11.12.2019 4 minuty čtení

Mileniálové milují drobné podnikatele, získejte klienty a zákazníky z generace Y!

Mileniálové a příslušníci generace Z – tedy lidé narození po roce 1982 v současné době představují největší část spotřebitelského trhu. Průzkumy opětovně ukazují, že mileniálové jsou malým podnikům nakloněni nejvíce ze všech generací.

Abyste i vy dokázali této náklonnosti využít, čtěte dál a dozvíte se, proč generace y preferuje malé podniky a co musíte udělat, abyste si v ní našli co nejvíce spokojených zákazníků nebo klientů.

Proč mileniálové milují malé firmy

Mileniálové rádi nakupují lokálně – Chtějí cítit spojení s produkty a službami, které kupují (a s lidmi, kteří jim je prodávají). Proto raději utratí peníze v pekařství v jejich ulici než ve velkém obchodním domě.

Přitahují je produkty na míru – Neradi se cítí být součástí masy. Naopak se chtějí cítit výjimečně a mít pocit, že jim podnik naslouchá. Dostanete je, když jim nabídnete zážitky a produkty přizpůsobené jen pro ně. To je něco, co jim velkoobchod nenabídne.

Neformálnost je jim sympatická – Dny kravat a obleků jsou ty tam. Když mileniál vkročí do obchodu, chce se tam cítit jako doma. Čím uvolněnější atmosféru vás podnik nabízí, tím pravděpodobnější je, že si od vás zástupci této generace něco koupí.

Rádi sdílí zážitky – Vzhledem k tomu, že jsou na sociálních sítích jako doma, se rozhodují, kam půjdou nakupovat i podle toho, jakou má podnik image. Protože chtějí na Instagram a Facebook sdílet zážitky, které odráží jejich výjimečnou osobnost, výjimečná a osobitá by měla být i místa, která navštěvují. Ať už jde o kadeřnictví, obchod s oblečením nebo kavárnu. Selfie z originálních míst bude mít u sledujících určitě větší ohlas než selfie z kabinek řetězce v obchodním domě.

Mileniálové projektují do malých firem vlastní ambice – Nejen že by mileniálové mnohem raději pracovali pro mladý start-up než pro všepohlcující korporát, ale průzkumy ukazují, že až 75 % mileniálů by jednou chtělo pracovat „na sebe“ jako podnikatel nebo freeelancer. Proto podporují malé podniky na důkaz soudržnosti.

Chtějí obchodníkům důvěřovat – Na starší z mileniálů měla dopad velká recese mezi lety 2007-2015, kdy část z nich vstupovala na pracovní trh. Kvůli krizi mnoho mileniálů chová k velkým institucím a korporacím nedůvěru. Malým podnikům se mnohem lépe daří vytvořit si autentickou image, což je v souladu s ideály této generace.

Zajímají se o původ zboží – Čeští mileniálové jsou generací, kterou nezastihla válka a většina z nich poznala komunismus maximálně z fotek a vyprávění. Snad i díky tomu, že celý život „žijí v blahobytu“ a mají nebývalý přístup k informacím, jim záleží na tom, z jakých podmínek pochází věci, které kupují. Týká se to především jídla. Je mezi nimi největší podíl vegetariánů, kupují vejce z volného chovu a preferují české ovoce a zeleninu.

7 tipů, jak je získat na svou stranu

  • Nabídněte zákazníkům Wi-Fi zdarma, mileniálové jsou vždy na síti, a tak ocení, když jim to co nejvíce usnadníte.
  • Vytvořte si firemní profily na sociálních sítích a získejte si je skrze digitální marketing.
  • Nezapomínejte na slevové akce. Mileniálové mají rádi slevy. Ještě většího úspěchu dosáhnete, když vytvoříte personalisované akce, které budou odrážet individuální potřeby jednotlivých zákazníků.
  • Udělejte něco, o čem se bude mluvit. Vytvořte trend nebo vtipné video na YouTube. Mileniálové chtějí být součástí věcí, které jsou zrovna v kurzu.
  • Klaďte důraz na autenticitu a příběh značky.
  • Charita, ekologie nebo třeba dobrovolnictví? Rozhodně ano. Sociálně zodpovědné firmy jsou mladým lidem v dnešní konzumní době mnohem sympatičtější.
  • Investujte do technologií, které vám pomohou zmapovat návyky a přání zákazníků. Když dokážete zamířit na konkrétní potřeby konkrétních lidí, budete mít náskok před konkurencí.

#inspirace #byznys #milenialove #tipy 

Hodnocení: +13
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.