15.12.2019 3 minuty čtení

Může devítinásobná držitelka Grammy zkrachovat? Lady Gaga dlužila navzdory úspěchu 3 miliony dolarů

Lady Gaga patří mezi nejúspěšnější zpěvačky současnosti. Její hlas jí už získal celou řadu prestižních ocenění a vydělal stovky milionů dolarů. Na začátku kariéry se jí však navzdory famózním singlům a globální tour podařilo zkrachovat.

Třiatřicetiletá zpěvačka a herečka, jejíž skutečné jméno je Stefani Germanotta, má za sebou veleúspěšný rok. Získala tři ceny Grammy (dvě za "Shallow" a jednu za "Joanne", obojí skladby z úspěšného filmu "A Star Is Born), Oscara za nejlepší píseň (opět "Shallow") a na dalšího byla nominována v kategorii nejlepší ženský herecký výkon.

Letošní rok však nebyl jejím prvním oscarovým úspěchem. Už v roce 2016 se dočkala nominace v kategorii nejlepší píseň se svou skladbou "The Hunting Ground".

Lady Gaga se v hudební branži poprvé výrazněji prosadila v roce 2008 se svým debutovým albem "The Fame". Od té doby už rodačka z New Yorku dokázala sesbírat celkem 9 prestižních cen Grammy, uskutečnit pět velkých koncertních šňůr nebo zazpívat na Super Bowlu. A jelikož do dneška prodala 11 milionů alb, není žádným překvapením, že dnes disponuje jměním přesahujícím 300 milionů dolarů a její roční příjmy se pohybují v desítkách milionů dolarů.

Ne vždy však pro ní hudební úspěchy znamenaly více než dodatečné finanční zajištění. "Po prvním prodloužení turné The Monster Ball se mi popravdě podařilo zbankrotovat," prozradila Gaga listu Financial Times s odkazem na své druhé světové turné, které probíhalo v letech 2009-2011. "A největší sranda byla, že jsem to vůbec netušila!"

"Pamatuji si, že jsem pak hned všechny obvolávala a ptala se 'Proč všichni říkají, že nemám žádné peníze? Co to je za nesmysl, vždyť mám pět singlů, které se dostaly na první místo národního žebříčku,'" popsala zpěvačka své rozhořčení nad tím, že na divácky úspěšném turné místo zisku ještě prodělala. "A oni mi jen oznámili: 'Dobře, ale máš dluh 3 miliony dolarů.'"

Jediným zpěvaččiným štěstím bylo to, že její hvězda nezašla stejně rychle, jako vyšla, ale podařilo se jí udržet status globální hudební hvězdy i nadále. Díky své "obrovské kvalitě a popularitě" se jí nakonec podařilo dluhy splatit a dnes už jí s největší pravděpodobností žádný bankrot jen tak nepočká. Forbes odhadl, že si Gaga jen za první polovinu loňského roku přišla na 50 milionů dolarů.

Z celého příběhu tak trochu vyplývá, že se zpěvačka do dluhů dostala jednoduše proto, že o své finanční situaci neměla žádné povědomí. Jak sama ostatně říká, kariéra popové hvězdy pro ni nikdy nebyla o penězích: "Tím nejkrásnějším na tom být umělcem je pro mě skutečnost, že tenhle sen nikdy nezemře, protože nejsem posedlá materiálními věcmi a nezajímají mě peníze ani pozornost veřejnosti. Jde mi jen o lásku mých fanoušků, takže pro mě je to jen o tom, o kolik víc oddanější a lepší umělkyní se ještě mohu stát."

"Peníze pro mě upřímně neznamenají vůbec nic," dodala Gaga, která s radostí ve velkém utrácí především za jednu věc - své koncerty: "Jediné dražší věci, které jsem si doposud pořídila, byla srdeční pumpa pro mého otce a Rolls-Royce, který jsem koupila rodičům k jejich výročí... mimo to utrácím ve velkém jen za své show."

#osobnirozvoj #ladygaga #financnigramotnost #bankrot #finance #utraceni #showbyznys #hudba

Hodnocení: +15
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.