27.11.2019 3 minuty čtení

Posedlost může vést k dobrým věcem, říká legendární Roger Federer, který má doma přes 250 párů bot

Nejlepší tenista historie? Dost možná ano. Schopný investor? To se teprve uvidí. Roger Federer se pomalu připravuje na svou další kariéru. Bude pro něj podobně úspěšná, jako ta sportovní?

Už téměř dvacet let je bez diskuze považován za krále světového tenisu. A to nejenom přímo na kurtu, ale také v zákulisí, kde se domlouvají sponzorské smlouvy. Roger #Federer si svými suverénními výkony během kariéry získal přízeň firem jako #Rolex, Credit Suisse či Mercedes-Benz a nikoho tak nepřekvapí, že z hlediska finančních výdělků patří k elitě nejenom v tenisovém prostředí, ale ve sportu celkově.

Například takové desetileté partnerství s #Nike, které trvalo od roku 2008 do roku 2018, vyneslo Federerovi téměř 120 milionů dolarů. A jen za letošní rok si švýcarský elegán přišel na 86 milionů dolarů. Byznysová média současnou celkovou hodnotu jeho majetku odhadují na více než 450 milionů dolarů. Legendární tenista tak má jistotu, že po skončení kariéry nebude finančně strádat. 

Jenže spokojil by se s pouhým odpočinkem? Vypadá to, že nikoli.

Švýcarská společnost #On, která vyrábí stejnojmennou běžeckou obuv, totiž tento týden oznámila, že jejím investorem se stal právě osmatřicetiletý tenista. A nejen investorem, slavný Švýcar by se měl podílet také na designu a strategii.

Že Federer investuje právě do této firmy, není žádná náhoda. Nejenom proto, že jako správný vlastenec chce pomoci místní firmě ke globálním úspěchům. Rodák z Basileje je už nějaký čas fanouškem této značky, a když ho zakladatelé firmy viděli na fotografiích v jejich botách, rozhodli se s ním spojit. V tu chvíli do sebe vše zapadlo.

Při oznamování partnerství Federer přiznal, že má pro boty slabost a že u něj doma se nachází více než 250 párů. Jak ovšem rychle dodal, na takové vášni není nic špatného, právě naopak.

"Nikdo nepotřebuje 250 párů bot. Ale jsem přesvědčen o tom, že i taková posedlost může vést k dobrým věcem. Protože pak jdete za tím, co vás naplňuje. A pokud to tak je, vášeň vám dodá pocit, že vůbec nepracujete, ale že se bavíte," vysvětlil Federer s tím, že na druhé straně je potřeba nadhled a racionalita: "Samozřejmě, pokud to budete hnát do extrému, může to pro vás být nebezpečné. V takovou chvíli je potřeba dát si pauzu a podívat se na věci s nadhledem, aby nevyhasl váš vnitřní oheň."

Že si Federer umí takové pauzy dopřávat, o tom svědčí jeho velká vášeň pro dovolené a cestování. Jak sám mnohokrát řekl, právě příjemná dovolená je tím, co mu umožňuje zůstat mentálně zdravým i přes všechen ten tlak, kterému se v průběhu své dlouhé kariéry vystavuje. I proto má ve svém vlastnictví například luxusní penthouse v Dubaji, kde tráví velkou část roku a trénuje. A loni ho zase mohli diváci vidět v dobrodružném pořadu Bear Grylls, kde mohl využít svou vášeň pro túry.

A ještě jeden trik má slavný tenista na odreagování - spí každý den 12 hodin.

#osobnirozvoj #vasen #inspirace #uspech #motivace #vykon

Hodnocení: +15
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.