Vytvořte svůj investiční mozkový trust!

Staňte se členem komunity Warengo a diskutujte s ostatními investory v článcích a tématických skupinách. Je nás už 11 446.

Zaregistrovat se

Jsem dobrovolným otrokem...

Trápí Vás pocit, že ve svém životě vlastně jen sloužíte druhým? Neustále vycházíte vstříc partnerovi, dětem, rodičům, kolegům či šéfovi? Přizpůsobujete své plány i aktivity tak, aby vyhovovaly všem ostatním, pro jejich pohodlí a spokojenost?

Podtrženo a sečteno - pro ostatní se rozdáte? Pak na Vás ale dříve či později dolehne smutek, možná i zklamání. Uvědomíte si, že Vaše okolí tohle všechno bere jako naprostou samozřejmost, a vy se nedočkáte ani poděkování. Ptáte se, co oni dělají pro vás. Ale co vlastně děláte Vy sami pro sebe? Jste opravdu takto šťastní a spokojení? Je to život, který chcete žít dalších 10, 15 let? Pokud jste dospěli do bodu, že si plně své posluhovačství a minimální vděk svého okolí reálně uvědomujete, tak Vás musím pochválit. Uvědomění a přesné pojmenování reality je první krok pro změnu. Jak ale pokračovat dále?

Je málo pravděpodobné, že změníte své okolí. Sebe ale změnit můžete. Pokud neuvažujete o odborném vedení koučem, ale chcete to zkusit sami, čeká Vás soustavná a nelehká práce, spojená s uvědoměním, vyjasňováním a přemýšlením.Představte si, jaký život byste si přáli mít, co a kdo má být jeho součástí, jak se v něm chcete cítit a co přesně chcete dělat. Vykreslete si před očima co nejpřesněji obraz Vašeho spokojeného života. Života, který Vás bude naplňovat, obohacovat a přinese Vám pocit štěstí a pohody. 

To vše si zkuste podrobně sepsat, kdo je umělecky nadaný, může si svou představu i namalovat. Popis či obraz by vám měl sloužit jako motivace na nelehké cestě změny k Vašemu spokojenějšímu životu. Je v tomto popisu nějaká aktivita, kterou ve svém životě nyní velice postrádáte či jí nevěnujete dostatečnou pozornost a mrzí vás to? Zkuste začít u ní, případně se dvěma dalšími aktivitami. 

Připravte si písemný reálný plán na následujících 8 týdnů a Vaše oblíbené činnosti v pravidelných intervalech zařaďte do svého života. Například si třikrát v týdnu zacvičit, přečíst si oblíbený časopis či knihu, jednou týdně jít na kávu či pivko, napsat každý týden jednu kapitolu pro vlastní E-Book, atd. Udělat něco pro sebe, co jste si už dlouho přáli. Mějte přitom stále na paměti, proč to děláte a co Vám realizace právě těchto aktivit do života přináší. Vydržte opravdu minimálně 8 týdnů. 

Ze své praxe mohu říci, že moji klienti, kteří svůj čas obětují jiným na svůj úkor, se často potýkají s nízkým sebevědomím, nedostatkem sebeúcty a sebelásky. Mít se rád, vážit si sám sebe, je z mého pohledu základním kamenem spokojenosti. Ale práce na zvyšování sebevědomí je během na dlouhou trať. Abych Vám alespoň trochu pomohla, uvádím zde jedno z mnoha cvičení, které s mými svěřenci dělám. 

Zamyslete se a sepište si odpovědi na následující otázky, minimálně 4 ke každé otázce. Čeho si na sobě nejvíce cením? Pro co mě mají rádi ostatní? V čem jsem opravdu dobrý? Jak o sebe pečuji? Čím si dělám radost? O čem mi to vypovídá? Pokud jste byli důslední, zjistíte, že máte spoustu úžasných vlastností, kvůli kterým stojí za to mít se rád. A možná také zjistíte, že nastal čas se začít více starat sám o sebe, o své potřeby a přání. Jaký ze sebe máte nyní pocit? Jste připraveni k dalším změnám?

#osobnirozvoj

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.

Začínáte s investováním?

Staňte se členem komunity Warengo a získejte přehled na trzích a možnost konzultace s profesionály. Je nás už 11 446.

Zaregistrovat se