Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
26.11.2019 4 minuty čtení

Zakončí Arnault veleúspěšný rok titulem nejbohatšího člověka na světě? Gatese i Bezose má na dosah

Francouzský holding LVMH, jež se zaměřuje především na luxus, svou velkou akvizicí amerického šperkařství Tiffany možná Arnaultovi pomůže překonat jak Gatese, tak Bezose.

Bernard #Arnault bude aspoň podle dosavadních výsledků na rok 2019 vzpomínat velmi rád. Tempo, s jakým jeho jmění letos dokázalo vzrůst, je totiž skoro neuvěřitelné.

1. ledna letošního roku agentura #Bloomberg odhadovala Arnaultovo jmění na 68,6 miliardy dolarů. Tehdy jej jak Bloomberg, tak Forbes řadili na 4. místo v žebříčku nejbohatších miliardářů za Jeffa Bezose, Billa Gatese a Warrena Buffetta. Jenže pak se do pohybu daly akcie koncernu Moët Hennessy Louis Vuitton SA, jehož je Arnault výkonným ředitelem a akcionářem s se zhruba 46% podílem, jež vlastní se svou rodinou.

Na konci léta už Arnaultovo odhadované jmění překonalo 90 miliard dolarů a začalo se spekulovat, zda se stane teprve třetí osobou moderní historie, jejíž oficiální odhadované jmění překoná hranici 100 miliard dolarů. Ještě v létě tuto bájnou hranici dokázal překonat a na moment se dokonce dostal až na 2. místo žebříčku nejbohatších, kterého dosáhl jako teprve šestý člověk. Mezi jeho předchůdce patří mimo výše zmíněnou trojici spoluzakladatel Zary Amancio Ortega a mexický telekomunikační magnát Carlos Slim Helu.

Arnault totiž za prvních 6 měsíců letošního roku osobně vydělal stejnou částku, jako činily příjmy App Store a Google Play dohromady

9. října společnost #LVMH zveřejnila své působivé výsledky za 3. čtvrtletí letošního roku a jmění jejího CEO díky růstu akcií během dvou dnů vzrostlo o dalších 5,1 miliardy dolarů .

Akcie koncernu už letos přidaly 60 % a včera prorazily na nová historická maxima nad 406 EUR za akcii poté, co se v mediích objevila zpráva, že Arnaultovo impérium do své působivé sbírky 75 luxusních obchodních značek z celého světa nově přidá tradičního amerického prodejce luxusních šperků Tiffany.

Akvizice, která je největší, jakou kdy LVMH uskutečnila, má hodnotu 16,2 miliardy dolarů (neboli 135 dolaru za akcii). Společnost #Tiffany má aktuálně valuaci 16,09 miliardy a její akcie včera na newyorské burze uzavřely lehce nad 133 dolary. Burzovní analytici obchodu povětšinou tleskají a považují jej za smysluplný především kvůli tomu, že Tiffany se může pochlubit silným globálním brandem jedné z nejznámějších luxusních značek na světě v segmentu šperků a hodinek.

LVMH se letos rovněž chytře zaměřilo na marketing vůči mileniálům. Pod svá křídla získalo prominentní influencery jako je Kylie Jenner nebo Cardi B. Dříve v letošním roce Arnault také získal módní a kosmetickou značku Fenty and Fenty Beauty populární zpěvačky Rihanny, která se těší velkému zájmu u mladých žen.

O tom, jak blízko je Arnault díky růstu akcií a své doposud největší akvizici k dosažení 1. příčky v žebříčku miliardářů, lze polemizovat podle toho, na jaký žebříček se podíváte. Bloomberg jeho aktuální jmění odhaduje na 103 miliard dolarů a řadí jej na 3. příčku za Gatese (110 miliard) a Bezose (111 miliard):

Foto: Bloomberg Billionaires Index

Avšak aktuální žebříček magazínu #Forbes jej po včerejšku zařadil s odhadovaným jměním 107,5 miliardy na druhé místo před Gatese (107 miliard) a relativně na dostřel od Jeffa Bezose (110,5 miliardy).

Foto: Forbes' Real-Time Billionaires rankings

Do konce roku nicméně ještě nějaký ten čas zbývá, a tak je možné, že Nový rok už Arnault oslaví jako nejbohatší člověk na světě, jehož jmění jen za poslední rok závratně vzrostlo o více než 40 miliard dolarů. To z něj mimochodem s přehledem udělá rovněž podnikatele, který v roce 2019 bezkonkurenčně vydělá nejvíc peněz ze všech, kdo jsou v žebříčcích miliardářů uvedeni. Konečně další Evropan, kterému se podařilo nabourat dominanci amerických miliardářů.

#aktuality

Hodnocení: +16
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Není samotný zbohatnutí o 40 miliard za rok taky nějakej rekord? Když teda nepočítám MacKenzie Bezos :D Každopádně jsem zvědavej na vliv recese, jak známo, luxusu se daří nezávisle na ekonomickym cyklu, to se u Amazonu nebo Gatesových investic očekávat nedá...
  0
  • Já myslím, že je potřeba počkat do konce roku na výsledek. Aby se třeba v prosinci ještě něco nesemlelo smile Ale je to možné.
   0
  • Když o tom mluvíš, tak by to byl docela zajímavý žebříček. Nejrychleji získané bohatství v určitém časovém intervalu.. jen teda bych z toho vynechal právě podobné situace jako u MacKenzie Bezos :D
   0
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím