25.11.2019 4 minuty čtení

Kryptoměny a emancipace

V dnešní době se mluví o emancipaci, mluví se hodně o gender gap v příjmech, o tom, že ženy jsou či nejsou ve vyšším managmentu a podobně. Kde vidím prostor pro zdravou emancipaci, jsou kryptoměny. Je to nový obor který se stále rozšiřuje.

Jako ukázkový příklad vezmu sexuální společnice, prostitutky, lidi na okraji společnosti. Mimochodem, před několika měsíci byl v magazínu Týden článek s nadpisem "Máma šlape". Hlavní důvod, proč se toto děje, je, že partneři/otcové přestanou plnit své povinnosti a celou starost o své děti nechají na bedrech matek.

Nebo mohou žít ve vztahu, kde jejich partner ovládá celý jejich život různými formami násilí, ať už se jedná o fyzické či duševní, a jediná možnost je odejít, což se však bez přístupu k vlastním penězům dělá poměrně těžce.

Taktéž je zde skupina lidí, kteří jsou vytlačeni na okraj společnosti tím, že jsou na ně uvaleny #exekuce. Pro tyto lidi je nutností mít možnost přijmout "peníze" bez toho, aby jim na ně někdo sáhl. Nejde mi o to vyhnout se placení závazků, ale o to mít možnost "normálně" žít a třeba zaplatit vše mnohem dříve. Mimochodem, exekuční mašinérie v ČR je pěkný opruz a myslím si, že systém vůbec není nastaven dobře, ale to je na jiný článek.

Do teď jsem myslel převážně na ČR či Evropu, nicméně uvědomme si, že existují i regiony, které jsou na tom mnohem hůře než Česká republika - třeba právě státy, které bankrotují nebo patří mezi rozvojové. 

Pro příklad nemusíme chodit moc daleko. Stačí se podívat na jihoevropské státy jako Itálie, Řecko, ale patří sem třeba i USA, které tisknou další a další peníze a neustále zvětšují objem státního dluhu oproti HDP. Co se stane, až tyto státy nebudou schopny platit své závazky? 

Imho podle politické reprezentace zestátní, co zestátnit jde, či přesunou starost o občana na samotného občana... a v nejhorším případě provedou obojí naráz. A tady je velká výhoda bitcoinu a kryptoměn, stát vám nemá co zestátnit, protože k tomu nemá přístup.  

Nicméně #emancipace podle mě nezačíná jen u příjmu - kdo kolik bere za jakou práci - příjem je jen výsledkem toho, co a jak člověk dělá a jak jej společnost za jeho práci oceňuje.

Emancipace v širším slova pojetí začíná už doma a ve škole. Není to jen o tom, kdo bude nosit jakou barvičku, ale o tom naučit se kriticky myslet, spolupracovat a dívat se na současnou společnost bez zbytečných schizmat předchozích generací, jedinců, kteří jsou vystrašeni z toho, že se jejich svět mění. Ano, mění se. My jsme nejen tou změnou samotnou, která je reakcí právě na některé kroky jak předchozích generací, tak i jejich politických vlivů, ale jsme i sami pod tlakem této změny, která možná pro někoho přichází velmi pomalu a pro někoho velmi rychle. 

Bitcoin, kryptoměny a blockchain nejsou jen mužskou záležitostí a nevlastní je jen geekové a nerdi. Je to technologie, která má celosvětový potenciál změnit lidskou společnost. O tuto technologii mají zájem různé společnosti z různých obchodních oblastí. Taktéž, např. bitcoin je již silnější než dolar i než zlato a dokáže vám všem přinést do vašeho života minimálně jedno velké pozitivum, když dospějete do bodu, kdy bitcoin a kryptoměny nebudou již jen okrajovou záležitostí, ale tématem který začnete studovat. Nikoliv cenu, ale myšlenky, na kterých stojí. Podle mě je toto jedna ze základních podkladových hodnot. Hodnot, které čím dál tím více nabývají na významu.

#investovani #kryptomeny #bitcoin #blockchain

Hodnocení: +19
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.