Spustili jsme MARKETPLACE! Vyberte si investiční platformu, ptejte se, hodnoťte.
10.12.2019 3 minuty čtení

Čeká nás vesmírný boom? Akcie Virgin Galactic prý mají potenciál růst až o 726 %

Akcie Virgin Galactic včera zaznamenaly slušný růst poté, co banka Morgan Stanley ve své zprávě investorům prohlásila, že by její vesmírné lodě jednoho dne mohly narušit současný letecký průmysl a ročně společnosti vydělat až 1 bilionu dolarů.

Akcie Virgin Galactic (SPCE) včera vyrostly o téměř 16 % a přidaly zhruba dolar na akcii. Mohla za to zpráva analytika banky Morgan Stanley, která investorům sdělila, že pokud se společnosti podaří vyplnit svůj aktuální byznysový plán, mohly by její akcie v následujících letech dosáhnout až 60 dolarů za akcii. V době vydání zprávy se akcie nacházely pod 8 dolary za akcii.

Vesmírný projekt britského miliardáře Richarda Bransona se chce v první řadě stát společností pro vesmírnou turistiku (první civilisté by na palubě jeho letadel a vesmírných lodí měli do vesmíru vyrazit už příští rok) a posléze se změnit na plnohodnotnou cestovní kancelář. Ta by měla mít k dispozici vesmírná letadla, která budou schopna rozvážet turisty po celém světě nadzvukovou rychlostí.

"Dnes si kupujete realizovatelnou společnost působící ve vesmírném turismu. Růst akcií však spíš podnítí šance, že by společnost mohla narušit multibilionový trh s leteckou přepravou," napsal ve své zprávě investorům analytik Morgan Stanley Adam Jonas.

Akcie Virgin Galactic od svého vstupu na newyorskou burzu 28. října letošního roku konstantně klesaly. Morgan Stanley však svůj střednědobý cíl pro jejich cenu umístil na 22 dolarů, což by představovalo nárůst o 167 % od současné ceny. Banka totiž věří, že největší růst akcií společnost nezaznamená na základě svého byznysu s vesmírným turismem, ale až z poskytování nadzvukového cestování z bodu A do bodu B.

"Tento akciový titul nese podobné riziko jak biotechnologický sektor, jelikož byznys s vesmírným turismem by měl dnes sloužit jako zdroj financování inovací s cílem vyvinout technologii schopnou dosáhnout nadzvukového letu z bodu do bodu," napsal Jonas.

Morgan Stanley ve svém býčím náhledu na Virgin Galactic není sama. Analytik Sam Korus z ARK Invest, který se specializuje na segment technických inovací, minulý měsíc prohlásil, že mu byznys plán společnosti připadá jako velmi atraktivní. Dle jeho odhadů by 100 tisíc dolarů za případný dálkový nadzvukový let, který by z dnešních cestovních časů dokázal umazat celé hodiny, bylo ochotno zaplatit až 2,7 milionu lidí.

Samotný Virgin Galactic o své vizi nabízet dálkové lety hovoří již dlouho. Právě z tohoto důvodu v říjnu do společnosti investoval 20 milionů dolarů i Boeing, který má zájem investovat právě do vývoje nadzvukové přepravy.

Bransonova společnost se stala historicky první veřejně obchodovanou firmou ze segmentu vesmírného turismu. Za prvních 9 měsíců letošního roku operovala se ztrátou 138 milionů dolarů. Téměř 100 milionů z této ztráty šlo na výzkum a vývoj.

#investovani #virgingalactic #branson #morganstanley

Hodnocení: +17
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • Investovat nebudu, ale smysl to dává, Branson nepochybně moc dobře ví, co dělá.
    +2
  • Hmm koukám včerejšek se akciím Virginu docela líbil. Známý do nich minulý měsíc investoval 5 tisíc dolarů a více méně má stejný názor, jaký teď prezentuje Morgan Stanley včetně toho rizika - protože pokud se stane, že jim při letu do vesmíru selže technika a nějaký turista zemře (což, přiznejme si, není riziko úplně ze světa sci-fi) poletí ty akcie zase hodně rychle dolů.
    +1
Doporučené příspěvky
7 minut
6 minut
4 minuty
4 minuty
3 minuty
3 minuty
6 minut
3 minuty
3 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty