Spustili jsme MARKETPLACE! Vyberte si investiční platformu, ptejte se, hodnoťte.
19.12.2019 3 minuty čtení

Král roku Bernard Arnault: Každých 17 vteřin vydělal tolik, kolik vydělá průměrný Čech za celý rok

Do konce roku 2019 sice ještě nějaký ten den zbývá a burza často bývá nevypočitatelná, ale pokud budeme předpokládat, že už se nic nezmění, můžeme francouzského miliardáře bez pochyby označit za krále letošního roku.

Bernard #Arnault býval všeobecné veřejnosti dlouho skrytý. Ačkoli do jeho impéria #LVMH spadají už mnoho let slavné značky jako Louis Vuitton, Moët & Chandon, Fendi, Givenchy, TAG Heuer, Zenith, Hublot nebo třeba obchody Sephora, média se mu příliš nevěnovala a zákazníci tak mnohdy ani nevěděli, že svými bohatýrskými nákupy vydělávají právě tomuto muži. Ale letos se situace začala měnit.

Jakému jinému segmentu než tomu luxusnímu by se totiž mělo dařit v době rekordně dlouhé konjunktury, že? A přesně tak tomu bylo v případě LVMH. Díky bohatnoucí populaci a stále silnější asijské a zejména pak čínské střední třídě se dveře v obchodech z Arnaultova impéria v posledních letech div neutrhly. 

A když se daří firmě, je to samozřejmě vidět také na stavu majetku jejího majitele. I když často jen virtuálně podle propočtů prestižních byznysových magazínů, můžeme v čistě teoretické rovině předpokládat, že tyto hodnoty představují jmění, kterým ten či onen miliardář disponuje. A u jména francouzského gentlemana nyní "svítí" hodnota, která ho zařadila mezi podnikatelské legendy.

Arnault se totiž letos stal teprve třetím člověkem moderní historie, po Billu Gatesovi a Jeffu Bezosovi, jehož majetek překonal magickou hranici 100 miliard dolarů. A pokud se vám něco takového podaří, máte o popularitu postaráno. Arnaulta tak byla najednou plná média, přičemž on nelenil a hned jak se říká přiložil pod kotel, když oznámil, že si chce do svého portfolia pořídit luxusní klenotnictví Tiffany.

Rok 2019 tak byl pro sedmdesátiletého byznysmena opravdu snovým. Rozšířil své impérium o další legendární značku a hodnota jeho jmění narostla podle Bloombergu o dechberoucích 33,7 miliardy dolarů. Z dříve přehlíženého podnikatele se rázem stala byznysová ikona pozorně sledovaná mnohými podnikatelskými začátečníky a odborníky.

A ano, jak správně předpokládáte, neodpustím si malé srovnání. Vezmeme-li v potaz, že průměrná měsíční mzda v ČR v roce 2019 činila 34 000 korun a tedy ročně si takový zaměstnanec přišel na něco málo přes 400 tisíc korun, dojdeme k zajímavému kontrastu, který jasně ukáže, jak je svět miliardářů vzdálený tomu skutečnému.

Pokud budeme brát Arnaultův nárůst majetku jako výdělek (vím, že to je těžké, ale zkuste to prosím na chvilku), pak snadným dělením dojdeme ke zjištění, že tento bohatý Francouz vydělal každou vteřinu v roce 2019 něco málo přes tisíc dolarů. Aby si tak vydělal to samé, co průměrný Čech za celý rok 2019, stačilo mu na to pouhých 17 vteřin.

A než jste vy přečetli tento článek, vydělal dalších 200 tisíc dolarů...

#miliardari #inspirace #bohatstvi #uspech #finance

Hodnocení: +16
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • No když se daří tak se daří, Arnault podniká už řadu let a tak sklízí ovoce :) Každopádně uvidíme jak se bude luxusnímu segmentu dařit i v dobách krize
    +1
  • Hodně zajímavé srovnání, řekl bych že by to spoustu lidí mohlo naštvat :-)
    0
Doporučené příspěvky
4 minuty
3 minuty
2 minuty
4 minuty
3 minuty
2 minuty
6 minut
4 minuty
5 minut
5 minut
5 minut
4 minuty