Veganský byznys dosáhne v roce 2020 hodnoty 5 miliard dolarů. Přidáte se?

Vegetariánství a veganství dosahuje nevídané popularity. #Vegan se hojně objevuje napříč sociálními sítěmi, každoročně vychází nové dokumenty na toto téma (letos např. The Game Changers) a veganství propagují i celebrity jako Beyoncé a Brad Pitt.

Pokud rostlinnou stravu vnímáte spíš jako módní výstřelek než jako trend, možná je na čase to přehodnotit. Ač se nedá říct, že by vegetariánský a veganský životní styl byl zrovna mainstream, globální poptávka po jídle bez živočišných produktů stoupá.

Podle dat, která sesbírala firma GlobalData, se za poslední tři roky zvýšil počet veganů v USA o 600 %. A když se podíváte do Evropy a dalších koutů světa, najdete tam také mnoho lidí, kteří upřednostňují rostlinné stravování.

Například v Anglii se za poslední desetiletí zvýšil počet veganů o 350 %. V Kanadě bylo v roce 2017 „veganství“ nejčastěji vyhledávaným trendem na internetu a v Číně vláda vydala novou příručku o stravování, ve které apeluje na občany, aby snížili svou spotřebu masa o 50 %.

Potravinářské firmy reagují na poptávku

Velké potravinářské společnosti si samozřejmě všimly rostoucí obliby bezmasé stravy u spotřebitelů a snaží se na vznikající poptávku reagovat.

Největší z nich, Nestlé, udává směr. Podle názoru vedení Nestlé bude trh s rostlinnými potravinami nadále růst a jedná se o trend, který jen tak nepomine. A nejsou to jen planná slova. Nestlé intenzivně investuje do vývoje nových rostlinných produktů a dokonce koupilo firmu Sweet Earth, která vyráběla vegetariánské sendviče, burrita a rostlinné burgery, které teď nabízí Nestlé ve více než 10 000 obchodech.

Podobnou transakci jsme mohli zaznamenat například u francouzského velikána výroby mléčných produktů, Danone, který zakoupil Americkou značku WhiteWave Foods, soustředící se na výrobu veganských alternativ mléka, jogurtů a dalších mléčných výrobků.

Vzhledem k tomu, že má vegetariánský a veganský trh našlápnuto k tomu, aby měl do roku 2020 hodnotu 5 miliard, můžeme očekávat další podobné obchody.

„Bezmasá masa“

Není pochyb o tom, že rostlinná strava by byla bez alternativ masných produktů tak trochu nuda. Vzhledem k tomu, že se nad etickou a ekologickou otázkou masné produkce zamýšlí stále více lidí, ale maso většině z nich chutná, jsou veganské alternativy mletého, párků a burgerů stále populárnější.

Jak podotýká CEO Nestlé, Paul Grimwood:

„Až 50 % spotřebitelů v současnosti zařazuje do svého jídelníčku více rostlinných pokrmů a 40 % spotřebitelů je otevřeno možnosti snížit svou obvyklou míru spotřeby masa.“

Hodí se poukázat na vhodný výběr slovního spojení „obvyklá míra spotřeby masa“ . Ano, většina lidí, kteří vyhledávají bezmasé varianty jídla, totiž nejsou vegani. Jde o „všežravce“, kteří dávají těmto novinkám šanci. Proto se také například vědci a podnikatelé snaží vytvořit maso v laboratoři namísto chování zvířat ve velkochovech. Odpadne tím etický a ekologický problém a „ohleduplní všežravci“ si i nadále budou moci vychutnat šťavnatý steak, ovšem už bez morální kocoviny.

Veganské burgery společnosti Beyond Meat jsou již k dostání i u nás

To je sice ještě hudba budoucnosti, ale změny se dějí už teď. Například rostlinný burger od Impossible Foods se dostává do povědomí široké veřejnosti. Poté, co firma získala financování ve výši 400 milionů dolarů a vyvinula skvělý burger, nemá nouzi o zákazníky. V Americe si jejich Impossible burger můžete dát na 140 místech a v některých restauracích prý prodají i více než 300 těchto burgerů denně. 

U nás v Česku se zatím musíme spokojit s podobně podařenou veganskou alternativou masa od konkurenčního výrobce, Beyond meat. Je to proto, že Impossible Foods používá (stejně jako drtivá většina potravinářských firem v Americe) v receptuře geneticky modifikované potraviny, které v Evropě musí projít testováním, než budou uvedeny na trh.

Ale ani české firmy nezůstávají pozadu. Podívejte se například na firmy jako Nemléko a Soyka, které vytváří alternativy mléka a jogurtů, Alexýr, což je start-up vyrábějící rostlinné sýry, nebo Supervego, díky kterému si mohou vegani dopřát utopence a klobásy. Nově vstup na trh s alternativami masa oznámila i Mana. A chce to rozjet hned v celosvětovém měřítku.

V příštích letech se jistě můžeme těšit i na další veganské a vegetariánské vychytávky. A na trhu je pořád plno příležitostí. Napadá vás něco, co tu ještě ve veganské variantě chybí? Teď je nejvyšší čas začít veganský byznys!

#inspirace #byznys #podnikani #trendy

Warengo vám pomáha uspět ve všech byznysových i životních výzvách

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější