26.07.2018 2 minuty čtení

Kryptoměnové ETF? Bitwise navrhuje fond složený z 10 největších kryptoměn

Kryptoměnový investiční start-up Bitwise žáda o povolení regulátorů nabízet burzovně obchodovaný fond složený z koše 10 kryptoměn s největší tržní kapitalizací.

HOLD 10 Cryptocurrency Index Fund ETF bude sledovat výnosy z indexu HOLD 10 Index, který byl zřízený právě zmíněným start-upem. Tento index je základem pasivního investičního fondu, který investuje do deseti největších kryptoměn podle tržní kapitalizace.

“Tento fond zahrnuje přibližně 80 procent kryptoměnového trhu,“ uvedlo Bitwise v úterý.

Podle tiskové zprávy se návrh ETF zabývá především otázkami související se zajištěním nabídky, likvidity, objemu obchodů a správou fondu, což jsou oblasti, kde v minulosti Americká komise pro cenné papíry a burzy vyjádřila znepokojení.

Návrh předložený komisi se od ostatních žádostí o povolení liší především tím, že uvádí jako součást ETF více kryptoměn nikoliv pouze Bitcoin.

Zpráva přišla jenom několik hodin potom, co regulátor oznámil odložení rozhodnutí v dalších pěti navrhovaných ETF. Tyto fondy byly navrženy společností Direxion Investment, která už v minulosti podobné návrhy stáhl v souladu s nařízení komise.

Zároveň panuje snaha podpořit komisi pro cenné papíry, aby schválila další návrhy na ETF, podané společnostmi VanEck a SolidX.

Pokud komise projedná nejnovější návrh a nezvolí opět odklad, může rozhodnout hned z kraje srpna.

Hodnocení: 0
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.