Board – 4+1 důvod, proč se jedná o víc než účetní aplikaci

Aplikace Board je nástrojem pro správu firemních financí. Nejde o účetní aplikaci, ale o manažerský systém, který vám pomůže řídit vaše podnikání.

Aplikace Board je nástrojem pro správu firemních financí. Nejde o účetní aplikaci, ale o manažerský systém, který vám pomůže řídit vaše podnikání. Board především umí vzít transakce z vašich bankovních účtů a nad nimi vytvořit přehledné statistiky o finančních situaci a výkonnosti vašeho podnikání. 

Board vám ukáže například stav byznysu z pohledu jednotlivých týmů, provozů nebo prodejních kanálů včetně provozního zisku, nákladů či nesplacených pohledávek. 

Co konkrétně vám tedy její používání přinese? V čem tedy tkví benefity jejího používání?

1. Přehled o finančních tocích na jednom místě

Naše motto je jednoznačné: „stay on the top of your finance“, tedy “buďte pánem svých osobních financí”. Co konkrétně to znamená, když se na to podíváme skrze modrou obrazovku?

  • Všechny vaše klíčové ukazatele výkonu na očích
  • Hluboký vhled do výsledků financování vašeho podnikání
  • Přehledný dashboard pomocí užitečných šablon
  • Spousta grafů, reportů a přehledů

Napojením vaší banky a povolení automatické synchronizace, ušetříte spoustu času, který jste dřív věnovali reportování vašeho finančního stavu. Apka automaticky přiřadí záznamy ke zprávě o finančních tocích, importuje či exportuje data do pracovních listů, a ušetří vám tak hodiny při vykazování tržeb i daní.

Trend peněžních toků a zůstatků na účtech vám pomůže zakládat vaše rozhodnutí na důležitých datech. Sledováním nárustu vašich příjmů oproti minulému období (měsíci, roku), budete vědět, jak jste na tom. Struktura vašich provozních nákladů – pevná i ta variabilní – vytvoří vhled na vaše finance z jiného pohledu.

Kategorie tabulek si v této manažerské platformě můžete přizpůsobit podle vlastní struktury. 

2. Reálnou předpověď vašeho cashflow

Znáte vaše cashflow? A umíte ho správně řídit? Právě v tom vám Board může být nápomocný. Tato byznys aplikace vám umožní:

  • Naplánovat cash flow podle vašich nejvyšších priorit.
  • Dostávat včasná upozornění, abyste své faktury platili včas.
  • Kontrolovat si stav hotovosti, a vyhnout se tak nadměrnému užívání kreditních karet.

Vědět, na jak dlouho vám vystačí peníze, a tím mít představu o tom, kdy potřebuji začít pracovat na zisku další investice. 

Své plánované platby můžete pomocí kontakt listu přiřadit ke svým dodavatelům, zákazníkům, zaměstnancům, nebo ostatním protistranám. Vyhnete se tak riziku pozdních plateb.

Pokud si naplánujete své prodeje, výdaje, financování a investice protistran, vytvoříte si váš vlastní cash flow model, který prozradí vývoj zůstatků podle jednotlivých bankovních účtů. Tak zjistíte, zda je váš limit rovnovážný a vy se přibližujete k nastaveným finančním cílům vašeho podnikání.

Nastavením objemu volné hotovosti ve formě limitu zůstatku na účtech můžete hlídat minimální zůstatek, nebo míru naspořených peněz, a analyzovat tak scénář, kdy v budoucnosti se dosáhnete vašich vytyčených cílů. To vám pomůže také  - v případě nutnosti - upravit výdaje nebo potřebný růst výnosů.  

3. Nastavení rozpočtu pro výdaje pod kontrolou

Vytvořte si budget a držte se ho! V tom tkví kouzlo podnikání. S Boardem to jde hladce, protože dokáže obstarat:

  • Budget na všechny výdaje – ať už jde o fixní nebo variabilní náklady.
  • Data pro chytré a rychlé rozhodnutí o tom, kde snížit náklady.
  • Přehled o vývoji rozpočtů v reálném čase pro jejich konstantní kontrolu.

Pokud budete plánovat své výdaje pomocí rozpočtů, získáte dokonalý přehled do všech svých výdajů. Funkcionalita „Příležitosti a objednávky“ vám navíc poskytne přehled nad smlouvami s vašimi prodejci.

Srovnáváním rozpočtů zjistíte nejenom, zda v čase utrácíte více či méně peněz, můžete porovnat i rozpočet s odhadem po dokončení zakázky. A toto je nejlepší praxe pro včasné rozhodování vaší další práce, a také způsob, jak předcházet překročení vašich finančních limitů.

Rozpočty můžete navíc různě mixovat napříč kategoriemi, bankovními účty, kontakty nebo i štítky tak, abyste si zajistili skutečně efektivní kontrolu nad vašimi financemi.

4. Ověřená struktura kategorií pro vaše výdaje

Aniž byste museli cokoliv dělat, po synchronizaci aplikace s vaší bankou, se nákup součástek automaticky přiřadí ke kategorii “Nákup zásob”, benzín spadne do sekce “Provozní služby” a po 15. dni v měsíci se platy připíšou do obálky “Mzdy a výdaje”. Tuto strukturu si zároveň můžete upravovat podle vašich potřeb.

Pokud vám z jakéhokoliv důvod nevyhovuje název, barva nebo ikona kategorie, můžete ji přepsat. A jestli se vás ve vašem podnikání netýká nákup součástek, můžete si tuto subkategorii jednoduše skrýt. Lze tedy i nastavit,  zda se vám daná kategorie bude zobrazovat. 

5. A v čem ještě tkví hodnota apky?

Bravurně jsme se přizpůsobili přechodu na vyšší úroveň napojení bank podle směrnice PSD2. Právě ta také umožnila spolupráci mezi bankami a třetími stranami (v tomto případě nás), které tak získají jednodušší přístup k datům.

Po zářijovém spuštění této směrnice, náš back-end tvrdě pracoval na tom, aby napojil všechny české banky. Výsledkem je, že si dnes můžete synchronizovat aplikaci Board s Komerční banku, Českou spořitelnu, Fio, Airbank a mnoha dalšími.

Jako jediní v ČR jsme navíc  uzavřeli strategickou dohodu právě s Komerční bankou, která se plně otevřela fintechovému světu. Věříme, že jsme tak jako BudgetBakers vykopli první větší změnu v tuzemském finančním světě. 

Vzájemné obohacení díky tomuto propojení spočívá v možnosti využití nejnovějších technologií a inovací v oblasti finančnictví, které by banka sama nedokázala vyvinout nebo nasadit.

Vyzkoušejte naši webovou aplikaci, nebo si ji rovnou stáhněte do Androidu  i na váš Apple.

Warengo vám pomáha uspět ve všech byznysových i životních výzvách

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.