„Tam, kam máš namířeno, tvoje strachy nepatří,“ říká Beyoncé o dosahování cílů

Megastar Beyoncé Knowles-Carter je úspěšná ve všech ohledech. Držitelka Grammy, aktivistka, filmová hvězda, producentka, designérka a CEO společnosti Parkwood Entertainment říká, že její definice úspěchu dnes vypadá jinak než na začátku kariéry.

„Být číslo jedna už nepatří mezi mé priority. Jako pravé vítězství vnímám vytváření umění a odkazu, který mě přežije. A to je naplňující,“ řekla magazínu Elle.

Když se jí ptají na neúspěchy, odpovídá, že dar bolesti a ztráty jí pomohl najít její cíl. A díky tomu prý našla svou kreativní sílu. Tady jsou čtyři rady od Beyoncé, které mohou pomoci s hledáním smyslu i vám.

1. Naučte se říkat ne

V průběhu kariéry se Beyoncé naučila odmítat příležitosti a spolupráce, které nebyly v souladu s její vizí.

„Čím víc dospívám, tím víc znám svou cenu,“ řekla Beyoncé Elle.

Také dodala, že jak její kariéra postupovala, musela získat větší kontrolu nad svou tvorbou, aby mohla k fanouškům promlouvat upřímně. „Chtěla jsem, aby má slova a umění pocházely skutečně ze mě. Na mojí pěvecké kariéře byly věci, které jsem dělala jen proto, že jsem neuměla říct ne. Všichni máme větší moc, než si uvědomujeme.“

Beyoncé není jediná celebrita, které podobné uvědomění pomohlo získat kontrolu nad její kariérou. Slavná kuchařská hvězda Donatella Arpaia se jednou zeptala přítele a šéfkuchaře Bobbyho Flaye na radu ohledně dalšího kroku v její kariéře. Odpověděl jí: „Je důležitější, na co řekneš ne, než na co řekneš ano.“

Co si z toho vzít? Když dokážete zůstat věrní sami sobě a dělat rozhodnutí, která se shodují s vašimi názory, je v pořádku říct ne.

2. Někdy musíte udělat krok do neznáma

Beyoncé představila značku sportovního a volnočasového oblečení Ivy Park v roce 2016. Na založení značky se podílel také maloobchod Topshop. V současné době ale celá značka patří Beyoncé, což z ní dělá jedinou ženu Afroameričanku, která má 100% vlastnictví athleisure obchodu (sportovní oblečení uzpůsobené ke každodennímu nošení).

V současné době Beyoncé plánuje relaunch značky, který by měl proběhnout v roce 2020 ve spolupráci s Adidasem. „Nová image značky bude zábavnější a povede zákazníky ke kreativitě, ve které spatřuji největší sílu.“

Beyoncé připisuje toto nové partnerství s Adidasem své matce, která v ní zasela myšlenku: „Kreativita začíná krokem do neznáma. Tam, kam máš namířeno, tvoje strachy nepatří.“

Sebereflexe a ochota podstupovat riziko a čelit překážkám jsou dvě vlastnosti, které vám pomůžou zvládnout výzvy i podle miliardáře Raye Dalia. Ve své knize Princip úspěchu vysvětluje, že žádná situace není bezvýchodná. „Vždy je tu pro vás skvělá cesta. Jen ji musíte najít prostřednictvím reflexe, učení se metodou pokus-omyl a odhodlání.“

3. Diverzifikujte své dovednosti

Od začátku své profesionální pěvecké kariéry v roce 1997 Beyoncé prošla hraním, režírováním, produkováním a módním průmyslem. Režírování je podle ní něco, co ji lákalo už při vstupu do showbyznysu. 

Hvězda i nadále vystupuje ze své komfortní zóny, aby se učila novým věcem a rozuměla dalším a dalším oblastem různých kreativních činností. V roce 2018 Beyoncé napsala, režírovala a produkovala „Homecoming“, film o jejím přelomovém vystoupení na festivalu Coachella. Film obdržel šest nominací na Emmy.

Pokud chcete objevit své další talenty, zkuste si najít nový koníček nebo podnikatelskou činnost. Zkušenosti, které získáte, vám mohou pomoci nejen v podnikání, ale i v osobním rozvoji.

4. Starejte se o sebe, abyste se vyhnuli vyhoření

Po náročném těhotenství si Beyoncé vzala rok pro sebe, aby se mohla zaměřit na své zdraví. A stejně jako mnoho pracujících matek, i Beyoncé říká, že nejvíce stresující je na tom udržet práci a volný čas v rovnováze. Návyky jako meditace a pravidelné docházení na akupunkturu, které si během onoho roku vytvořila, praktikuje dodnes.

Konec konců, součástí produktivity je i schopnost poznat, kdy si vzít pauzu. „Většina žen je zvyklá ignorovat symptomy vyhoření a prostě to překousnout. Starat se o všechny ostatní kromě sebe. Mezi ně já už naštěstí nepatřím,“ řekla ještě Beyoncé v rozhovoru pro Elle.

Cvičení, meditace a další způsoby, které vám pomohou upustit páru, jsou nezbytné, pokud se snažíte být dlouhodobě produktivní. Když si své cíle (jak pracovní, tak osobní) sepíšete, pomůže vám to uvědomit si, co přesně musíte dělat a také nezapomínat na sebe.

#inspirace #trendy #tipy #osobnirozvoj #seberozvoj #beyonce

Warengo vám pomáha uspět ve všech byznysových i životních výzvách

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější