02.09.2021 5 minut čtení

Pět inspirativních filmů podle skutečných událostí, které by měl vidět každý podnikatel

Schází vám elán? Inspirace? Motivace? Chtěli byste se jen zavrtat do postele a pustit si film? Pokud si pustíte jeden z těchto pěti, pravděpodobně z ní potom hned budete chtít vyskočit a jít makat na svém byznysu. Přesvědčte se sami!

Ze všech seriálů a filmů jsou filmy o úspěšných podnikatelích pro vlastníky podniků nejužitečnější. Ne, že by vám předaly nějaké zásadní know-how nebo vás naučily, jak na byznys, ale když si představíte sami sebe v kůži hlavního hrdiny, je to zatraceně dobrý pocit a velká inspirace.

Všechny filmy na našem seznamu jsou podle skutečných událostí, takže se po dokoukání každého z nich nezapomeňte zeptat sami sebe: „Když to dokázal on nebo ona, proč bych nemohl já?“

1. Sociální síť (2010)

Nejlepší filmy o úspěchu vždy obsahují nějakou formu…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +53
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Děkuji moc za tipy, teď přes Vánoce bude konečně trochu času :-)
  +3
 • Je to trochu typově odlišný film, zase však ukazuje na obě dvě strany a výdělek těch, co viděli to, co druzí ne, byl obrovský, stejně tak byly obrovské problémy mnohých, zároveň velké poučení o tom, co všechno se v dnešním světě může stát a že plno věcí ve finančním světě je postavených na hlavu, když to napíšu velmi slušně, tento film bych sem osobně určitě zařadil, jmenuje se              - Sázka na nejistotu -  "vypráví příběh čtyř outsiderů, kteří všechny vlky z Wall Street proměnili v obětní beránky. Tihle čtyři byli jediní, kdo si spočítal, že světová ekonomika nemůže růst do nekonečna. Vsadili na jednu kartu, srazili banky na kolena a krutě se napakovali. V roce 2005 jste mohli v Americe dostat stoprocentní hypotéku na luxusní vilu s dvaceti ložnicemi a bazénem a nikdo se vás neptal, jestli ji dokážete a máte z čeho splácet. Excentrický finančník a fanoušek heavy metalu Michael Burry (Christian Bale) si uvědomil, že podobných riskantních hypoték je takové množství, že se mohou stát časovanou bombou, která dřív nebo později odpálí celou americkou ekonomiku. Vyvinul proto důmyslný finanční nástroj, který mu měl přihrát obrovský balík peněz v případě, že hypoteční bublina praskne, a investoval do něj celé jmění. Sázka na nejistotu se jemu a třem podobným vizionářům vyplatila o tři roky později, kdy milióny Američanů přišly o střechy nad hlavou a o práci a navíc ze svých daní kryly ztráty nenažraných bank."

  Osobně jsem ho nedávno viděl a rozhodně toho času nelituju.

  +2
 • Doplnil by som Kmotra 😀

  0