„Buďte produktivnější díky jedné jediné změně v to-do listech,“ radí experti na management

Pokud máte potíž s odškrtáváním věcí ze svého to-do listu, nebojte, nejste v tom sami. Podle dat aplikace IDoneThis zůstává nesplněných až 40 % úkolů z to-do listů. A ač se dlouhý seznam úkolů může zdát jako dobrý nápad, občas je kontraproduktivní.

Podle odborníků je mnohem efektivnější krátký seznam pár cílů. Při jejich výběru musíte být velmi selektivní a realističtí. 

„Myslím, že nejlepší věc, kterou můžete pro svůj to-do list udělat, je zkrátit ho,“ 

říká Laura Vanderkam

Vanderkam je expertka na produktivitu a autorka knihy Off the Clock, jejíž podtitul by se dal přeložit jako: „Ciťte se méně zaneprázdnění a zvládněte toho víc“. Napsat si na seznam úkolů věci, které nakonec nezvládnete udělat, nemá vůbec žádný smysl.

 Tady je základní předpoklad vytváření to-do listů, které skutečně fungují:

Nejdůležitější je střídmost

Když si vytváříte to-do list, možná budete čelit pokušení napsat si na něj úplně každý úkol, který vám přijde na mysl. Bez ohledu na to, jak je malý.

Ale když si poznámkový blok zahltíte nicotnými nebo nevyhnutelnými úkoly jako „uklidit prádlo do skříně“ nebo „jít na pravidelnou poradu“, dohromady vám to vytvoří nekonečný seznam. Když se na něj podíváte, můžete se cítit přehlceni. A pokud vás jen pohled na váš to-do list demotivuje, je to kontraproduktivní.

Podle studie Journal of Personality and Social Psychology nesplněné úkoly negativně ovlivňují naši schopnost plnit další cíle.

Abyste dokázali správně vybrat úkoly, které na to-do list napíšete, každý den se zamyslete a vyberte z nich tři až pět. Musíte si realisticky představit, kolik toho asi za ten konkrétní den můžete zvládnout. Schopnost rozpoznat své limity vám radikálně pomůže plnit cíle.

Důležité je vybírat úkoly, které přímo ovlivní vaší celkovou produktivitu. To může zahrnovat například plnění úkolů v práci, trávení času s rodinou nebo uklizení domácí pracovny.

Když pracujete na cíli, který vám zabere déle než den, nesoustřeďte se jen na výkon. Řekněme, že chcete napsat knihu. Namísto stanovení si určitého počtu stran, které musíte napsat každý den a vyčítání si toho, když to jeden den nezvládnete, si vyčleňte každý den na psaní hodinu času. Díky tomu si budete moci knihu odškrtnou z to-do listu každý den a každý den zároveň uděláte pokrok.

Výsledkem je vyšší produktivita

Když každý den vymyslíte jen pár důležitých cílů, budete se na ně moci lépe soustředit. Menší počet úkolů vás ušetří rozhodovací paralýzy a také díky němu nebudete mít takovou tendenci prokrastinovat. Jakmile je budete mít z krku, buď se můžete pustit do dalších úkolů, nebo zkrátka odpočívat s pocitem, že už jste ten den něčeho dosáhli.

„Také bych doporučila vedle každé položky ze seznamu napsat předpokládaný čas, který vám zabere. Všechny činnosti vyžadují čas, takže když jim ho nepřidělíte, prakticky tím říkáte, že je nemáte v plánu udělat,“ říká Vanderkam.

I já jsem minulosti mívala vždy v hlavě dlouhatánský seznam všech věcí, které potřebuji udělat, ale nebyla jsem toho schopná, protože jich na mě bylo moc. Prostě jsem rozptylovala svou pozornost a nakonec nic moc neudělala a vyčítala si to. Od té doby, co se omezuji každý den jen na tři důležité úkoly, si vedu mnohem lépe. Nezamotám se do výčitek, které by mi bránily plnit úkoly další den.

#inspirace #seberozvoj #osobnirozvoj #todolist #produktivita

Warengo vám pomáha uspět ve všech byznysových i životních výzvách

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.