Jak vypadá život slavného DJ? Steve Aoki tráví 300 dní na cestách a spí 3 hodiny denně. Inspirujete se?

Slavný americký DJ a producent Steve Aoki se podělil o svůj režim, který zahrnuje polyfázový spánek. Zkusíte to aplikovat na svůj život a zvýšit tak svou výkonnost?

Jako DJ vystupuje po celém světě a tak není divu, že drtivou většinu roku tráví mimo svůj domov. Jak sám říká, za rok má v průměru 250 vystoupení, což znamená 300 dnů na cestách. V roce 2014 dokonce obdržel od Guinessovy knihy rekordů ocenění jako nejvíce cestující muzikant.

Kvůli velké vytíženosti tak v podstatě nemá šanci spát 8 hodin denně, tedy tak, jak je doporučováno mnohými odborníky a slavnými podnikateli. Sám si uvědomuje, že je to důležité pro jeho mozek a svaly, proto to řeší klasickým polyfázovým spánkem.

Polyfázový spánek spočívá v krátkých 20–30 minutových zdřímnutích v průběhu dne. Jak sám Aoki říká, naučil se usnout v podstatě všude a v jakékoli pozici. A ten, kdo je v jeho týmu, musí umět to samé. Díky tomu Aoki nasbírá energii v průběhu dne a večer mu stačí i 3–4 hodiny spánku.

Aby kvůli vysokému tempu nevyhořel, vsugeroval si, že cesty jsou jeho domov. Podle jeho přesvědčení je vlastně všechno pouze v hlavě. Pokud dokážete ovládat své mentální nastavení, nevyhoříte a budete disciplinovanější.

Jeho anglický nápis na krku vlastně hovoří za vše: „Budu spát, až budu mrtvý“.

#osobnirozvoj #inspirace #polyfazovyspanek #vykon #energie

Warengo vám pomáha uspět ve všech byznysových i životních výzvách

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější