02.12.2019 6 minut čtení

10 tipů, jak vydělat na internetu v roce 2020

Ať už jste podnikatel hledající vedlejší činnost, která mu bude pasivně vydělávat, nebo celé své podnikání zakládáte na online světě, nikdy neuškodí držet krok s trendy. V článku na vás čeká 10 způsobů vydělávání online, které „pofrčí“ v roce 2020.

Jak vydělat peníze na internetu

Při vybírání druhu online podnikání byste se měli primárně ujistit o tom, zda činnost splňuje tyto tři body:

 1. Můžete ji dělat odkudkoliv a tím pádem získat absolutní svobodu.
 2. Dovolí vám flexibilní časový harmonogram.
 3. Má potenciál vás finančně zajistit.

 

Toto jsou totiž obecně hlavní výhody podnikání online. Mnoho z tipů, které vám dám, může začít vydělávat poměrně rychle. Důležité je ale soustředit se na dlouhodobou vizi. Co rozhodně nechcete, je s rozjezdem online podnikání otálet. Většinou na něj totiž nepotřebujete žádné zvláštní nástroje a počáteční investice také nebývá nijak vysoká.

 

1. Předávání (nebo prodávání) vědomostí a dovedností

Pokud jste expertem na nějaké téma nebo činnost, máte skvělé know-how a víte, jak ho komunikovat směrem k ostatním, měli byste toho využít. V určitých případech si díky tomu můžete vytvořit i pasivní příjem. V úvahu připadá vytvoření YouTube kanálu, blogu, online kurzů nebo třeba prodávání e-knih. Za zvážení také stojí rychle rostoucí svět streamování.

Věděli jste, že ve vyspělých zemích je internet pro 8 z 10 lidí prvním místem, na které se obrátí, když potřebují nějakou informaci? To zní nadějně, že? Peníze můžete získat buď reklamou, sponzorovanými příspěvky nebo přímo od zákazníků, když se vám podaří prodat jim například e-knihu.

2. Affiliate marketing

Nemáte čas na vytváření vlastních produktů, které byste mohli prodávat? Pokud máte v malíku copywriterské řemeslo a máte v sobě trochu té kreativity, můžete prodávat cizí produkty a stejně na tom slušně vydělat. Funguje to tak, že na svých stránkách budete propagovat a případně prodávat produkty. 

V dnešní době využívá v Americe affiliate marketing až 80 % všech podniků. A to, co je v Americe, většinou s menším zpožděním vždy dorazí i do Česka. Firmy vám zaplatí za reklamu pokaždé, když někdo klikne na jejich odkaz nebo si u nich nakoupí. Jak snadné! 

3. Výuka online

Lidé za poradenství a výuku platí v jednom kuse, protože rozšiřování obzorů, vědomostí a dovedností je cesta k úspěchu. A proč ztrácet čas osobní schůzkou, když se se svým koučem nebo učitelem můžete spojit přes Skype? Ano, pár důvodů nás sice napadá, ale v dnešním světě to takhle prostě funguje. Tak proč toho nevyužít? Nejrychleji rostoucí odvětví online poradenství aktuálně jsou: zdraví, vzdělání, management, marketing, koučing pro podnikatele a osobní trenérství.

4. Weby a programy s členstvím

Nejvýhodnější je na členských programech a webech to, že můžete vytvořit jeden kus práce a poté ho prodat stovkám nebo dokonce tisícům lidí. Může to být tedy mnohem ziskovější než výše zmíněné personalizované konzultace. Při výrobě programu byste se měli odpíchnout od něčeho, co umíte a v čem jste dosáhli skutečných výsledků.

Co je váš obor? Hubnutí, hra na nástroj nebo třeba vaření? Zamyslete se, co můžete ostatní naučit. Jakmile jednou program dokončíte a pokud bude úspěšný, může vám pasivně přinášet peníze i několik let.

5. Prodej nástrojů digitálního marketingu

Digitální marketing je dnes velkým tématem a nejde jen o „šoupnutí“ reklamy na Facebook. Ať už víte, jak vytvářet obsah, nebo umíte udělat poutavou grafiku, najdete uplatnění. Je mnoho oblastí, za které jsou firmy ochotny dobře zaplatit:

 • Grafický design,
 • obsahová strategie, copywriting a SEO,
 • správa sociálních sítí,
 • vytváření a správa webových stránek a další.

6. Freelancing, práce virtuálního asistenta

Samozřejmě je mnoho činností, které můžete jako freelancer dělat z pohodlí od svého monitoru. Můžete nabízet služby jako přepisování, překládání, editování videí, editování audia... Mohli bychom pokračovat ještě dlouho. Pod pojem virtuální asistent se zase skryje účetnictví, zákaznický servis, plánování schůzek, vedení kartoték a mnoho dalšího. Základem je mít zkušenosti a kontakty na potenciální klienty.

7. Software jako služba

Máte nápad na software, který vyřeší problémy jednotlivců nebo firem? Sem s ním! Pokud zvládnete navrhnout něco skutečně užitečného (nebo si na to někoho najmout), nebude těžké ostatní přesvědčit, aby vaši službu odebírali. 

8. Prodávání ručních výrobků

Pletení, výroba kosmetiky, výroba šperků... Ruční práce bývají většinou lidmi, kteří hledají online přivýdělek, přehlížené, protože nejsou „dostatečně in“. Ale pravdou je, že poptávka je velká. Když na svůj produkt navážete ještě osobní příběh, šance na úspěch tu je. A díky online prodeji se nemusíte starat o prodejnu nebo mrznout u stánku na vánočních trzích. Pohodlně, jednoduše a s minimálním rizikem.

9. Influencer marketing

Myslíte si, že influenceři jsou buď potomci zbohatlíků, nebo děti štěstěny? Možná, že to na část z nich sedí, ale zbytek si své místo na výsluní vydobyl především tvrdou a soustavnou prací. 

A nemusíte zapadat do kolonky typické osmnáctileté modelky, která sdílí na Instagram recenze na kosmetiku. Podívejte se třeba na Deníček moderního fotra nebo Sejrošku. I autenticita prodává. Udělejte si značku ze svého jména a vydělávejte jen za to, že jste. (A že se čas od času zmíníte o tom, jaký prací prášek je nejlepší na světě.)

10. Kryptoměny

Pro těžbu kryptoměn stačí mít velmi výkonný hardware, prostředky na počáteční investici a nastudovat si postup. Poté už se jedná o pasivní příjem v pravém slova smyslu, který vám zajistí pravidelný přísun virtuálních peněz každý měsíc. Nečekejte ale desetitisíce. I ti nejlepší „těžaři“ si přijdou jen na pár tisíc měsíčně.

#byznys #penize #online #trendy #inspirace #pasivniprijem

Hodnocení: +15
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Taky přemýšlím, že bych začal přes internet nějak vydělávat. Díval jsem se na https://ideaclub.cz/media/jak-vydelat-na-youtube jak se dá vydělat na youtube a myslím, že v tom je opravdu potenciál. Ne že by se ze mě stal youtuber, co točí hlouposti typu pranky a tak. Spíše si říkám že bych dělal něco edukativního, což na youtube rozhodně dle mého názoru chybí.

  +1
  • YouTube za mě smysl dává spíš jako koníček. Pokud do toho člověk prvoplánově jde jako do potenciálního zisku, může to skončit hodně bídně. Většina těch úspěšných youtuberů začala točit proto, že je to bavilo. A komunity budují léta, než se dostanou tam, kde jsou dnes. Ono je to na těch videích často poznat, jestli je dělá někdo, koho ten editing a vše okolo baví, nebo jestli se někdo snaží o generickou okopírovanou tvorbu, jako mají ostatní. Další věcí, která může být potenciálně problematická, jsou komplikace s právy nebo zveřejňovanou tématikou. To pak najednou reklamy do videí dát nelze, jelikož se YouTube nelíbí a je po ziscích. Jako volnočasová aktivita, která se může přetavit v něco většího, co si zaslouží víc času - proč ne. Ale vsadit na to výraznou část volného času - zvlášť když člověk s videi začíná a není si 100% jistý, že může produkovat nějakým stylem zcela unikátní content (ideálně v ENG), mi primárně za účelem zisku přijde jako poměrně riskantní záležitost.

   0