to vyplatilo. Hra Angry Birds se stala takovým trendem, že podle ní vznikly 4 animované seriály, 2 filmy a nespočet knížek pro děti. Dnes má frančíza hodnotu přes 2 miliardy dolarů.

Zdroj: Funders and Founders

 

5. LinkedIn

Koncem roku 2002 najal Reid Hoffman některé své staré kolegy ze společností SocialNet a PayPal, aby s ním spolupracovali na novém nápadu. V roce 2003 Reid spustil LinkedIn z pohodlí svého obýváku a pozval na něj prvních 350 lidí ze své sítě kontaktů. Nejprve LinkedIn zaznamenal jen pomalý nárůst – asi 20 nových uživatelů za den. Ale přesto dokázal přitáhnout dostatek pozornosti, aby získal investory z Sequoia Capital a mohl to rozjet ve velkém.

Zdroj: Corporate Valley

 

6. Uber

Po konferenci v Paříži si spolu Travis Kalanick a Garrett Camp při konverzování stěžovali na mnoho věcí, které jim v životě vadí, včetně hledání volného taxi. A za chvíli už byli uprostřed brainstormingu a přemýšleli, jak by mohli vyvinout službu, která vám přistaví správné auto ve správný čas. 

Zdroj: Gulf Elite

 

7. Snapchat

Evan Spiegel, Reggie Brown a Bobby Murphy. Tři přátelé z vysoké, kteří si vyzkoušeli svůj podnikatelský potenciál. Během každodenní konverzace řekl Reggie: „Přál bych si, aby tyhle fotky, které posílám té holce po chvíli zmizely.“

To přišlo Evanovi jako skvělý nápad. Vytvořili společně aplikaci s názvem Picaboo. Zanedlouho se ale Reggie s ostatními dostal do sporu a Evan a Bobby ho požádali, ať z projektu odejde. V tu chvíli přejmenovali svou aplikaci na „Snapchat“.

Zdroj: Greyentourage

 

8. WhatsApp

Jan Kolum a Brian Acton, přátelé a kolegové z Yahoo, se rozčilovali nad počtem reklam, na které naráží na všech webových stránkách. V roce 2007 oba odešli z Yahoo a dali si s prací roční pauzu. Oba se neúspěšně hlásili o místo ve Facebooku, mimochodem.

O mnoho dobrých a špatných zpráv později spustili WhatsApp v roce 2009 s jasným poselstvím, že jejich služba nikdy nebude nositelem jakékoliv reklamy a bude se soustředit pouze na bezplatné služby.

Zdroj: Funders and Founders

#inspirace #trendy #uspech #stories

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
  • Hezký přehled slight_smile

    1
  • Dost inspirativní příběhy slight_smile

    1
  • Moc pěkný! Jen ten Linkedin je prostě nuda od začátku do konce :))

    1

Vytvořte svůj investiční mozkový trust!

Staňte se členem komunity Warengo a diskutujte s ostatními investory v článcích a tématických skupinách. Je nás už 11 446.

Zaregistrovat se