09.12.2019 4 minuty čtení

Ranní zprávy 09.12.2019: Nová nejdražší společnost světa, obchodní dohoda je blízko a uhlíková neutralita

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za pátek a uplynulý víkend.

Dobré ráno, do Vánoc zbývají dva poslední pracovní týdny, ale minimálně ve světě investic ještě žádný útlum čekat nelze. Nadále probíhají jednání ve snaze uzavřít 1. fázi obchodní dohody mezi USA a Čínou (15. prosince chce Washingotn zavést nová cla na čínský dovoz), titul nejhodnotnější společnosti poputuje poprvé do roku 2009 z USA zpět do Asie a česká společnost Avast se den před Štědrým dnem dočká přidání do indexu Stoxx Europe 600. Úspěšný vstup do nového týdny!

-----

Partnerem newsletteru je Energy financial group, která investuje do lepší energetické budoucnosti naší planety. Chci vědět víc!

-----

Slova dne

„Obchodní dohoda je blízko. Je pravděpodobně blíže než byla v půlce listopadu. Prezident ale mnohokrát prohlásil, že pokud nebude dobrá, nepodepíše ji. Pokud nezískáme jistotu, že zamezí budoucím krádežím... odejdeme od ní. Realitou nyní jsou konstruktivní jednání na téměř denní bázi. Neexistuje žádná deadline, ale 15. prosince bude z pohledu zavedení či nezavedení nových cel velmi důležitým datem.“

Ekonomický poradce prezidenta Trumpa Larry Kudlow prohlásil, že Spojené státy jsou velmi blízko podepsání dohody s Čínou. Zároveň však zdůraznil, že pokud dohoda nebude splňovat všechny požadavky, je prezident připraven ji nepodepsat.

-----

Číslo dne

1,700,000,000,000 $

Nejhodnotnější firma světa bude po dekádě nadvlády firem z USA z Asie. Saudi Aramco se po rekordním IPO, kdy prodalo 1,5 % akcií za 25,6 miliardy dolarů, bude nově moci pochlubit valuací 1,7 bilionu dolarů. Apple (1,2 bilionu USD) má co dohánět.

-----

Vítěz a poražený

Halliburton +4.25 % (22.33 USD)

Ropná společnost Halliburton posílila na nejvyšší hodnotu od 16. září poté, co se organizace OPEC se spojenci dohodl na výrazném snížení těžby ropy o 500 tisíc barelů denně v rámci snahy posílit cenu této komodity na trhu.

Uber -2.76 % (27.86 USD)

Uber v pátek zveřejnil 84stránkový dokument, ve kterém vysvětluje, jak se snaží zlepšovat bezpečnost svých pasažérů. Problémem je, že dokument zároveň obsahuje informaci, že jen loni Uber zaznamenal 3045 nahlášených sexuálních útoků během jízd.

-----

Burza

Wall Street v pátek opět zaútočila na svá absolutní maxima. Investory zaskočily nečekaně dobré zprávy z amerického trhu práce, který vysoce předčil očekávání. Trhy na oplátku ukázaly, že v sobě stále mají dostatek býčího potenciálu.

Pro více informací sledujte Investujeme.czFXstreet.cz či analytika Štěpána Křečka.

-----

Bleskově

▶ Letiště Václava Havla se zavázalo, že bude do roku 2030 uhlíkově neutrální. Trend energetických úspor a snahy snižovat uhlíkovou stopu se u nás velmi rychle stává důležitou složkou PR společností.

Česká softwarová společnost Avast bude zařazena do evropského akciového indexu Stoxx Europe 600. Stane se tak 23.12., kdy vstoupí v platnost nové složení indexu.

▶ Americká ekonomika v listopadu nečekaně vytvořila 266,000 pracovních míst, což je mnohem více než očekávaných 187,000 míst. Jde o nejlepší letošní výsledek.

Ve Francii celý víkend protestovaly statisíce odborářů, kteří nesouhlasí s chystanou důchodovou reformou. Protesty ochromily vlakové spoje i několik linek metra. Odboráři chtějí protestovat, dokud vláda plánované změny v důchodovém systému nezruší.

▶ Aplikace WhatsApp chystá do celého světa rozšířit svůj prodejní katalog WhatsApp Business, který uživatelům umožňuje procházet katalogy zboží firem, které na síti působí. V plánu je i WhatsApp Pay, jež má zjednodušit nákupy.

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.cz či Euro.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +15
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty