15.12.2019 2 minuty čtení

FBI, chytré televize a černá páska přes kameru

Americká FBI upozorňuje na problémy v oblasti bezpečnosti a ochrany soukromí v chytrých televizích. Nezajištěná televize může fungovat jako brána do vaší sítě, uvedl úřad.

Není neobvyklé najít vestavěný mikrofon nebo dokonce kameru v moderní chytré televizi. Mnoho výrobců a jejich partnerů také shromažďuje osobní údaje. FBI je situací zjevně znepokojena a úřad v Portlandu vydal varování na svých webových stránkách.

„Kromě rizika, že vás může váš výrobce televize a vývojáři aplikací poslouchat a sledovat, může být tato televize také bránou pro hackery, aby přišli do vašeho domu. Útočník nemusí mít přístup k uzamčenému počítači přímo, ale je možné, že nezajištěný televizor mu může poskytnout snadný způsob jak se dostat prostřednictvím routeru,“ uvedla FBI.

FBI také sdílí obavy ohledně „schopnosti výrobce aktualizovat vaše zařízení pomocí bezpečnostních záplat“. Toto je součást problému aktualizace Smart TV, o kterém informuje například server FlatpanelsHD již několik let.

„Hackeři mohou také převzít kontrolu nad nezajištěným televizorem. Na nejnižším stupni rizikového spektra mohou měnit kanály, hrát si s hlasitostí a ukazovat dětem nevhodná videa. V nejhorším případě mohou zapnout kameru a mikrofon ve vaší ložnici a tiše vás cyberstalkovat,“ pokračuje FBI.

Pokud vlastníte inteligentní televizi se zabudovanou kamerou, FBI vám doporučuje umístit na kameru černou pásku, doporučuje také vypnout sledovací mechanismy televizoru navržené tak, aby poskytly výrobci nebo vývojářům možnost nahlédnout do vašich zvyků během sledování TV.

FBI rozhodně není první organizací, která vydává varování k problematice Smart TV, a výzkumní pracovníci v oblasti bezpečnosti již ukázali, jak je možné připojit se ke kameře Smart TV bez vědomí uživatele TV. WikiLeaks také odhalil, že CIA vyvinula nástroje pro odposlouchávání konverzací prostřednictvím chytré televize.

Více článků o historii, komerční bezpečnosti, BOZP a obranném průmyslu najdete na securitymagazin.cz

#osobnidata #hacking #cybersecurity #soukromi #fbi

Hodnocení: +12
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.